خرید ملک در قبرس

آشنایی با قوانین و شرایط اجاره ملک در قبرس شمالی

اجاره ملک در قبرس شمالی

در این مقاله از موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای به بررسی هزینه‌ها و شرایط و قوانین مربوط به اجاره ملک در قبرس شمالی پرداخته و شمارا با تمامی نکات مربوطه به این کار آشنا خواهیم کرد.

شرایط اسکان و اقامت در خانه های اجاره‌ای

به طور میانگین در قبرس شمالی هزینه اجاره ملک مبلغی بین 150 تا 500 دلار بسته به موقعیت مکانی و امکانات و متراژ آپارتمان می‌باشد. بدیهی است که هزینه های مربوط به اجاره خانه برای دانشجویان با افرادی که قسط اقامت خانوادگی دارند به دلیل متفاوت بودن میزان نیازهایشان از ملک، متفاوت و متغییر است.

اجاره ملک در قبرس شمالی

هزینه‌های اجاره ملک در قبرس شمالی

همانطور که می‌دانید میزان هزینه مربوط به اجاره و یا خرید ملک در قبرس شمالی ارتباط مستقیمی با مساحت، موقعیت جغرافیایی،تسهیلات و ویژگی‌‌های هر آپارتمان به صورت زیر می‌باشد.

  • اجاره خانه تک خوابه برای هر سال 3 تا 4 هزار دلار
  • اجاره خانه دو خوابه برای هر سال 3 تا 5 هزار دلار
  • اجاره خانه سه خوابه برای هر سال 3 تا 6 هزار دلار

شرایط اخذ اقامت قبرس شمالی با اجاره خانه

در همین ابتدا لازم به ذکر است که با اجاره ملک در قبرس شمالی امکان اخذ اقامت در این کشور خواهد بود. اما این اقامت نهایتا به مدت 6 ماه بوده و مانند کشور ترکیه در قبرس شمالی با اجاره ملک نمی‌توان صاحب اقامت طولانی شد.

آشنایی با انواع ملک اجاره ای در قبرس شمالی

واحدها و آپارتمان‌های مناسب برای اجاره در قبرس شمالی از تنوع بالایی برخوردار بوده و همین دلیلی بر ایجاد چندین دسته بندی در ملک‌های اجاریی در قبرس شمالی بوده است. دسته بندی‌هایی مانند، واحدهای استدیو(سوئیت)، یک خوابه، دوخوابه،سه خوابه، ویلایی، نیمه ویلایی و پنت هاوس است. لازم به ذکر است که انتخاب زندگی در شهرک‌ها و یا سکونت در داخل شهر هم به عهده مستاجر می‌باشد.

هزینه برق، آب، گاز و شارژ خانه‌های اجاره‌ای در قبرس شمالی

هزینه‌های برق، گاز و نفت به دلیل عدم بهره مندی قبرس شمالی از نیروگاه‌های برقی قوی و همینطور مخازن نفت و گاز متوسط رو به بالا است.

تمامی خانه‌های در قبرس شمالی مبلغی را به عنوان شارژ از مستاجر و یا مالک دریافت می‌کنند که مبلغ این شارژ با توجه به شرایط ملک و امکاناتی که در آن وجود دارد قابل تغییر است.

معمولا در شهرک‌های ساخته شده در قبرس شمالی به دلیل بالا بودن میزان امکانات رفاهی، هزینه های مربوط به شارژ ماهیانه بیشتر از داخل شهر قبرس شمالی است.

در قراردادهای مربوط به رهن و اجاره در قبرس شمالی پرداخت هزینه شارژ توسط مالک یا مستاجر به همراه جزئیات کاملی از آن ذکر می‌شود.

هزینه شارژ ساختمان در بعضی اوقات به صورت ماهیانه و در اکثر اوقات توسط مالک همان ابتدا برای مدت 1 سال گرفته می‌شود.

اجاره ملک در قبرس شمالی

وسایل در خانه های اجاره ای قبرس شمالی

در قبرس شمالی، خانه ها معمولا به صورت مبله اجاره داده می شوند. منظور از ‌مبله‌ بودن وجود مبلمان، لوازم بزرگ آشپزخانه مثل یخچال، ماشین لباسشویی، گاز و فر یا ماکروفر، تخت، تلوزیون، میز ناهار خوری، کولرگازی، پرده و … است. در بعضی موارد خانه های اجاره ای با امکانات کامل تری هم پیدا می شوند اما به صورت عمومی تمام واحد ها دارای این وسایل می باشند

برق

هزینه ی برق در قبرس شمالی متوسط رو به بالا است و برای کنترل هزینه ها باید در ‌مصرف آن صرفه جویی کنید. در حال حاضر اکثر خانه ها دارای پنا خورشیدی برای تولید برق هستند و این میزان هر روز افزایش پیدا می کند. گاهاً منازل برق اضافه ای که پنل خورشیدی تولید می شود را به اداره برق شهرها می فروشند. منازلی که فاقد پنل خورشیدی هستند می توانند به صورت ماهیانه هزینه برق خود را پرداخت نمایند.

این پرداخت به دو روش انجام می پذیرد. اگر خانه ی اجاره ای در پروژه ها باشد باید از طریق اطلاعات پروژه پرداخت شود. به طور مثال توسط شارژ کارت یا از طریق رسپشن مجموعه می توان آن را پرداخت نمود. و اگر در خانه های معمولی و آپارتمان های داخل شهری باشید باید  توسط کد کنتر خانه از طریق اداره برق یا خود پرداز برق و یا به شکل آنلاین مبلغ آن را پرداخت کنید.

آب

آب ‌لوله‌کشی ‌در‌ خانه های قبرس موجود است و برای پخت و پز بدون هیچ مشکلی از آن استفاده می شوند. همچنین اکثر مردم قبرس با استفاده از تصفیه خانگی از همین آب برای نوشیدن نیز بهره می برند. در صورتی که شما تصفیه خانگی ندارید و یا در خانه ای که اجاره نموده اید تصفیه آب وجود ندارد می توانید برای آب آشامیدنی از دبه ها 20 لیتری مخصوص این کار استفاده کنید.

در تمام شهرها و مناطق مکان های ویژه ای وجود دارد که میتوانید به مبلغ 3 تا 4 لیر دبه های 20لیتری را پر نمایید. هر چند فروشنده های سیاری نیز وجود دارند که در 24 ساعت شبانه روز آماده خدمت رسانی به شهروندان هستند و شما می توانید 20 لیرت آب را به به مبلغ 7 لیر از آنها تهیه نمایید. این فروشنده ها موظفند دبه های 20 لیتری را در مکانی که شما مشخص میکنید تحویل دهند.

برای پرداخت آب بها (آب لوله کشی) هم‌ می توانید مانند پرداخت برق اقدام کنید. در صورت پرداخت حضوری باید به شهرداری مراجعه شود.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *