بهترین کشورها برای مهاجرت ورزشی

بهترین کشورها برای مهاجرت ورزشی | معرفی شرایط و قوانین

آیا می‌دانید بهترین کشور برای مهاجرت ورزشی کدام است؟ آیا  مراحل مهاجرت ورزشکاران به دیگر کشورها را می‌دانید؟ ما در این بخش از وب‌سایت موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای قصد داریم تا شما را ضمن آشنایی با تمامی شرایط و مراحل مهاجرت ورزشکاران، بهترین کشور برای مهاجرت ورزشی را به شما معرفی کنیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین کشور برای مهاجرت ورزشی و شرایط عمومی آن

امروزه بسیاری از ورزشکاران یا حتی افرادی که علاقه‌مند به رشته‌های مختلف ورزشی هستند، تمایل زیادی به مهاجرت به دیگر کشورها را دارند تا در این راستا بتوانند در زمینه‌های گوناگون ورزشی فعالیت کنند، بنابراین  این افراد در تلاشند تا بهترین کشور برای مهاجرت ورزشی را پیدا کرده و اقدامات لازم را برای مهاجرت به مقصد مورد نظر خود انجام دهند.

مهاجرت ورزشی

افرادی که قصد دارند از طریق فعالیت‌های ورزشی و یا از طریق تحصیل در یک حیطه ورزشی اقدام به مهاجرت کنند، می‌توانند با انتخاب درست کشور و بررسی تمامی شرایط آن این امر را محقق سازند.

ورزشکاران یا علاقه‌مندان به این زمینه، این امکان را دارند که با دریافت یک پیشنهاد شغلی و یا ویزا‌های مخصوصی که در بعضی کشورها برای ورزشکاران در نظر گرفته شده، اقدام به مهاجرت به این کشورها کنند. همچنین متقاضیانی هم که علاقه به رشته‌های مختلف ورزشی نظیر فوتبال دارند اما هنوز فعالیت خود را در این زمینه شروع نکرده‌اند، می‌توانند از طریق تحصیل در کشورهایی مثل انگلستان و اسپانیا که دارای آکادمی‌های ورزشی قوی هستند، به این کشورها رفته و پس از پشت سر گذاشتن دوره‌های تحصیلی خود به فعالیت در رشته ورزشی مد نظرشان بپردازند.

ویزای ورزشی چیست؟

این ویزا به نوع خاصی از ویزا گفته می‌شود که فقط شامل افرادی می‌شود که در زمینه‌های مختلف ورزشی فعالیت دارند. افراد به دو صورت امکان دستیابی به این ویزا را دارند، یا می‌توانند از طریق پیدا کردن اسپانسر (همان کارفرما) در کشور مورد نظر به این نوع ویزا دست یابند، و یا در برخی از کشورهای دنیا، از طریق ویزا‌های ویژه‌ای که برای ورزشکاران در نظر گرفته شده است، اقدام نمایند.

ویزای ورزشی متعلق به کسانی است که در زمینه ورزشی فعالیت کرده و مشاغلی مثل ورزشکاری، داوری، مربیگری، قهرمانان داخلی و بین المللی، مسئولین ورزشی، مدرسان ورزشی و مدیر برنامه‌های ورزشی فعالیت می‌کنند. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که قوانین هر کشور با کشور دیگر متفاوت خواهد بود و افراد برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ورزشی، باید در ابتدا تمامی قواعد و قوانین ویزای ورزشی کشور مد نظر را را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهند. در نظر داشته باشید افرادی که در سن پایین‌تری دارند اما دارای استعداد بالایی در ورزش هستند این امکان را دارند برای دریافت بورسیه ورزشی اقدام نمایند.

از بورسیه ورزشی می‌توان به عنوان یکی مهم‌ترین موارد برای متقاضیان تحصیل در زمینه‌های گوناگون ورزشی برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ورزشی نام برد. می‌توان گفت در کل بورسیه ورزشی به کمک هزینه‌های تحصیلی گفته می‌شود که به ورزشکاران با استعداد برای تحصیل در کالج‌ها، دانشگاه‌ها و حتی مدارس ارائه می‌شود.

معرفی بهترین کشور برای مهاجرت ورزشی

در ادامه به معرفی چند کشور به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت ورزشی خواهیم پرداخت.

 • کشور استرالیا

استرالیا را می‌توان به عنوان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت ورزشی معرفی کرد که بسیاری از افراد این کشور را به عنوان مقصدی خوب برای مهاجرت ورزشی انتخاب می‌نمایند. استرالیا برای متقاضیان ویزاهای خاصی را در نظر گرفته است تا این امکان را داشته باشند که از طریق ورزش به این کشور مهاجرت کنند، که در زیر به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

 • ویزای Sub-class 408

این نوع ویزا، به ویزای کوتاه مدتی گفته می‌شود که برای ورزشکارانی در نظر گرفته شده که در کشور استرالیا با باشگاهی قرارداد دارند، و یا افرادی که قصد داوری در رویدادها یا شرکت در مسابقات ورزشی در استرالیا را دارند. اعتبار این ویزا نهایتا تا 2 سال بوده و متقاضی موظف است بعد از این مدت یا اقامت خود را تمدید کند و یا در کمتر از 28 روز اقدام به ترک خاک استرالیا کند.

مهاجرت ورزشی

 • ویزای Sub-class 124

این نوع ویزا برای افرادی در نظر گرفته شده است که در سطح جهانی شناخته شده  و افتخار آفرین بوده‌اند. این دسته از افراد این امکان را دارند که مستقیما برای اخذ اقامت دائم استرالیا اقدام نمایند. یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین شروط برای دریافت این نوع ویزا این است که متقاضی ملزم به این است که حداقل در دو سال گذشته به طور حرفه‌ای در عرصه ورزشی این کشور فعال بوده و حضور پر رنگی داشته باشد و با حضور خود در استرالیا بتواند کمک شایانی به ورزش این کشور نماید. متقاضی با دریافت این ویزا می‌تواند تنها در زمینه رشته ورزشی خود به فعالیت در استرالیا بپردازد.

 • کشور اتریش

شرایط اقامت ورزشی در کشور اتریش درست مشابه اقامت از طریق حوزه هنرمندی آن بوده و برای دریافت این اقامت، متقاضی مستلزم است که این موضوع را اثبات کند که در کشور خود به فعالیت ورزشی مشغول است و درآمد اصلی او از این طریق می‌باشد.

متقاضی برای دریافت اقامت ورزشی این کشور باید مدارک مالی خود را به دولت این کشور ارائه کرده و آن را اثبات کند، و از درآمد خود در این کشور مالیات پرداخت کند. متقاضیان برای دریافت اقامت ورزشی در این کشور، باید علاوه بر اثبات درآمد، قراردادهای مختلفی که با اسپانسر عقد نموده‌اند و همچنین قراردادهای تبلیغاتی خود را نیز به دولت این کشور ارائه دهند. علاوه بر این نوع ویزا، متقاضیان این امکان را دارند در صورتی که پیشنهاد شغلی در اتریش داشته باشند، با قبول کردن آن و اخذ ویزای کاری، در این کشور به فعالیت در زمینه ورزشی مورد نظر بپردازند.

 • کشور کانادا

برای مهاجرت ورزشی به کانادا، ورزشکاران می‌توانند از طریق برنامه خود اشتغالی در این کشور اقدام نمایند. متقاضیان جهت دریافت اقامت کانادا از طریق خود اشتغالی باید تمامی شرایط مورد نظر برای استفاده از این روش را داشته باشند. ورزشکاران متقاضی برای اقدام از طریق این روش باید این موضوع را اثبات کنند که درآمد اصلی آنان در کشور خودشان از طریق ورزش بوده  و حال که به این کشور مهاجرت نموده و اقدام به راه اندازی یک کسب و کار  در زمینه تخصص خود را کرده‌اند،

قصد دارند از این طریق کسب درآمد کرده و همچنین در عین حال باعث تحولی چشمگیری در جامعه ورزشی این کشورخواهند شد. افراد برای اقدام از طریق خود اشتغالی موطف به داشتن 3 شرط مهم هستند که عبارتند از:

1- متقاضی باید حداقل 2 سال در 5 سال گذشته سابقه ورزشی در کشور خود و در سطح بین المللی داشته باشد.

2- فرد متقاضی نباید هیچ ممانعتی برای ورود به کانادا داشته باشد.

3- متقاضی ملزم است در این پروسه حداقل 35 امتیاز بیاورد.

بنابراین متقاضیان واجدالشرایط این امکان را دارند که از طریق خود اشتغالی برای دریافت اقامت کشور کانادا اقدام کرده و به این کشور مهاجرت کنند.

همچنین مهاجرت ورزشی به کانادا شامل مزایایی است که آن عبارتند از:

 • کم هزینه ترین برنامه مهاجرتی در دنیا
 • عدم نیاز به مدرک بین المللی زبان
 • زمان پروسه نسبتا سریع
 • شرایط آسان از لحاظ سنی و تحصیلات
 • توانایی انتخاب شهر محل سکونت در کانادا به دلخواه خود
 • قابل پیگیری توسط فرد در سایت اداره مهاجرت کانادا

مهاجرت ورزشی

کشور آمریکا

بسیاری از متقاضیان مهاجرت ورزشی، از کشور آمریکا به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقصدها برای مهاجرت انتخاب کرده و می‌شناسند. همچنین افراد بسیاری، از این کشور به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت ورزشی یاد می‌کنند. این کشور ویزاهای مختلفی را برای ورزشکاران در نظر گرفته که در ادامه معرفی خواهیم کرد.

 • ویزای P1

این  ویزا صرفا برای ورزشکارانی در نظر گرفته شده است که قصد شرکت در تورنومنتی در مدت زمان مشخصی، در این کشور را دارند. این ویزا به افرادی تعلق خواهد گرفت که قصد فعالیت ورزشی بلند مدت در آمریکا را دارند و همچنین به عنوان یک ورزشکار شناخته شده در سطح جهانی محسوب می‌شوند.

 • ویزای P2

این ویزا تنها برای  ورزشکارانی است که قصد دارند در برنامه تبادلی میان سازمانی در کشور خود با سازمانی در آمریکا، شرکت کنند.

 • ویزای P3

این ویزا شامل ورزشکارانی می‌باشد که قصد اجرای برنامه، تدریس و یا شرکت در دوره ورزشی خاصی را خواهند داشت.

به طور خلاصه

در این مقاله از پارسیان اپلای مهاجرت پزشکان را توضیح داده و به معرفی برخی کشورها که از نظر قوانین و شرایط مهاجرتی ، در سطح بهتری قرار دارند را برای شما لیست کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در حوزه مهاجرت، با بخش بلاگ ما در ارتباط باشید.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

3 پاسخ

 1. من دانشجوی دکترا مدیریت ورزشی ترم آخرم…درضمن مربی ورزش درچند رشته هستم ایروبیک..آمادگی جسمانی…ژیمناستیک..کار با دستگاه..ایروژیم…خیییلی دوست دارم مهاجرت کنم درضمن معدلم 19هست..مهاجرت کاری میخوام برم کار کنم ..لطفا راهنماییم کنید.

  1. سلام دوست عزیز وقت شما بخیر
   عذر خواهیم بابت تاخیر در پاسخ
   ممنون میشم با شماره تماس‌های واحد پشتیبانی ما تماس حاصل فرمایید…
   برای دریافت اطلاعات تماس به این صفحه مراجعه کنید
   https://parsianapply.com/contact-parsian-apply/

 2. ببخشید چقدرر طول میکشه جواب بدین…باتوجه به تحصیلاتم ومدارک مربیگری که دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *