سرمایه گذاری در انگلیس

شرایط و قوانین خرید ملک در انگلیس

خرید ملک در انگلیس

کشور انگلیس در محدوده شمال غرب اروپا و قسمت شمالی اقیانوس اطلس قرار دارد. پایتخت این کشور شهر لندن است و لیورپول، بیرمنگام، منچستر و ادینبورگ از جمله شهرهای بزرگ در این محدوده است. در سال‎های اخیر کشور انگلیس به عنوان یکی از بهترین مراکز جذب سرمایه گذاران خارجی در اروپا شناخته شده است. این کشور روش‎های مختلفی را برای سرمایه گذاری خارجی در اختیار متقاضیان قرار داده است که از جمله آن، مهاجرت  از طریق خرید ملک در انگلیس می‎باشد.

خرید ملک در انگلیس

برخی از افراد بر این باورند که با خرید ملک در انگلیس نمی‌توان اقامت دائم این کشور را به دست آورد، ولی این امر امکان پذیر بوده و حتی می‌توان پس از گذشت چند سال موفق به دریافت تابعیت و در نتیجه پاسپورت انگلیس هم شد. خرید ملک در انگلیس برای کلیه افراد و همین‌طور برای اتباع خارجی امکان پذیر بوده و هیچ مانعی نخواهد داشت.

در انگلیس هم درست مانند کشورهای دیگر، قیمت هر خانه مطابق با شرایط، امکانات و منطقه مورد نظر متغیر می‌باشد. نکته جالبی که که هر متقاضی خرید ملک در این کشور را به سمت خود جذب می‌کند طرح‎ها و معماری‎های جذاب انگلیسی است.

مزایای اقامت انگلیس از طریق خرید ملک

می‎توان گفت کشور انگلیس یکی از پیشرفته‎ترین کشورهای دنیا محسوب شده و در سال‎های اخیر افراد زیادی از طریق خرید ملک در انگلیس اقامت این کشور را دریافت کرده‎اند. همچنین لازم به ذکر است که این کشور به عنوان یکی از بهترین کشورها برای جذب سرمایه گذاران خارجی شناخته شده است.

همانطور که قبلا هم به آن اشاره شد، راه‎های مختلفی برای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد که یکی از رایج‎ترین آن‎ها، اخذ اقامت این کشور از طریق خرید ملک است.

در نظر داشته باشید که افراد متقاضی نمی‎توانند با خرید ملک در این کشور، اقامت دائمی این کشور را دریافت کنند ولی با این وجود بسیاری از افراد سرمایه گذار از این طریق اقدام به دریافت اقامت این کشور نیز کرده‎اند.

شرایط خرید ملک در انگلیس

کشور انگلیس از جمله کشورهایی می‎باشد که از شرایط اقتصادی مناسبی برخوردار است، اما افراد متقاضی باید پیش از خرید ملک در انگلیس و سرمایه گذاری در این کشور، شاخص‎های سرمایه گذاری این کشور را مورد بررسی قرار دهند. به طور کلی باید گفت شاخص‎های سرمایه گذاری در هر کشور، شامل نرخ مالیات بر فروش، نرخ تورم و نرخ بهره سود بانکی خواهد بود.

خرید ملک در انگلیس

در کشور انگلیس نرخ مالیات بر فروش، مالیاتی است که با توجه به قیمت فروش خانه و سایر کالاها و همچنین خدمات خاص آن، مصرف کننده می‎بایست آن را پرداخت کند. نرخ تورم یکی از شاخص‎های مهم و موثر برای افرادی است که تمایل به خرید ملک در کشور انگلیس دارند. به عبارت دیگر هر اندازه نرخ تورم در کشوری پایین‎تر باشد، شرایط اقتصادی آن کشور مناسب‎تر خواهد بود.

بنابراین لازم است بدانید که نرخ تورم در این کشور در حدود 2 درصد است و این نرخ در مقایسه با سایر کشورها، نرخی مناسب برای سرمایه گذاری به شمار خواهد رفت. نرخ سود بهره بانکی نیز یکی از عوامل مهم برای خرید ملک در این کشور می‎باشد. بر اساس آخرین آمار در سال 2019 میلادی، نرخ بهره بانکی در کشور انگلیس 0.75 درصد بوده که در مقایسه با سال‎های اخیر این نرخ افزایش یافته است.

مراحل خرید ملک در کشور انگلیس

خرید ملک در انگلیس شامل فرآیندهای مختلفی می‎‌باشد و پروسه‌های مخصوص به خود را در بر دارد. مهم‎ترین نکته در مورد خرید ملک این است که افراد متقاضی باید در ابتدا سرمایه خود را مد نظر گرفته و سپس با توجه به آن در جستجوی خرید خانه‎ایی متناسب با پول خود باشند.

به طور کلی متقاضیان پیش از اقدام به خرید ملک در انگلیس، باید در مورد شرایط بازار ملک اطلاعات کافی را به دست بیاورند. چرا که با کار از اتلاف وقت جلوگیری خود کرده و می‎توانند با توجه به میزان دارایی خود، اقدام به خرید ملک کند.  بهتر است افراد برای خرید ملک وکیلی داشته باشند تا بتوانند با کمک او اقدام به خریداری ملک مورد نظر خود کنند.

وکیل در انجام کارهای واگذاری ملک و تهیه پیشنویس قرار داد به افراد متقاضی کمک چشمگیری خواهد کرد. بعد از گذراندن این مراحل، وکیل فرد متقاضی و وکیل فروشنده با همدیگر مذاکره کرده و تمام تحقیقات لازم در این زمینه را انجام خواهند داد.

در این مرحله تحقیقاتی در مورد محل ملک مورد نظر و استانداردای محلی صورت خواهد گرفت که مدت زمان آن بین دو هفته تا سه ماه می‎باشد. پس از گذراندن این مراحل، در صورتی که دو طرف رضایت داشته باشند، قرارداد نهایی خرید ملک بین آن‎ها به امضاء خواهد رسید.

خرید ملک در انگلیس

خریدار باید در ابتدا ده درصد از مبلغ  ملک را به فروشنده پرداخت کرده و در صورتی که قرارداد از طرف او کنسل شود، این مبلغ به او باز نخواهد گشت. بعد از این که خریدار مبلغ ده درصد را به فروشنده پرداخت کرد، قراردادی مبنی بر انتقال ملک بین دو طرف نوشته شده، که دو طرف قرارداد می‎بایست در مورد تاریخ  نهایی این قرارداد با یکدیگر به تفاهم برسند.

از موارد ضروری در این پروسه استخدام فردی به عنوان نقشه بردار برای ارزیابی ملک و بررسی هزینه‎ها می‎باشد. در این مرحله تمامی هزینه‎های مربوط به خرید ملک پرداخت شده و در نهایت تمام اسناد مربوط به خانه به فرد خریدار تحویل داده می‎شود و پروسه خرید ملک به اتمام می‎رسد.

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در انگلیس

افراد متقاضی برای خرید ملک در انگلیس، نیازی به اثبات اقامت خود در این کشور نخواهند داشت، اما می‎بایست  برای اثبات هویت خود مدارکی به دولت این کشور ارائه دهند. یکی از مهم‎ترین مدارک برای خرید ملک در در این کشور داشتن کارت شناسایی و اجازه اقامت می‎باشد.

همچنین داشتن مجوز عبور و پاسپورت امضا شده فعلی از دیگر مدارک مهم برای خرید ملک در کشور انگلیس خواهد بود. علاوه بر این افراد متقاضی برای اثبات آدرس خود به مدارکی از جمله کارت شناسایی، قبوض پرداختی اخیر و بیانیه وام نیازمند خواهند بود. لازم به ذکر است که متقاضیان باید مدارک دیگری از قبیل صورتحساب کارت اعتباری، تایید نامه وکیل مبنی بر خرید خانه و تاییدیه آدرس به وسیله دفتر ثبت اسناد را نیز ارائه دهند.

 

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *