ویزا هنرمندان آمریکا

ویزا هنرمندان آمریکا، معرفی قوانین و شرایط 2023

آیا با چگونگی دریافت ویزای هنرمندان آمریکا در سال 2023 آشنا هستید؟ آیا شرایط و مراحل اخذ این نوع ویزا در آمریکا را می‌دانید؟ ما در این بخش از سایت موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای قصد داریم تا شما را با تمامی شرایط و مراحل ویزای هنرمندان آمریکا که جزوی از بهترین روش‌های مهاجرت به آمریکا است، آشنا کنیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

شرایط دریافت ویزای هنرمندان آمریکا

کشور بزرگ آمریکا در قاره آمریکا وجود دارد، و دارای جمعیتی بالغ بر 327 میلیون نفر می‌باشد. مساحت این کشور حدود 8/9 میلیون کیلومتر مربع بوده که از نظر مساحت به می‌توان گفت به عنوان چهارمین کشور بزرگ دنیا محسوب می‌شود.

این کشور تقریبا حدود 50 ایالت بزرگ و کوچک را در خود جای داده که بزرگترین شهر آن نیز نیویورک نام دارد. همانطور که می‌دانید پایتخت این کشور شهر واشنگتن دی سی است و زبان رسمی این کشور انگلیسی می‌باشد.  واحد پول رسمی کشور بزرگ آمریکا دلار می‌باشد. همپنین لازم است بدانید که کشور کانادا و روسیه با آمریکا دارای مرز مشترک هستند.

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارند غالبا از طریق ویزای کاری اقدام به این امر خواهند کرد، که یکی از این ویزاها، ویزای هنرمندان آمریکا نام دارد که در این مقاله و در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

ویزا هنرمندان آمریکا

ویزای هنرمندان آمریکا یا O-1 مختص کسانی می‌باشد که در زمینه‌های هنری، علمی، آموزشی، تجاری و ورزشی از توانایی بسیار بالا و فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند. افراد می‌بایست به سطحی از تخصص در زمینه‌های ذکر شده رسیده باشند که نشان دهند جزو دسته معدود کسانی هستند که در رده‌های بالای حوزه فعالیت خود قرار دارند.

افراد واجد شرایط برای دریافت ویزای هنرمندان آمریکا، باید دارای شرایطی باشند که در ادامه به ذکر آن خواهیم پرداخت:

 • اتباع خارجی که با توجه به دستیابی به دستاوردهای برجسته در زمینه‌های مختلف هنری، علوم، آموزش، تجارت یا ورزشکاری، پیشنهاد شغلی از یک شرکت آمریکایی را دریافت نموده‌اند.
 • اتباع خارجی که از طریق کمک‌های علمی در زمینه‌های دانشگاهی و یا پیشنهاد کار از سوی یک شرکت آمریکایی را دریافت نموده‌اند.
 • هنرمندانی که توانایی‌های فوق‌العاده‌ای در زمینه‌هایی چون سینما، تلویزیون و فیلم سازی دارند.

مزیت‌های ویزای هنرمندان آمریکا

 • متقاضیان می‌توانند وارد ایالات متحده آمریکا شده و در موقعیتی استخدام شوند و شروع به فعالیت کنند که به افرادی خاص و با توانایی فوق‌العاده نیاز دارد.
 • متقاضیان در هنگام درخواست ویزا نیازی به محل اقامت خارجی نخواهند داشت، همچنین  نیازی به نشان دادن قصد بازگشت به کشور خود نخواهد بود.
 • افراد تحت تکفل فرد متقاضی (همسر و فرزندان) تا زمانی که شخص وضعیت ویزای O1 خود را حفظ کند، این امکان را دارند که در کنار او حضور داشته باشند. آنها همچنین می‌توانند در مدارس و دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا مشغول به تحصیل شوند.
 • افراد این امکان را دارند که به شرط داشتن ویزای معتبر، آزادانه به داخل و خارج از ایالات متحده سفر کنند.

هنرمندان، ورزشکاران، افراد فرهنگی، و به طور کلی افرادی که دارای توانایی‌های خاصی در زمینه‌های ذکر شده هستند و در سطح کشور و یا در سطح جهان شناخته شده و معروف هستند، می‌توانند از طریق ویزای هنرمندان آمریکا استفاده کرده و اقامت بلند مدت را برای خودشان و خانوادشان دریافت کنند.

مزایای کار به عنوان یک هنرمند در کشور آمریکا

 • زمان‌بندی انعطاف‌پذیر برای کار
 • عضویت رایگان سالن‌های ورزشی
 • برخورداری از تخفیفات کارمندی
 • امکان کار در منزل
 • داشتن بیمه‌های سلامت
 • بیمه حیوانات خانگی
 • حساب پس‌انداز سلامت

افرادی که قصد دریافت ویزای کاری یا ویزای هنرمندان آمریکا را دارند، باید از سوی یک کارفرما مورد تائید قرار بگیرند. از این رو معیارهایی وجود دارد که کارفرمایان برای حمایت از دارندگان ویزای O-1 آن را در نظر خواهند گرفت.

کارفرماییان مربوطه باید این را ثابت کنند که خدماتی که توسط دارنده ویزا قرار است انجام شود، در وهله اول شامل یک پروژه علمی یا آموزشی خاص، کنفرانس، سخنرانی یا نمایشگاهی بوده که از سمت سازمان‌ها یا موسسات علمی یا آموزشی مورد حمایت قرار گرفته شده و یا شامل یک پروژه خاص تجاری است که به دلیل پیچیدگی این پروژه، نیاز به یک مدیر اجرایی، یا شخص کاملا فنی در سطح خیلی بالایی می‌باشد.

ویزا هنرمندان آمریکا

معیارهای درخواست کارمندان برای ویزای  هنرمندان آمریکا

جهت واجد شرایط بودن برای دریافت ویزای هنرمندان، افراد باید حداقل سه ویژه‌گی از موارد زبر را دارا باشند:

 • متقاضیان جهت دریافت این نوع ویزا باید در زمینه فعالیت خود جوایز یا جوایز برتر شناخته شده در سطح ملی یا بین المللی را دارا باشند.
 • افراد باید عضو انجمن‌هایی باشند که نیاز به دستاوردهای برجسته اعضای آن دارند، همانطور که توسط کارشناسان معتبر ملی یا بین المللی در رشته‌ها یا رشته‌های آنها مورد قضاوت قرار می‌گیرند.
 • زمینه کار و فعالیت متقاضیان در نشریات حرفه‌ای در زمینه تجارت یا رسانه‌های اصلی شرح داده شده باشد.
 • متقاضیان باید به عنوان داور، به صورت جداگانه یا به عنوان عضو یک هیئت، در کار دیگران در همان زمینه یا یک زمینه مشابه حضور داشته باشند.
 • افراد باید مقالاتی معتبر در نشریات تخصصی یا عمده تجارت به انتشار رسانده باشند.
 • افراد مشارکت‌های اصلی علمی، یا مرتبط با تجارت را که در زمینه‌های مرتبط را داشته باشند که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد.
 • متقاضیان در سازمان یا موسساتی که معروف بوده و دارای شهرت برجسته‌ای هستند، در یک نقش پیشرو و نیرویی بسیار حیاتی فعالیت داشته باشند.
 • افراد باید به اثبات برسانند که برای خدمات خود دستمزد یا پاداش بالایی دریافت می‌کنند.

هزینه‌های درخواست ویزای هنرمندان آمریکا

 • هزینه بایگانی: 460 دلار
 • هزینه تشکیل پرونده و همچنین هزینه بیمه: 2.960 دلار

آشنایی کامل با هزینه های زندگی در آمریکا از طریق این مقاله از موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای

مراحل درخواست ویزای O-1 یا هنرمندان آمریکا

متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که نمی‌توانند به صورت مستقیم برای ویزای O-1 اقدام کنند. همانطور که قبلا گفته شد، باید یک کارفرمای آمریکایی برای درخواست ویزای O-1 اقدام کرده و همپنین حمایت مالی کند.

کارفرمایان برای حمایت مالی باید فرم I-129، (درخواست برای یک کارگر غیر مهاجر)، با پیوست فرم I-129O / P و همچنین مستندات پشتیبانی ارائه دهد.

این دادخواست به مرکز خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) با صلاحیت در مورد محل کار ارسال از سوی کارفرما ارسال شده، سپس هنگامی که USCIS دادخواست ویزای O1 تأیید کرد، این امکان برای متقاضی فراهم می‌شود که می‌تواند برای درخواست ویزا در کنسولگری آمریکا در خارج از کشور اقدامات لازم را انجام دهد.

مراحل تشکیل پرونده به صورت زیر می‌باشد:

 • نامه کتبی از توانمند بودن، با یک گروه از همکاران در زمینه توانایی‌های شخص متقاضی
 • کپی از همه قرارداد‌های کتبی بین فرد و کارفرمای خود (یا خلاصه ای از شرایط توافق نامه شفاهی که بر اساس آن فرد استخدام خواهد شد)
 • کپی شواهدی مبنی بر خدماتی که باید انجام شود
 • شواهدی که نشان دهنده این است که فرد دارای یک جایزه معتبر بین‌المللی مانند جایزه نوبل یا موارد گفته شده که اثبات بر داشتن تخصص و شهرت فرد متقاضی در سطح جهان است.

ویزا هنرمندان آمریکا

 ویزای O-2(مربوط به کارفرمایان)

همان طور که در قبل  ذکر شد، متقاضیان این امکان را ندارند که خود به تنهایی و به صورت انفرادی اقدام به دریافت ویزای هنرمندان کنند. برای دریافت این ویزا، افراد به طور قطع نیازمند داشتن یک کارفرما از کشورآمریکا خواهند بود.

کارفرمایان یا نمایندگان باید فرم I-129، (دادخواست کارگر غیر مهاجر) را از طرف شخص متقاضی همراه با مدارک مورد نیاز، طبق دستورالعملی که در فرم آمده، از سمت شخص متقاضی تشکیل داده و باید در ارتباط با خدمات یک هنرمند یا ورزشکار از فرددرخواست کنند، اما فرد هنرمند یا ورزشکار، باید هر کدام فرم I-129 خود را دارا باشند.

کارفرما یا نماینده نمی‌تواند فرم I-129 را بیش از یک سال قبل از شروع به کار هنرمند یا ورزشکار، ثبت کند. بنابراین جهت جلوگیری از تأخیر، کارفرما یا نماینده باید حداقل 45 روز قبل از تاریخ استخدام، فرم مربوطه را تشکیل دهد. علاوه بر فرم I-129، دادخواست مربوط به کارگر غیر مهاجر، متقاضی باید نامه تائید را ارائه دهد. بعد از تأیید دادخواست، برای متقاضیان این امکان فراهم خواهد شد که برای ویزای خود در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده درخواست دهند.

پس از آن وزارت امور خارجه هزینه‌های پردازش و صدور درخواست ویزا را تعیین می‌کند.

مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای هنرمندان آمریکا

 • تکمیل فرم DOS DS-160، برنامه ویزای غیرمهاجرتی
 • یک کپی از گذرنامه شما که حداقل شش ماه بیشتر از مدت اقامت در ایالات متحده معتبر است و حداقل یک صفحه خالی داشته باشد.
 • عکس گذرنامه ای که صورت کامل و سر را در پس زمینه روشن نشان می‌دهد. در صورت نیاز به خاطر دین و مذهب متقاضی، عکس می‌تواند پوشیده نیز باشد.
 • سایر اسناد موجود در دادخواست O-1

میزان درآمد هنرمندان در آمریکا

متوسط میزان ​​حقوق یک هنرمند در کشور آمریکا به طور تقریبی حدود 14.30 دلار در هر ساعت است. این میزان بسته به نوع فعالیت، شهر، مجموعه‌ای که برای آن کار خواهند کرد و… متغیر خواهد بود.

 

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *