خرید ملک، آپارتمان در قبرس شمالی

مقدمه‌ای بر خدمات خرید ملک در کشور قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی 2024 یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری می باشد. خرید ملک در قبرس شمالی همچنین می ‌تواند یکی از راه ‌های کسب اقامت دائم در این منطقه باشد. قبرس شمالی برنامه‌ های متنوعی برای اخذ اقامت دائم بر اساس خرید ملک به سرمایه گذاران ارائه می ‌دهد. این برنامه ‌ها، شرایط و مقررات مختلفی دارند، اما به طور کلی، با خرید یک ملک در قبرس شمالی، می ‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

شرایط خرید خانه در قبرس شمالی

یکی از اصلی ترین دلایل زیاد بودن متقاضیان خرید خانه (ملک) در قبرس شمالی این است که برای خرید خانه در این منطقه، شرایط پیچیده و دشواری در نظر گرفته نشده است و تمامی افراد با داشتن حداقل 18 سال سن، داشتن پاسپورت و عدم سوء سابقه می توانند نسبت به خرید ملک در قبرس شمالی 2024 اقدامات لازم را انجام دهند. البته ناگفته نماند که خرید و فروش ملک و خانه در قبرس شمالی باید تحت یک سری قوانین و مقررات خاصی صورت گیرد که در ادامه تمامی آن ها را بررسی خواهیم کرد.

شرایط خرید خانه در قبرس شمالی

قوانین و مقررات خرید ملک در قبرس شمالی

یکی از مهم ترین قوانین خرید ملک در قبرس شمالی 2024 که برای اشخاص و خانواده های خارجی در نظر گرفته شده، این است که هر خانواده خارجی، تنها مجاز به خرید یک ملک در قبرس شمالی می باشد. البته نه هر ملکی با هر وسعت و مساحتی! مطابق قوانین و مقررات خرید ملک توسط اشخاص خارجی در قبرس شمالی، هر فرد یا خانواده می تواند ملکی با حداکثر 1300 متر مربع در این کشور خریداری نماید. البته این قانون محدودیت در مساحت ملک، در صورتی که قصد خرید خانه از یک شخص خارجی را داشته باشید، صدق نخواهد کرد؛ به عبارتی دیگر در صورت تمایل به خرید خانه و یا ملک از یک شخص خارجی، محدودیت انتخاب و خرید خانه با مساحت حداکثر 1300 متر مربع وجود نخواهد داشت.

انتخاب ملک

در اولین مرحله باید خانه یا ملکی که مایل به خرید آن هستید را انتخاب کنید. در این مرحله مشورت با مشاوران املاک محلی یا وکلا و مشاوران متخصص می تواند به شما کمک کند تا بهترین گزینه را انتخاب کنید.

بررسی وضعیت حقوقی ملک مورد نظر

پس از انتخاب ملک، باید وضعیت حقوقی آن را بررسی کنید. این شامل بررسی مدارک مالکیت، بررسی وضعیت قانونی ملک و همچنین بررسی وضعیت مالیاتی ملک می ‌شود.

امضای توافق ‌نامه (تنظیم قرارداد فروش)

پس از انتخاب ملک و بررسی وضعیت آن، مرحله بعدی امضای توافق ‌نامه (قرارداد خرید و فروش) با فروشنده یا نماینده او است. این توافق‌ نامه شامل شرایط خرید، قیمت ملک، زمان تحویل و شرایط دیگر معامله است.

پرداخت وجه تضمین + ثبت ملک و انتقال سند مالکیت

پس از امضای توافق ‌نامه، شما باید وجه تضمین یا بخشی از قیمت ملک را واریز کنید. پس از انجام معامله، ملک باید در دفتر ثبت اسناد ملکی ثبت شود و مالکیت آن به نام شما ثبت شود.

خرید ملک در قبرس شمالی

گروه پارسیان اپلای آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان در زمینه فروش خانه در قبرس شمالی در جهت انتخاب مناسب و متناسب با بودجه شما می باشد. در تمامی مراحل اخذ قرارداد شما را همراهی خواهیم کرد. همچنین مراحل ثبت خانه به نام شما نیز کاملا با همراهی شرکت انجام خواهد گرفت.برای افراد و خانواده هایی که قصد مهاجرت دارند یا به دلایل متفاوت میخواهند در قبرس شمالی سرمایه گذاری کنند مزایای مختلفی برای خرید ملک وجود دارد:

بررسی مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

• قیمت مناسب خانه و ملک
• شرایط آسان خرید خانه
• موقعیت جغرافیایی مناسب
• رشد نرخ سرمایه گذاری ملک به صورت سالیانه

آشنایی با معایب خرید ملک در قبرس شمالی

• پیچیدگی وضعیت سیاسی و حقوقی قبرس شمالی
• امکان تغییر لحظه ای ارزش املاک در قبرس
• نیاز به تسلط کامل به تمامی مسائل مالیاتی قبرس و پیامدهای آن

آشنایی با لیست هزینه های خرید ملک در قبرس شمالی

  • قیمت ملک

قیمت ملکی که می ‌خواهید خریداری کنید از اصلی ترین فاکتورهای تعیین کننده هزینه خرید خانه و ملک در قبرس شمالی می باشد که بسته به موقعیت جغرافیایی، وسعت، امکانات و وضعیت بازار، متفاوت می باشد.

  • مالیات و عوارض

خرید ملک در قبرس شمالی، ممکن است هزینه‌ های مالیاتی مختلفی را نیز به همراه داشته باشد. برای مثال، مالیات بر عواید سرمایه ای (Capital Gains Tax)، مالیات بر ارزش افزوده (Value Added Tax) و مالیات بر درآمد اجاره ملک از جمله هزینه های مالیاتی هستند که برای خرید ملک در قبرس شمالی باید در نظر داشته باشید.

  • هزینه وکالت

استفاده از خدمات یک وکیل یا مشاور حقوقی برای انجام معامله و بررسی مدارک مالکیت و قانونی نیز از جمله هزینه های مربوط به خرید خانه و ملک در قبرس شمالی می باشد.

  • هزینه ‌های ثبت و انتقال سند مالکیت

 ثبت ملک در دفتر ثبت اسناد ملکی نیز هزینه‌ هایی را به همراه دارد که باید مد نظر قرار دهید.

تماس با پارسیان اپلای

از طریق فرم زیر با ما در تماس باشید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم

آخرین نوشته‌ها درباره قبرس شمالی

آشنایی با تفاوت های قبرس شمالی و جنوبی
آشنایی با تفاوت های قبرس شمالی و جنوبی برای کسانی...
شرایط و مدارک لازم برای اقامت در قبرس شمالی از طریق تمکن مالی
آیا قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارید؟ آیا می‌دانید...
آشنایی با شرایط خرید ملک در قبرس شمالی
این روزها قبرس شمالی با آب و هوایی معتدل و...