مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان

با توجه به مدت انتظار طولانی سفارت آلمان در تهران جهت انجام مصاحبه های دانشجویی (بیش از ۱ سال و فعلا تاکنون بیش از ۲ سال و نیم)، لذا جهت رفاه حال متقاضیان گرامی ما طرح مهاجرتی ارمنستان به آلمان را به شما توصیه میکنیم.

شما با داشتن کارت اقامت ۱ ساله کشور ارمنستان و حضور در این کشور به مدت حداقل ۶ ماه، میتوانید جهت ویزای کشور آلمان از طریق سفارت آلمان در ارمنستان اقدام کنید.
کلیه متقاضیان در طول دوره سال میتوانند جهت باز کردن پرونده با ما در ارتباط باشند و پرونده خودشان را به ما بسپارند. هر سال از ماه تیر تا آخر آبان ماه کلیه متقاضیان میتوانند جهت ورود به خاک ارمنستان اقدام کنند.
جهت ورود به خاک ارمنستان نیازی به ویزا نمیباشد و کلیه متقاضیان تنها با رزرو بلیط هواپیما میتوانند وارد این کشور بشوند و یک ویزای ۹۰ روره فرودگاهی را اخذ کنند تا ما بتوانیم امورات لازم جهت کارت اقامت ۱ ساله ارمنستان را برای آنها انجام دهیم.
جهت اخذ کارت اقامت ۱ ساله ارمنستان نگران نباشید، زیرا موسسه پارسیان اپلای از لحظه ورود شما به خاک ارمنستان در کنار شما خواهد بود و تا پایان اخذ کارت اقامت ارمنستان و سپس امور مهاجرت تحصیلی شما به آلمان شما را یاری خواهد داد.
از مهمترین مزایای این طرح مهاجرتی این است که سفارت آلمان در ارمنستان نیازی به ارائه مدرک زبان آلمانی سطح ب۱ ندارد و کلیه متقاضیان باید در کنار پذیرش تحصیلی خود پذیرش زبان آلمانی از سطح پایه (A1) را دارا باشند. (البته ما به کلیه متقاضیان توصیه میکنیم که طی مدتی که در ارمنستان حضور دارند سطح زبان آلمانی خود را به ب۱ برسانند.)

هزینه استفاده از این طرح ۴۰۰۰ یورو میباشد و شما از کلیه خدمات زیر بهره مند خواهید شد:

خدمات پارسیان اپلای در این پکیج

خدمات پارسیان اپلای در این پکیج

سوالات پرتکرار در باره این طرح مهاجرتی

۱. هزینه زندگی در ارمنستان چگونه است؟
اجاره هاستل ماهانه حدودا ۱۵۰ دلار میباشد. اجاره منزل (با تمام وسایل) از ماهی ۳۰۰ دلار شروع میشود. ما سعی میکنیم افرادی که در یک رنج سنی هستند را به همدیگر معرفی کنیم تا بتوانند هزینه های خود را تقسیم کنند. همچنین هزینه خورد و خوراک برای هر شخص ماهانه حدود ۱۵۰ دلار میباشد.
۲. ما یک زوج هستیم، هزینه زندگی برای ما چگونه خواهد بود؟

حدودا هزینه اجاره منزل ۳۰۰ الی ۳۵۰ دلار و هزینه خورد و خوراک حدودا ماهانه ۲۰۰ الی ۲۵۰ دلار براورد میشود.

۳. آیا من اجازه کار کردن در ارمنستان دارم؟

بله. میزان درامد کار دانشجویی در ارمنستان کاملا بستگی به شغلی دارد که پیدا میکنید و متغیر است.

۴. من چقدر باید در ارمنستان بمانم تا بتوانم برای ویزای آلمان درخواست بدهم؟

حداقل ۶ ماه

۵. اصولا از زمانیکه درخواست ویزا میدهم چقدر زمان میبرد تا نتیجه درخواست ویزا مشخص شود؟

حدودا ۳ هفته الی ۲ ماه

۶. آیا ممکن است نتیجه ویزا طولانی تر شود؟

بله، ممکن است به هر دلیلی پروسه بررسی پرونده ی شما از جانب سفارت بیشتر زمان ببرد.

۷. آیا امکان تحصیل فرزند من در مدارس ایرانی ارمنستان میباشد؟

بله کلیه دانش آموزان امکان تحصیل در مدرسه ایرانی در شهر ایروان را دارند که مورد تایید وزارت آموزش و پرورش ایران میباشد.

۸. آیا پدر و مادرم میتوانند در طی دورانی که من ارمنستان هستم در کنار من باشند؟

بله، پدر و مادر هم میتوانند فرزندان خود را در ارمنستان همراهی کنند و با یک ویزای ۳ ماه در کنار فرزندان خود باشند و پس از اتمام ۳ ماه، با یک خروج و ورود مجدد به خاک ارمنستان ویزای موقت خود را مجددا ۳ ماه تمدید کنند.

۹. آیا من میتوانم جهت اخذ مدرک زبان آلمانی در موسسه گوته ارمنستان امتحان بدهم؟

بله شما میتوانید در کلیه سطوح زبان آلمانی در آزمون های موسسه گوته ارمنستان شرکت کنید.

طرح مهاجرت ارمنستان به آلمان

آیا قصد مهاجرت به آلمان از ارمنستان را دارید؟ آیا از شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان را می‌دانید؟ ما در این بخش از سایت پارسیان اپلای قصد داریم تا شما را با تمام شرایط مهاجرت از آلمان به ارمنستان و راه‌ها و قوانین آن آشنا کنیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

کشور ارمنستان به دلیل داشتن مرز مشترک با ایران و همچنین عدم درخواست ویزا برای ایرانیان، برای متقاضیانی که قصد اقدام به مهاجرت به آلمان از ارمنستان را دارند بسیار مورد توجه می‌باشد. یکی از دلایل مهاجرت به این کشور برای ایرانی‌ها نزدیکی ارزش پول آن به ریال است. 

این شرایط که در بالا عنوان شد به‌همراه شرایط ویژه دیگری که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، کشور ارمنستان را تبدیل به گذرگاهی ایده‌آل برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به آلمان از ارمنستان را دارند تبدیل کرده است.

همانطور که در قبل گفته شد برای وارد شدن به خاک ارمنستان نیازی به ویزا نیست  و افراد فقط با رزرو بلیط هواپیما میتوانند به این کشور ورود کرده و یک ویزای نود روزه فرودگاهی را دریافت کنند تا بتوانند امورات لازم جهت دریافت کارت اقامت یک ساله در ارمنستان را انجام دهند.

طرح مهاجرت آلمان به ارمنستان

یکی از مهم‌ترین دلایلی که مهاجرت به آلمان از ارمنستان را برای متقاضیان مطرح کرده، مدت زمان طولانی انتظار برای سفارت آلمان است. می‌دانیم که ابتدایی‌ترین مرحله برای مهاجرت به آلمان، تعیین وقت مصاحبه در سفارت این کشور است. این روزها به دلیل ازدحام متقاضیان وقت‌های تعیین شده از سوی سفارت برای مهاجرین بسیار طولانی بوده و همین امر پروسه مهاجرت را به تعویق می‌اندازد.

همین دلیل کافی است تا شما به دنبال راهی ساده‌تر باشید و ما در موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای، مهاجرت به آلمان از ارمنستان را پیشنهاد می‌کنیم. متقاضیان با استفاده از یک فرصت تحت عنوان طرح مهاجرت ارمنستان به آلمان، می‌توانند به راهی میانبر برای ورود به کشور آلمان دست یابند. افراد برای استفاده از این فرصت استثنائی فقط به مدت چهار ماه در سال زمان دارند. طرح مهاجرت ارمنستان به آلمان از تاریخ 20 جولای تا 20 نوامبر قابل دسترسی بوده است.

 متقاضیان طرح مهاجرت ارمنستان به آلمان، فقط در همین زمان باید مقدمات کارهای مربوط به مهاجرت خود را انجام داده تا بتوانند وارد ارمنستان شده و برای ماه ژانویه وقت مصاحبه سفارت آلمان در این کشور را گرفته و برای تابستان پیش رو، وارد آلمان شوند.

از مهمترین مزایای مهاجرت به آلمان از ارمنستان این است که سفارت آلمان در ارمنستان هیچ نیازی به ارائه مدرک زبان آلمانی سطح B1 نداشته و همه متقاضیان می‌باست همزمان با اقدام برای پذیرش تحصیلی خود، پذیرش زبان آلمانی از سطح پایه (A1) را داشته باشند.

 

کشور آلمان یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کار و ادامه تحصیل برای افرادی که قصد مهاجرت دارند بوده و از شرایط بسیار خوبی برای اقامت برخوردار است، که از جمله آن می‌توان به تحصیل رایگان در دانشگاه و همچنین برخورداری از شرایطی ایده‌آل برای کار در حوزه پزشکی، پیراپزشکی و رشته‌های مهندسی اشاره کرد.

در حال حاضر بهترین گزینه برای وقت فوری و سریع آلمان، طرح مهاجرت ارمنستان به آلمان است که با استفاده از این طرح و بعد از گرفتن ویزای تحصیلی ارمنستان، می‌توان به ویزای آلمان دست یابند.

به‌طور کلی طرح مهاجرت ارمنستان به آلمان اینگونه است که افراد برای دریافت انواع ویزای آلمان، به مدت زمان شش ماه به آموزش زبان آلمانی در ارمنستان پرداخته و بعد از گذراندن این پروسه شش ماهه و حضور مستمر در این کشور، برای وقت مصاحبه از سفارت آلمان در ارمنستان درخواست می‌دهند.

شرایط عمومی مهاجرت به آلمان از ارمنستان

برای مهاجرت به آلمان از ارمنستان، افراد باید برای مدت شش ماه در ارمنستان اقامت کرده و در طول این مدت زمان از این کشور خارج نشوند. زمانی که متقاضیان در سفارت آلمان در ارمنستان اقدام به تقاضای وقت مصاحبه برای دریافت ویزا را می‌کنند، باید یکی از انواع ویزای طولانی مدت غیر توریستی ارمنستان را داشته باشند، که در این‌صورت مدارک آن‌ها توسط سفارت بررسی خواهد شد.

از مزایای مهاجرت به آلمان از ارمنستان به موارد زیر اشاره کرد:

دریافت ویزای فوری

مدت زمان انجام کل پروسه در این طرح، از ابتدا تا اخذ ویزای آلمان کمتر از یک سال می‌باشد، که افراد این امکان را دارند که بعد از شش ماه حضور مستمر در کشور ارمنستان، درخواست وقت سفارت کرنند. زمان درخواست سفارت تا دریافت ویزا به‌طور تقریبی حدود سه الی چهار ماه به‌طول می‌انجامد.

هزینه بسیار مقرون به‌صرفه

هزینه زندگی و تحصیل در کشور ارمنستان به‌صورت چشمگیری پایین و مقرون به‌صرفه بوده، به‌طوریکه می‌توان از این کشور به‌عنوان یک سکوی پرتاب به آلمان نام برد.

عدم نیاز به مدرک زبان

همانطور که قبلا ذکر شد، یکی از مزایای مهاجرت به آلمان از ارمنستان این است که برای انجام پروسه مهاجرت در ارمنستان نیاز به هیچگونه مدرک زبانی نمی‌باشد.

سفارت آلمان در هر کشوری تابع یکسری دستور‌العمل‌ها و قوانین خاص است که و در همه آن‌ها به‌صورت یکسان می‌باشد و به طبع آن افراد در هر کشوری ملزم به رعایت این قوانین می‌باشند.

به این دلیل که در ارمنستان تعداد متقاضیان برای دریافت ویزای آلمان کمتر از ایران است، به طبع آن وقت مصاحبه برای ویزاهای دانشجویی و کاری از سفارت آلمان در ارمنستان در مدت زمان کمتری انجام می‌پذیرد و شانس اخذ ویزا بسیار بالاتر می‌باشد.

اگر هدف متقاضیان برای مهاجرت به آلمان از ارمنستان تحصیل در رشته زبان آلمانی باشد، توصیه می‌شود حتما قبل از ورود به این کشور سطح دانش خود را نسبت به زبان آلمانی بالا ببرند. پس بهتر است در مدت زمان شش ماه حضور در ارمنستان نهایت استفاده برای فراگیری این زبان را بکنند.

برای اخذ ویزای تحصیلی از ارمنستان به آلمان، دانشجویان تنها تا ماه نوامبر هر سال فرصت دارند تا اقدامات لازم را انجام دهند، چراکه دانشگاه‌های این کشور فقط سالی یک مرتبه پذیرش انجام می‌دهند، که باید در طول مدت این زمان در ارمنستان حضور مستمر داشته باشند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کالج‌های زبان آلمانی در ارمنستان عبارتند از:

  • اصل مدرک دیپلم به‌همراه ترجمه و یا مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
  • کارنامه دیپلم به‌همراه ترجمه و یا مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
  • تاییدیه ترجمه تمامی مدارک از سفارت ارمنستان در ایران
  • شناسنامه و یا کارت ملی
  • 8 عدد عکس 4*3
  • فتوکپی پاسپورت (حداقل شش ماه اعتبار)
  • گواهی بهداشت و سلامت (برای بیماری‌هایی چون ایدز و هپاتیت) که این گواهی در ارمنستان گرفته می‌شود.