مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه

با توجه به مدت انتظار طولانی سفارت آلمان در تهران جهت انجام مصاحبه های دانشجویی (بیش از ۱ سال و فعلا تاکنون بیش از ۲ سال و نیم)، لذا جهت رفاه حال متقاضیان گرامی ما طرح مهاجرتی ترکیه به آلمان را به شما توصیه میکنیم.

شما با داشتن کارت اقامت ۱ ساله کشور ترکیه و حضور در این کشور به مدت حداقل ۶ ماه، میتوانید جهت ویزای کشور آلمان از طریق سفارت آلمان در ترکیه اقدام کنید.
کلیه متقاضیان در طول دوره سال میتوانند جهت باز کردن پرونده با ما در ارتباط باشند و پرونده خودشان را به ما بسپارند. در تمام طول سال کلیه متقاضیان میتوانند جهت ورود به خاک ترکیه اقدام کنند.

جهت ورود به خاک ترکیه نیازی به ویزا نمیباشد و کلیه متقاضیان تنها با رزرو بلیط هواپیما میتوانند وارد این کشور بشوند و یک ویزای ۹۰ روره فرودگاهی را اخذ کنند تا ما بتوانیم امورات لازم جهت کارت اقامت ۱ ساله ترکیه را برای آنها انجام دهیم.

جهت اخذ کارت اقامت ۱ ساله ترکیه نگران نباشید، زیرا موسسه پارسیان اپلای از لحظه ورود شما به خاک ترکیه در کنار شما خواهد بود و تا پایان اخذ کارت اقامت ترکیه و سپس امور مهاجرت تحصیلی شما به آلمان شما را یاری خواهد داد.

سفارت آلمان در ترکیه حداقل مدرک زبان آلمانی سطح ب۱ را جهت درخواست ویزا نیاز دارد (برای متقاضیانی که پذیرش لیسانس یا ارشد آلمانی زبان دارند) و کلیه متقاضیان باید در کنار پذیرش تحصیلی خود پذیرش زبان آلمانی هم داشته باشند. (البته ما به کلیه متقاضیان توصیه میکنیم که قبل از ورود به ترکیه یا طی مدتی که در ترکیه حضور دارند سطح زبان آلمانی خود را به ب۱ برسانند.) لازم به ذکر است که افرادب که مدرک زبان ندارند، میتوانند از طرح مهاجرتی ارمنستان به آلمان استفاده کنند، زیرا سفارت آلمان در ارمنستان نیازی به مدرک زبان ندارد.

هزینه استفاده از این طرح ۲۰۰۰ یورو میباشد و شما از کلیه خدمات زیر بهره مند خواهید شد:

خدمات پارسیان اپلای در این پکیج

خدمات پارسیان اپلای در این پکیج

سوالات پرتکرار در باره این طرح مهاجرتی

۱. هزینه زندگی در ترکیه چگونه است؟

اجاره سوییت ماهانه حدودا ۲۵۰ دلار میباشد. اجاره منزل (با تمام وسایل) از ماهی ۳۰۰ دلار شروع میشود. ما سعی میکنیم افرادی که در یک رنج سنی هستند را به همدیگر معرفی کنیم تا بتوانند هزینه های خود را تقسیم کنند.
همچنین هزینه خورد و خوراک برای هر شخص ماهانه حدود ۱۵۰ دلار میباشد.همچنین هزینه خورد و خوراک برای هر شخص ماهانه حدود ۱۵۰ دلار میباشد.

۲. ما یک زوج هستیم، هزینه زندگی برای ما چگونه خواهد بود؟

حدودا هزینه اجاره منزل ۳۰۰ الی ۳۵۰ دلار و هزینه خورد و خوراک حدودا ماهانه ۲۰۰ الی ۲۵۰ دلار براورد میشود.

۳. آیا من اجازه کار کردن در ترکیه دارم؟

خیر.

۴. من چقدر باید در ترکیه بمانم تا بتوانم برای ویزای آلمان درخواست بدهم؟

حداقل ۶ ماه

۵. اصولا از زمانیکه درخواست ویزا میدهم چقدر زمان میبرد تا نتیجه درخواست ویزا مشخص شود؟

حدودا ۳ هفته الی ۲ ماه

۶. آیا ممکن است نتیجه ویزا طولانی تر شود؟

بله، ممکن است به هر دلیلی پروسه بررسی پرونده ی شما از جانب سفارت بیشتر زمان ببرد.

۷. آیا امکان تحصیل فرزند من در مدارس ایرانی ترکیه میباشد؟

بله، جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر مدارس ایرانیان خارج از کشور زیر نظر وزارت آموزش و پرورش ارتباط برقرار کنید.

۸. آیا پدر و مادرم میتوانند در طی دورانی که من ترکیه هستم در کنار من باشند؟

بله، پدر و مادر هم میتوانند فرزندان خود را در ترکیه همراهی کنند و با یک ویزای ۳ ماه در کنار فرزندان خود باشند و پس از اتمام ۳ ماه، با یک خروج و ورود مجدد به خاک ترکیه ویزای موقت خود را مجددا ۳ ماه تمدید کنند.

۹. آیا من میتوانم جهت اخذ مدرک زبان آلمانی در موسسه گوته ترکیه امتحان بدهم؟

بله شما میتوانید در کلیه سطوح زبان آلمانی در آزمون های موسسه گوته ترکیه شرکت کنید.

این طرح مهاجرتی در حال حاضر به صورت موقت غیرفعال می‌باشد.