ویزا هنرمندان اتریش

شرایط و قوانین ویزا هنرمندان اتریش 2023

آیا قصد مهاجرت به کشور اتریش و دریافت اقامت آن کشور را دارید؟ آیا از شرایط ویزای هنرمندان اتریش اطلاع دارید؟ ما در این بخش از سایت موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای قصد داریم تا ضمن آشنایی شما با کشور اتریش، شما را با تمامی شرایط دریافت ویزای هنرمندی اتریش آشنا کنیم. تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

ویزای هنرمندان اتریش 2023 و شرایط آن

اتریش کشوری است واقع در قاره ارروپا و بخش مرکزی آن که  با کشورهای آلمان و جمهوری چک از شمال، اسلواکی و مجارستان از شرق، ایتالیا و اسلوونی از جنوب و سوئیس و لیختن اشتاین از غرب همسایه است. پایتخت کشور اتریش شهر وین می‌باشد که در چند سال اخیر به طور متوالی تحت عنوان بهترین شهر جهان جهت معرفی شده است.

ویزا هنرمندان اتریش

از سایر شهرهای مهم اتریش باید به گراتس، اینسبروک و زالتسبروگ نام برد. جمعیت این کشور به طور تقریبی در حدود 8 میلیون و 500 هزار نفر و مساحت حدودی آن 84 هزار کیلومتر مربع می‌باشد. زبان رسمی کشور اتریش، زبان آلمانی و واحد پولی آن یورو می‎باشد.

لازم به ذکر است که اتریش دارای نظام حکومتی جمهوری پارلمانی فدرال است.

افرادی که تمایل به مهاجرت از طریق ویزای هنرمندی اتریش، و اقامت این کشور را دارند، باید بتوانند سابقه فعالیت در رشته های هنری خود را به اثبات برسانند. به عبارت دیگر این افراد باید ثابت کنند که فعالیت هنری انجام داده و از این راه امرار معاش می‌کنند و از طریق هنرشان درآمد ماهیانه حدود 2000 تا 3000 یورو دارند. این فعالیت‌ها می‌تواند از عرضه و فروش آثار هنری بوده و یا اثر هنری ثبت شده که حق امتیاز آن فروخته شده و هنرمند هر ماهه مبلغی در حدودی که بیان شد بابت آن دریافت خواهد کرد.

اقامت از طریق ویزای هنرمندان اتریش به عنوان بهترین نوع اقامت در حوزه شینگن از لحاظ هزینه، سادگی و همچنین مزایای گوناگون خواهد بود که مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار گرفته است. متقاضیان با دریافت اقامت و ویزای هنرمندان اتریش این امکان را دارند که به طور همزمان به کار و زندگی مشغول شده و به صورت شخصی و در منزل و یا در شرکت و موسسه هنری به کار و فعالیت پرداخته و برای خانواده خود نیز اقامت دریافت کنند.

بر خلاف بسیاری از دیگر اقامت‌ها، در اقامت و ویزای هنرمندان اتریش نیاز نیست که کارفرما حتی حضور داشته باشد، به این صورت که سقفی نیز برای درآمد شخص هنرمند تامین نشده و حتی بخشی از مالیاتی که شخص پرداخت خواهد کرد برای خرید وسایل و لوازم هنری مربوط به فعالیت هنرمند، به ایشان باز گردانده خواهد شد. از جمله هنرهایی که افراد می‌توانند اقدام به درخواست اقامت هنری اتریش کنند، می‌توان به بازیگری، شیشه بری، مجسمه سازی، گرافیک، نقاشی، عکاسی، خطاطی، فرش بافی، صنایع دستی و … اشاره کرد.

برای اثبات این موضوع نیز می‌توان با ارائه عکس‌های گوناگون از آثار به فروش رسیده، اسناد احتمالی مربوط به آن‌ها، قرارداد اجاره و یا فروش امتیاز اثر اقدام به این امر نمود، و یا حتی فرد متقاضی می‌تواند از گالری یا شرکت هنری نامه‌ای با این مضمون که هنرمند در آنجا مشغول به فعالیت بوده است و از طریق هنرش درآمدی داشته است، ارائه دهد.

ویزا هنرمندان اتریش

در این خصوص پیشنهاد می‌شود هنرمندانی که قصد اخذ اقامت اتریش از این طریق را دارند حتما دارای درآمدی در حدود بیان شده باشند، به این دلیل که پس از وارد شدن به کشور اتریش و اخذ اقامت این کشور، درآمدی از طرف دولت نخواهند داشت و زندگی آن‌ها با عرضه و فروش آثار هنری آن‎ها قابل گذران خواهد بود.دولت اتریش درآمد هنرمند وارد شده به این کشور را تا مدت دو سال زیر نظر خواهد داشت تا از این امر اطمینان پیدا کند که او از درآمد کافی برای زندگی در اتریش برخوردار است.

مدارک مورد نیاز جهت ویزای هنرمندان اتریش2023

دریافت ویزای هنرمندان اتریش و مهاجرت به این کشور از این طریق، نیازمند داشتن شرایط و ارائه مدارک و سوابقی خواهد بود تا از طریق آن بتوان به ویزای اقامتی اتریش دست پیدا کرد.

این مدارک باید دقیق و مستند باشد تا به تایید سفارت برسد، در غیر این صورت ممکن است پرونده رد شده و در نتیجه ویزا ریجکت شود.

مدارک مورد نیاز جهت ویزای هنرمندان اتریش عبارتند از:

 • گواهی تمکن مالی
 • ارائه قراردادهای کاری
 • یا نامه برای سوابق حرفه ای در گالری ها و شرکت‌های هنری و …
 • اثبات درآمد ماهیانه در حدود 2000 تا 3000 یورو تا 2 سال آینده
 • اثبات هنرمند بودن متقاضی از طریق ارائه نمونه آثار خلق شده و یا فروخته شده
 • ارائه سوابق کاری درخشان و شناخته شده در صورت وجود

مزایای اقامت هنرمندان در کشور اتریش

اقامت هنرمندی در اتریش یک نوع اقامت موقت محسوب شده که اگر فرد بتواند به عنوان هنرمند مشغول به فعالیت شده و از پس هزینه‌های زندگی خود و اعضای خانواده بر بیاید، این امکان نیز برایش فراهم خواهد شد که به اقامت دائم اتریش دست یابد.

ویزا هنرمندان اتریش

افراد هنرمندی که تمایل به مهاجرت به اتریش را دارند، با اقامت در این کشور از مزایایی برخوردار خواهند شد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

 • با اخذ ویزای هنرمندی فرد می‌تواند در این کشور مشغول به کار شده و یا به ادامه تحصیل بپردازد.
 • این نوع اقامت نیازی به پرداخت مالیات و حق بیمه نخواهد داشت.
 • پروسه دریافت ویزای هنرمندی در مقایسه با سایر ویزاها کوتاه‌تر خواهد بود.
 • دریافت اقامت دائم اتریش بعد از گذشت پنج سال، اقامت مستمر ودریافت تابعیت و پاسپورت بعد از گذشت هفت سال از اقامت
 • پرداخت بیمه بازنشستگی و سلامت توسط دولت اتریش
 • متقاضی می‌تواند به صورت مستقل مشغول به کار شود.
 • برای درآمد سقفی تعیین نشده است.
 • توانایی عرصه آثار هنری و فروش در کشورهای مختلف در دنیا
 • امکان سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون محدودیت
 • امکان تحصیل فرزندان به صورت رایگان در مدارس اتریش
 • همسر شخص متقاضی می‌تواند در موسسات آموزش عالی اتریش تحصیل کرده و یا مشغول به کار شود.
 • امکان دریافت وام بانکی برای متقاضی وجود خواهد داشت.
 • امکان سفر به 27 کشور بدون نیاز به دریافت ویزا

کشور اتریش از شمال با کشور آلمان دارای مرزهای زمینی مشترک بوده و کشور آلمان نیز می‌تواند گزینه مناسبی برای شروع کار هنرمندان به شمار آید.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *