شرایط و قوانین مهاجرت استارتاپ کانادا 2024

مهاجرت از طریق استارت آپ کانادا یک راه بسیار جذاب و مفید برای افرادی است که علاقه‌ مند به شروع یک کسب و کار در کانادا هستند. برنامه استارت آپ کانادا به افرادی که دارای تجربه کاری در حوزه‌های فناوری اطلاعات، مهندسی، پزشکی، علوم زیستی و دیگر صنایع نوظهور هستند، اجازه می‌دهد تا با شروع یک کسب و کار نوآورانه و با استعداد، اقامت دائم در کانادا را بدست آورند. برای شروع فرایند مهاجرت از طریق استارت آپ کانادا، ابتدا باید یک برنامه کسب و کار مفصل و قابل اجرا را تهیه کرده و پس از اخذ تاییدیه، اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. با وجود بازار کار پویا و فراهم بودن فرصت‌های تجاری در کانادا، این کشور یک مقصد جذاب برای کسب و کارهای نوآورانه و استارت آپ‌ ها است. بنابراین، اگر شما دارای یک ایده کسب و کار نوآورانه و با استعداد هستید و به دنبال فرصت‌ های مهاجرت و توسعه کسب و کار خود در یک کشور پیشرفته مثل کانادا هستید، مهاجرت از طریق استارت آپ کانادا می ‌تواند یک گزینه عالی برای شما باشد.

ویزا استارتاپ کانادا

مدارک لازم برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا

متقاضیان برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا، باید مدارکی را ارائه دهند که از جمله مهم ترین و اصلی ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ:

اصلی ترین معایب مهاجرت از طریق استارتاپ کانادا نیز عبارتند از:

شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

باید ایده تجاری خلاقانه داشته باشید.

ایده شما باید با استانداردهای ویزای استارتاپ کانادا سازگاری داشته باشد؛ برای مثال در کشور کانادا ایجاد اشتغال کند و البته قابلیت رقابت با دیگر کسب‌وکار‌های کانادایی را داشته باشد.

تمکن مالی خود را ثابت کنید.

باید توانایی حمایت مالی برای خود و خانواده‌تان را به مدت ۶ ماه داشته باشید.

مدرک زبان معتبر ارائه دهید

آیلتس ۵ را (معادل نمره زبان انگلیسی CLB5 ) باید داشته باشید. علاوه بر آزمون آیلتس، ۲ آزمون CELPIP-G و TEF هم برای اخذ این ویزا پذیرفته می‌شوند.

بتوانید نامه حمایتی یا پشتیبانی را دریافت کنید

این نامه از سوی نهادهای حمایتی صادر می شود و نشان‌دهنده این است که این شرکت‌ها روی ایده شما سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

مدرک زبان معتبر ارائه دهید

آیلتس ۵ را (معادل نمره زبان انگلیسی CLB5 ) باید داشته باشید. علاوه بر آزمون آیلتس، ۲ آزمون CELPIP-G و TEF هم برای اخذ این ویزا پذیرفته می‌شوند.

مراحل دریافت ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

۱

بررسی و تحقیق درباره ویزای استارتاپ کانادا

اولین و البته مهم ترین مرحله از دریافت ویزای استارتاپ کانادا به بررسی و تحقیق درباره این ویزا اختصاص دارد. بنابراین قبل از هر اقدامی، اطلاعات خود را در رابطه با ویزای استارتاپ کانادا به حداکثر برسانید.

۲

تهیه نقشه کسب و کار (بیزینس پلن)

پس از جمع آوری اطلاعات کامل و صحیح در رابطه با ویزای استارتاپ کانادا، دومین قدم، تهیه بیزینس پلن می باشد. برای تهیه آن زمان کافی صرف کنید. تهیه بیزینس پلن به شما کمک خواهد کرد تا بدانید چه مسیری را پیش رو دارید.

۳

مهاجرت به کانادا

پس از با موفقیت سپری کردن تمامی مراحل فوق، می توانید به کشور کانادا، مهاجرت کنید.

۴

درخواست ویزا از مراحل اخذ ویزای استارتاپ کانادا

در این مرحله باید نسبت به اخذ ویزای اقامت و ویزای کار اقدامات لازم را انجام دهید. بدین منظور پیشنهاد می نیم که از یک موسسه مهاجرتی معتبر کمک بگیرید.

۵

یافتن سازمانی مناسب برای اخذ نامه ساپورت

سپس یک سازمان مناسب پیدا کنید تا بتوانید تحت پوشش و حمایت آن قرار بگیرید! زمانی که بتوانید با یک سازمان حامی، توافق کنید، موفق به دریافت نامه ساپورت خواهید شد. جالب است بدانید که سازمان های حامی براساس بودجه ای که در اختیار متقاضیان قرار می دهد، به 3 نوع مختلف تقسیم بندی می شوند.

استارت آپ در کانادا4

هزینه‌های ویزای استارت آپ کانادا

به طور کلی هزینه های مربوط به اخذ ویزای استارتاپ کانادا به نوع کسب و کاری که قصد راه اندازی آن را دارید، بستگی دارد و متشکل از هزینه های شرکت های سرمایه گذار (سازمان های حامی)، هزینه های رسیدگی به پرونده مهاجرتی وهمچنین مبلغ تمکن مالی مورد نیاز می باشد.

همانطور که در بخش قبلی گفتیم 3 نوع سازمان حامی وجود دارد، شامل ونچر کاپیتال، انجل اینوستر و انکاباتور. در این میان انجل اینوستورها و ونچرها، هیچ گونه مبلغی از متقاضیان دریافت نمی کنند، اما در مقابل انکوباتورها، مبلغی را به منظور برگزاری دوره های آموزش کسب و کار و منتورشیپ دریافت می کنند که باید در نظر داشته باشید.

هزینه ‌های رسیدگی به پرونده مهاجرتی نیز شامل هزینه‌ های مربوط به بررسی مدارک، مصاحبه، هزینه های اخذ ویزای کار و یا اقامت دائم برای خود و اعضای خانواده خود می‌ شود.

متقاضیان مهاجرت از طریق استارتاپ کانادا همچنین باید سرمایه کافی برای 1 سال زندگی در کانادا را داشته باشند تا موفق به اخذ ویزای استارتاپ کانادا شوند.

ورک پرمیت ویزای استارت آپ کانادا
هزینه
هزینه متقاضی اصلی (ورک پرمیت بسته + انطباق کارفرما)
۳۸۵ دلار
همسر متقاضی (ورک پرمیت باز)
۲۵۵ دلار
فرزندان بالای ۱۸ سال (ورک پرمیت باز)
۲۵۵ دلار
فرزندان بین ۳ تا ۵ سال (ویزای توریستی)
۱۰۰ دلار
انگشت نگاری برای متقاضیان بالای ۱۴ سال (به‌ازای هر نفر)
۸۵ دلار

مبلغ تمکن مالی مورد نیاز ویزای استارتاپ کانادا

با توجه به بررسی های انجام شده در قوانین جدید اخذ ویزا استارتاپ کانادا سال 2024، فرد یا افراد باید حداقل هزینه زندگی یک سال خود و افراد تحت پوشش را در قالب تمکن مالی به عنوان بخشی از مدارک درخواست ویزا به مراجع زیربط ارائه کنند.

به طور کلی پس از بررسی مدارک توسط کارشناسان سفارت، تایید 50 درصد از هزینه های زندگی در سال اول برای شما و همراهانتان از سوی سفارت الزمی است.

تعداد اعضای خانواده
هزینه
یک
۱۳,۷۵۷ دلار
دو
۱۷,۱۲۷ دلار
سه
۲۱,۰۵۵ دلار
چهار
۲۵,۵۶۴ دلار
پنج
۲۸,۹۹۴ دلار
شش
۳۲,۷۰۰ دلار
هفت
۳۶,۴۰۷ دلار
برای هر نفر اضافه
۳,۷۰۶ دلار

با بیزینس هایی که محصول آن ها پتانسیل رشد بالایی دارند می توان برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا اقدام کرد.

به طور میانگین، رسیدگی و پاسخ دهی به پرونده های مهاجرتی استارت آپ کانادا حدود 3 سال به طول می انجامد.

برای مشاهده لیست شرکت های سرمایه گذاری معتبر کانادا به سایت اداره مهاجرت کانادا، مراجعه کنید.

بله، افرادی که موفق به اخذ ویزای استارت آپ کانادا می‌ شوند، می ‌توانند از حقوق مهاجرتی برای همسر و فرزندانشان نیز بهره ‌مند شوند. این بدان معنا است که همسر و فرزندان زیر 22 سال متقاضیان می ‌توانند از برنامه ویزای همراه استفاده کرده و به همراه آن ها به کانادا مهاجرت کنند.

به عبارتی دیگر برنامه ویزای همراه برای همسر متقاضی و فرزندان زیر 22 سال او، امکان مهاجرت به کانادا را فراهم می ‌کند.

اگر چه برنامه مهاجرتی کانادا برای کارآفرینان و کسب و کارهای نوپا به عنوان یکی از مسیرهای مهاجرتی محبوب به کانادا شناخته می ‌شود، اما فرآیند مهاجرت از طریق برنامه‌ های استارتاپی در کانادا ممکن است برای متقاضیان چالش ‌بر انگیز باشد، دلیل آن هم این است که ظرفیت محدود و تقاضا، بسیار است.

به طور کلی اگر شما توانایی رهبری یک استارتاپ نوپا را داشته و می ‌توانید شرایط و مقررات مربوط به برنامه‌ های مهاجرتی استارتاپ کانادا را به طور کامل رعایت کنید، شانس پذیرش شما بسیار بالا خواهد بود. در غیر این صورت باید روش های دیگر مهاجرت به کشور کانادا را امتحان کنید.

یکی از راه های اخذ اقامت دائم در کانادا، دریافت ویزای استارتاپ این کشور می باشد که البته تحت یک سری شرایط خاص، امکان پذیر است. اصلی ترین شرایط اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ویزای استارتاپ به شرح زیر است:

در صورتی که 1 تا 3 سال از راه اندازی استارتاپ شما در این کشور گذشته باشد، در این مدت استارتاپتان، سوددهی کافی برای کشور داشته است و تعدادی از بومیان به واسطه استارتاپ شما مشغول به کار شده اند، امکان درخواست و اخذ اقامت دائم برای متقاضی فراهم خواهد شد.

در پایان اگر به دنبال یک شرکت مهاجرتی بین المللی هستید که پروسه مهاجرت از طریق استارتاپ کانادا را برای شما آسان کند، می توانید روی کمک تخصص و تجربه بالای مشاوران موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای حساب کنید.

تمام سعی و تلاش مشاوران موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای این است که متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ در حداقل زمان ممکن و با صرف کمترین هزینه ممکن، پروسه مهاجرتی خود را طی کرده و بتوانند استارتاپ خود را در کشور کانادا با موفقیت، راه اندازی کنند.