سرمایه گذاری در سوئد

سرمایه گذاری در سوئد | معرفی روش‌ها و قوانین سرمایه گذاری

آیا قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به سوئد را دارید؟ آیا شرایط و قوانین سرمایه گذاری در سوئد را می‌دانید؟ ما در این بخش از سایت موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای قصد داریم تا تمامی راه‌ها و شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در سوئد را به شما معرفی کرده و شما را با انواع آن آشنا کنیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

سرمایه گذاری در سوئد و شرایط آن

برای سرمایه گذاری در سوئد روش های مختلفی وجود دارد که در صورتی که متقاضیان بتوانند مسیر خود را درست انتخاب کنند این امکان را خواهند داشت که از این طریق به اقامت این کشور دست پیدا کنند. اما قبل از آن باید به یک شناخت کلی از این کشور رسید و شرایز آن را مورد بررسی قرار داد.

کشور سوئد در شمال اروپا قرار گرفته است و در حوزه اسکاندیناوی می‌باشد. این کشور در همسایگی کشورهایی مانند دانمارک، فنلاند و نروژ می‌باشد. کشور سوئد به عنوان بزرگترین کشور اسکاندیناوی و پنجمین کشور بزرگ در قاره اروپا شناخته شده است.

سرمایه گذاری در سوئد

مساحت این کشور حدود ۴۵۰.۲۹۵ کیلومتر مربع می‌باشد و بیش از ۱۰.000.000 نفر جمعیت را در خود جای داده است. البته قابل ذکر است که به دلیل شرایط عمومی و شرایط جوی، تنها حدود 30 درصد از این کشور قابل سکونت می‌باشد. سرمایه گذاری در سوئد از تنوع زیادی برخوردار است،  بنابراین مردم این کشور می‌توانند از طریق ثبت شرکت، خرید سهام، خرید ملک و مسائل دیگری از این قبیل اقدام به این امر کنند.

برای سرمایه گذاری در این کشور از طریق سرمایه گذاران خارجی، نیاز به ارائه یک طرح تجاری قوی خواهد بود و باید با ارائه این طرح نشان دهند که قصد دارند در سوئد اقدام به کارآفرینی و اشتغال زایی کرده و خواستار منفعت‌هایی برای جامعه این کشور می‌باشند. پس پیشنهاد می‌شود پیش از هر اقدام جدی برای سرمایه گذاری در این کشور با ارتقاء دانش خود در باب سرمایه گذاری در سوئد، تسلط و توانایی خود را در این امر بالا ببرید.

البته کشور سوئد در راستای جذب سرمایه گذاران خارجی برای آنان این امکان را فراهم نموده تا با روش‌های سرمایه‌گذاری نظیر کارآفرینی و ایجاد کسب و کار به اقتصاد این کشور کمک نموده تا بتوانند از این طریق به اقامت دائم این کشور دست یابند.

مهاجرت تحصیلی به سوئد| آشنایی با قوانین و راه‌های اخذ ویزا تحصیلی این کشور

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در سوئد

در کل می‌توان گفت سرمایه گذاری در کشور سوئد و دریافت اقامت از از این طریق در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی نظیر اتریش، آلمان، اسپانیا، یونان و بعضی از کشورهای دیگر اروپایی، مقداری سخت گیرانه‌تر و دشوارتر است.

البته باید این موضوع را در نظر داشت که سرمایه گذاری در سوئد برای همه‌ی افراد خارجی و مخصوصا سرمایه‌گذاران خارجی امکان پذیر است، اما باید بدانید که تمامی روش‌های سرمایه گذاری در این کشور ممکن است منتهی به دریافت اقامت در این کشور نباشد. به عنوان مثال، سرمایه‌گذاران خارجی این امکان را دارند که به سرمایه‌ گذاری در املاک و مستغلات و سرمایه گذاری در اوراق قرضه در کشور سوئد اقدام کنند،  ولی این موضوعات منجر به اخذ اقامت آن‌ها در کشور سوئد نخواهد بود.

اشخاصی که مایل به دریافت ویزای سرمایه گذاری در سوئد می باشند و قصد دارند از آن طریق  اقامت کشور سوئد را به دست آورند، باید با ثبت شرکت طبق اصول این کشور از طریق اداره مهاجرت، در وهله اول یک اقامت دو ساله گرفته و برای تمدید اقامت خود ( به مدت دو سال دیگر ) باید شرکت را به صورت پویا و فعال نشان داده و نگه دارند.

سرمایه گذاران خارجی می‌توانند با ثبت شرکت و اشتغال‌زایی در سوئد در خواست اقامت کرده و از این طریق این امکان را دارند که همسر و فرزندان زیر 18 سال را به همراه داشته باشند.

لازم به ذکر است که همراه سرمایه گذاران خارجی نمی‌توانند در این کشور مشغول به کار شوند که این یکی از نکات منفی این کشور است. سرمایه گذاران خارجی که بتوانند به مدت چهار سال شرکت خود را فعال نگه دارند، این امکان را دارند که بعد از سال چهارم، اقامت دائم خود را گرفته و در سال ششم اقدام به دریافت برای پاسپورت سوئدی خود از سمت اداره مهاجرت سوئد کنند.

استانداردهای سرمایه گذاری در سوئد

متقاضیان زیادی همواره در پی آن هستند که با تحقیقات در سطوح بالا، با فضای سرمایه گذاری در سوئد و استانداردهای آن در این کشور آشنا شده و به فاکتورهای لازم برای موفقیت در سرمایه گذاری مورد نظر دست یابند. این امر برای سرمایه گذاران خارجی که تا به امروز در این کشور اقامت نداشته‌اند امری ضروری است، که باید با دقت عمل بالا اقدام به سرمایه گذاری در سوئد کنند و تمام جوانب آن را ارزیابی کرده و مورد بررسی قرار دهند.

آشنایی با قوانین و راه کارهای مهاجرت کاری به سوئد| اخذ ویزا کاری سوئد از طریق پارسیان اپلای

پس پیشنهاد می‌شود که سرمایه گذاران خارجی اقدام به سرمایه گذاری در کشورهایی کنند که معاهدات دو جانبه تجاری (BIT) بین آن کشورها منعقد شده است. از سمتی برای بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در سوئد عواملی چون خطر سلب مالکیت (Expropriation risk)، عدم برگشت پذیری ارز و خطر انتقال (Currency irreversibility and transfer risk) کنترل فساد (Currency irreversibility and transfer risk) در این کشور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

سرمایه گذاری در سوئد از طریق ثبت شرکت

  • مشاغل کوچک شخصی

این نوع از شرکت برای متقاضیانی طراحی شده است که قصد دارند یک تجارت نیمه وقت داشته و یا اوقات فراغت خود را با هدف کسب سود پر کنند. به عنوان مثال مشاورین و یا فریلنسرها جزء این دسته می‌باشند. این شرکت‌ها نباید کارمند داشته باشد و گردش مالی آن نباید سالانه بیشتر از 50.000 کرون باشد.

سرمایه گذاری در سوئد

  • مالکیت اختصاصی

در این حالت صاحبان سهام مسئولیت کاملی نسبت به شرکت خود دارند  و در صورت داشتن کارمند یا شرکای تجاری،‌ در مراجع مالیاتی ثبت خواهند شد.

  • مشارکت عمومی

در این نوع ثبت شرکت حداقل به دو عضو موسس نیاز خواهد بود، که تمام اعضاء در قبال تعهدات شرکت باید کاملا مسئول باشند.

  • شرکت محدود خصوصی

که تنها به یک سهامدار واحد نیاز است و همچنین هیچ لزومی نیست فرد شهروند دانمارکی باشد. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود 40.000 کرون دانمارک است.

  • شرکت محدود عمومی

حداقل سرمایه برای این نوع ثبت شرکت 400.000 کرون دانمارک می‌باشد. سهامداران شرکت هیچ مسئولیتی در قبال تعهدات شرکت ندارند و سهام را می‎‌شود به صورت عمومی داد و ستد کرد و یا با اعضای شرکت به اشتراک گذاشت.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *