هزینه زندگی در قبرس

شرایط و مدارک لازم برای اقامت در قبرس شمالی از طریق تمکن مالی

آیا قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارید؟ آیا می‌دانید از چه طریق می‌توانید تابعیت قبرس را بگیرید؟ آیا از شرایط و قوانین اقامت در قبرس شمالی از طریق تمکن مالی اطلاع دارید؟ ما در این بخش از سایت پارسیان اپلای قصد داریم تا شما را ضمن آشنایی با این کشور،  تمامی شرایط و مدارک لازم برای اقامت در قبرس شمالی از طریق تمکن مالی را به صورت کامل شرح دهیم، پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

اقامت در قبرس شمالی از طریق تمکن مالی و شرایط عمومی آن

قبرس کشوری است واقع در دریای مدیترانه که امروزه یکی از مقصدهای محبوب برای مهاجران محسوب می‌شود.

این کشور شامل دو قسمت شمالی و جنوبی می‌باشد که قسمت شمالی آن جزء اتحادیه اروپا  و به عنوان قبرس اروپایی شناخته می‌شود. قبرس اروپایی سالیان است که به طریق مختلف امکان اخذ اقامت و پاسپورت را برای متقاضیان سرتاسر دنیا فراهم کرده است، که به واسطه‌ی آن افراد مختلف با توجه به شرایطشان یکی از این راه‌ها را انتخاب کرده و برای اخذ اقامت این کشور اقدام می‌نمایند. یکی از این روش‌ها دریافت اقامت از طریق تمکن مالی می‌باشد که در ادامه به شرایط دریافت اقامت در قبرس شمالی از طریق تمکن مالی و ویژگی‌های آن خواهیم پرداخت.

با استفاده از این روش که غیر تحصیلی می‌باشد، افراد می‌توانند با اثبات تمکن مالی و منبع درآمد خود که در خارج از قبرس به آن دست یافته‌اند و همچنین بدون نیاز به ثبت شرکت و خرید ملک، امکان اقامت این کشور را داشته باشند. این نوع اقامت بیشتر متناسب با شرایط خانواده‌هایی است که قصد دارند با داشتن سرمایه کافی، به دنبال راهی آسان و مطمئن برای اخذ اقامت در یکی از کشورهای اتحادیه‌ی اروپا می‌باشند.

شرایط اقامت در قبرس شمالی از طریق تمکن مالی

 • این نوع اقامت به‌طور سالانه تمدید می‌شود.
 • دریافت کنندگان این اقامت نباید بیشتر از 90 روز در خارج از قبرس بمانند.
 • متقاضیان بعد از هفت سال اقامت در این کشور می‌توانند برای پاسپورت اقدام کنند.
 • افرادی که دارای این نوع اقامت هستند، اجازه کار را نداشته مگر اینکه کمپانی‌ یا مجموعه‌ای از آن‌ها دعوت به همکاری کرده یا خود شخص به ثبت شرکت اقدام کند و ویزای کار دریافت نمایند.
 • علاوه بر ارائه مدارک شخصی جهت دریافت اقامت از این طریق، لازم به ذکر است که در ازای هر یک از افراد بالای 18 سال مبلغ 10.000 یورو و هر یک فرزند زیر 18 سال مبلغ 5.000 یورو تحت عنوان خود حمایتی در حساب بانکی فرد در قبرس سپرده شود. این مبلغ به هیچ عنوان بلاک نمی‌باشد و از همان ابتدا قابلیت برداشت را دارد.

هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی

اگر می‌خواهید برنامه ریزی دقیق و اصولی برای مهاجرت داشته باشید، باید تمام هزینه‌های راجع زندگی در کشور مقصد را مد نظر داشته باشید و بررسی کنید. بهتر است بدانید که واحد پول قبرس یورو است و با توجه به افزایش نرخ ارز، برآورد هزینه زندگی، حداقل در سال اول امری الزامی و قابل توجه است. به طور معمول می‌توان گفت که هزینه زندگی برای یک خانواده 4 نفره حدود ماهیانه 3000 یورو است و هزینه زندگی در قبرس شمالی برای نفر به تنهایی حدود ماهیانه 1,371 یورو می‌باشد.

نقش وکیل برای اقامت در قبرس شمالی از طریق تمکن مالی

مهاجرت می‌تواند یکی از تصمیم‌های بسیار مهم برای هر فرد تلقی شود. شما برای این تصمیم مهم نیاز قطعا به تحقیقات وسیع و اصولی خواهید داشت، که باید تمامی شرایط کشورهای گوناگون را بربا توجه به امکانات خود مورد بررسی قرار دهید. روش‌های مهاجرتی غالبا بر پایه سیاست‌های داخلی و خارجی هرکشوری مد نظر گرفته می‌شود و یک روند ثابت ندارند. پس اگر شما یک تصمیم جدی برای مهاجرت دارید، باید هر چه زودتر تحقیقات خود را شروع کنید.

شما در این راه نیاز به یک وکیل و مشاور حرفه‌ای و مجرب در امور مهاجرتی خواهید داشت. کسی که تسلط کامل بر تمامی روش‌های مهاجرت و با در نظر داشتن شرایط کشورهای گوناگون، بتواند گزینه‌های متناسب با شرایط شما را پیش رویتان قرار داده و این راه را برای شما هموار کند. اگر قصد دریافت اقامت قبرس شمالی از طریق تمکن مالی را داشته و یا هر روش و کشور دیگری، بتواندبا کمک توانایی‌هایش و با تیم مجرب و حرفه‌ای خود از صفر تا صد پروسه شما را برنامه و ساپورت کند.

تمکن مالی در قبرس شمالی

اخذ تابعیت از طریق تمکن مالی

اخذ اقامت دائمی و مادام‌العمر را می‌توان به‌عنوان مهمترین مزیت اقامت از طریق تمکن مالی در این کشور دانست. البته این را در نظر بگیرید که اگر هر دو سال یک بار به این کشور مراجعه نکنید اقامت شما لغو خواهد شد. نکته مهم دیگر این است که با این اقامت شما می‌توانید به‌صورت آزادانه در کشورهای اتحادیه اروپا وعضو شنگن به راحتی تردد کنید. در این روش امکان دریافت تابعیت قبرس نیز فراهم می‌شود. اگر 7 سال از اقامت دائم شما در قبرس بگذرد و شما سال هفتم هم را به طور کامل دراین کشور زندگی کرده باشید می‌توانید برای دریافت پاسپورت قبرس اقدام کنید.

مدارک لازم برای اقامت در قبرس شمالی از طریق تمکن مالی

جمع آوری مدارک مورد نیاز برای مهاجرت، با توجه به روش و کشور انتخابی شما می‌تواند مهم ترین مرحله این پروسه محسوب شود. چراکه هرنوع کم و کاستی در مدارک، تمامی زحمات شما را بدون نتیجه گذاشته و باعث اتلاف وقت و پول شما خواهد شد. در ادامه به مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت از طریق تمکن مالی اشاره خواهیم کرد.

 • پاسپورت متقاضی و همراهان
 • فرم درخواست
 • گواهی تولد و ازدواج
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • اسناد مربوط به اثبات درآمد
 • مدارک مربوط به خرید ملک در قبرس
 • پرینت حساب بانکی

البته این را در نظر داشته باشید که موارد فوق ممکن است همه مدارک مورد نیاز نباشد و این بسته به شرایط پرونده و سفارتی دارد که قصد مراجعه به آن را دارید و ممکن است موارد دیگری نیز به آن اضافه شود.

راه‌های دریافت گواهی تمکن مالی در قبرس

اگر قصد مهاجرت به قبرس از طریق تمکن مالی را دارید، باید برای دریافت گواهی تمکن مالی اقدام کنید، که این گواهی نشان دهنده میزان پول و سرمایه شما می‌باشد. برای اخذ گواهی تمکن مالی باید به یکی از شعب بانکی که قبلا در آن حساب داشتید، رفته و درخواست ارائه تاییدیه معتبر بانکی برای اثبات داشتن شرایط مورد قبول مالی کنید. این گواهی شامل اطلاعاتی مثل موجودی روز حساب، تاریخ افتتاح حساب، شماره حساب و اطلاعات تماس بانک مانند آدرس پستی، شماره تماس و آدرس ایمیل، گواهی بانک و گواهی در سربرگ است.

در ادامه به تمامی مدارکی که جهت دریافت گواهی تمکن مالی نیاز دارید می‌پردازیم:

– ارائه کارت ملی متقاضی

– ارائه اصل و کپی پاسپورت متقاضی ( از تمامی صفحات)

– ارائه اصل وکالت‌نامه نماینده قانونی در صورت وکالت به غیر

-ارائه فرم تکمیل شده درخواست صدور گواهی تمکن مالی

– ارائه کارت ملی متقاضی

مهاجرت کاری

مزایای اخذ اقامت در قبرس شمالی از طریق تمکن مالی

 • در این نوع اقامت همه اعضای خانواده به صورت همزمان امکان دریافت اقامت و ورود به خاک قبرس را دارند.
 • همه اعضای خانواده از اول ورود اجازه‌ تحصیل و استفاده از امکانات آموزشی این کشور را خواهند داشت.
 • ورود و خروج به ایران بدون هیچ محدودیتی بوده و فقط مجموع اقامت افراد در خارج از قبرس نباید بیشتر از 90 روز باشد.
 • به این دلیل که کشور قبرس جزو مستعمره‌ی انگلستان است، تمامی مردم در این کشور تسلط کامل به زبان انگلیسی داشته و هم در دانشگاه، هم در مدارس و در ادارات زبان انگلیسی زبانی کاربردی می‌باشد که این امر باعث می‌شود متقاضیان هیچ نگرانی از بابت زبان نداشته باشند.
 • پاسپورت این کشور یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان است چراکه دریافت کنندگان اقامت از طریق تمکن مالی بعد از گذشت 7 سال می‌توانند موفق به دریافت آن شوند.
 • قبرس کشوری ساحلی است با آب و هوایی بسیار دلپذیر که در هر سال تعداد بسیاری توریست را ا سراسر دنیا به جدب این کشور شده و به آن سفر می‌کنند.
 • و در آخر یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این کشور نزدیکی بسیار زیاد آن به کشورمان ایران می‌باشد که این امر بسیار مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است.

به طور خلاصه

در این مقاله از موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای به بررسی روشی متفاوت برای مهاجرت به قبرس شمالی پرداختیم. مهاجرت قبرس شمالی از طریق تمکن مالی یکی از بهترین روش‌های اخذ ویزا این کشور است. در مقاله بالا تمامی مدارک و شرایطی که دولت این کشور برای این سبک از مهاجرت مطرح کرده را ذکر کرده و سعی برآن داشتیم تا شما را با کلیات این روش آشنا کنیم. پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله با ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این باره کسب کرده و راهی مناسب را برای مهاجرت با هزینه کمتری انتخاب کنید.

 

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

4 پاسخ

 1. برای تحصیل فرزندان وزندگی ایده ال ولی مبلغ کافی را ندارم فرزندان من جزئ نفرات برتر تحصیلی هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *