ویزا eb1 آمریکا

آشنایی با ویزای EB1 آمریکا  و شرایط دریافت آن

ویزای EB1 آمریکا یکی از انواع ویزاهای مورد توجه افراد با استعداد و برجسته است که به دنبال اقامت دائم در ایالات متحده آمریکا هستند؛ به همین دلیل است که این ویزا با نام ویزای نخبگان آمریکا نیز شناخته می شود. این ویزا به افرادی که در زمینه ‌های هنری، علمی، ورزشی یا کسب ‌و کار خود، موفق و برجسته عمل کرده ‌اند، این امکان را می‌ دهد تا به سرعت و بدون نیاز به اشتغال مستقیم در ایالات متحده، به این کشور مهاجرت کرده و اقامت دائم بگیرند.

بیشتر بخوانید» آشنایی با بهترین سفارت آمریکا برای دریافت ویزا در سال 2024 

ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی که برای اخذ ویزای eb1 آمریکا لازم است بدانید را به طور جامع در اختیارتان قرار دهیم. تا انتها با ما همراه باشید.

ویزای EB1 آمریکا چیست؟

یکی از روش های مهاجرت به ایالات متحده آمریکا، اخذ ویزای EB1 آمریکا می باشد. ویزای EB1 یکی از انواع ویزاهای کاری آمریکا است که به نخبگان و استعدادهای درخشان این امکان را می دهد تا از طریق آن، گرین کارت آمریکا را دریافت کنند.

انواع ویزای eb1 آمریکا کدامند؟

ویزای EB1 آمریکا به 3 نوع مختلف تقسیم بندی می شود، شامل:

  1. EB1A: برای افراد با استعداد و برجسته در زمینه ‌های هنری، علمی یا ورزشی که نیازی به پیشنهاد کاری از سوی کارفرما ندارند.
  2. EB1B: برای افراد با استعداد و برجسته که به عنوان استاد یا محقق در یک دانشگاه یا مؤسسه تحقیقاتی معتبر فعالیت می ‌کنند.
  3. EB1C: برای کارکنان مدیریتی یا اجرایی شرکت ‌های چند‌ ملیتی که تصمیم به مهاجرت به ایالات متحده آمریکا را دارند.

شرایط دریافت ویزای eb1 آمریکا

شرایط دریافت ویزای eb1 آمریکا

طبق آنچه که در بخش قبلی مقاله آموختیم فقط کسانی می توانند موفق به دریافت ویزای EB1 آمریکا شوند که در یکی از دسته های بالا قرار گیرند؛ در غیر این صورت متقاضیان باید از روش های دیگر از جمله مهاجرت تحصیلی به آمریکا به این کشور مهاجرت کنند.

شرایط ویزای EB1 آمریکا نیز با توجه به نوع ویزای نخبگان آمریکا، متفاوت و به شرح زیر است:

شرایط دریافت ویزای EB1A آمریکا

افراد متقاضی دریافت این نوع از ویزای نخبگان آمریکا زمانی می توانند موفق شوند که در یکی از زمینه های آموزشی، هنری، ورزشی، تجارت و … توانایی فوق العاده ای داشته باشند.

علاوه بر آن باید سابقه دریافت جایزه، مدال و … را در سطح بین المللی نیز داشته باشند تا بتوانند توانایی های خود را اثبات نمایند.

شرایط دریافت ویزای EB1B آمریکا

نوع دوم ویزای نخبگان آمریکا را فقط محققان و اساتید برجسته می توانند دریافت کنند. متقاضی ویزای EB1B آمریکا باید بتواند اثبات کند که در سطح بین المللی، دستاورد و یا اکتشاف خاصی داشته است. علاوه بر آن متقاضی این نوع از ویزای نخبگان آمریکا باید دارای حداقل 3 سال سابقه فعالیت در حوزه های مربوط به تحقیق و تدریس باشد.

بیشتر بخوانید» آشنایی با لیست دانشگاه های ارزان در کشور آمریکا

از دیگر شرایط اخذ این نوع از ویزای EB1 آمریکا می توان به لزوم پیشنهاد شغلی در آمریکا اشاره کرد. لازم به ذکر است که کافرمایی که به شما پیشنهاد شغلی می دهد باید حداقل 3 محقق تمام وقت را استخدام کند.

شرایط دریافت ویزای EB1C آمریکا

همانطور که در بخش های قبلی مقاله هم به آن اشاره کردیم تنها افرادی می توانند برای اخذ ویزای EB1C آمریکا اقدام کنند که مدیر اجرایی و یا مدیر چند ملیتی باشند، البته با یک سری شرایط که عبارتند از:

باید 3 سال قبل از کار برای کارفرمایی در کشور آمریکا، ثابت کنید که حداقل 1 سال را در کشوری غیر از ایالات متحد آمریکا، مشغول به کار بوده اید.

برای اخذ این نوع از ویزای نخبگان از آمریکا، شما نیاز به پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرمای آمریکایی خواهید داشت.

اقدامات لازم برای اخذ ویزای EB1 آمریکا

اگر در هر یک از 3 گروه فوق قرار دارید برای دریافت ویزای EB1 آمریکا باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

  1. انتخاب زیردسته ویزای EB1

ابتدا باید زیردسته مربوط به ویزای EB1 که با توانایی ‌ها و دستاوردهای شما همخوانی دارد را انتخاب کنید.

  1. جمع‌ آوری مدارک

باید تمامی مدارک مورد نیاز برای ویزای EB1 را جمع ‌آوری کنید، از جمله اثبات سابقه حرفه ‌ای و درخشان، شهرت بین ‌المللی و توانایی‌ های برجسته شما در زمینه مورد نظر.

بیشتر بخوانید» شرایط و قوانین بورسیه تحصیلی آمریکا ۲۰۲۳

  1. تهیه نامه حمایت

در صورت لزوم باید یک نامه حمایت از یک شخص یا سازمان معتبر درخواست کنید که توانایی‌ ها و دستاوردهای شما را تایید کند.

  1. پر کردن فرم ‌های مربوطه

سپس باید فرم ‌های مربوطه  شامل فرم های DS-260 را پر کرده و آن ها را برای دولت آمریکا ارسال کند.

  1. مصاحبه و ارائه مدارک

در این مرحله ممکن است از شما بخواهند که به یک مصاحبه شخصی بروید و مدارک مورد نیاز را ارائه دهید.

  1. انتظار برای دریافت پاسخ نهایی

پس از بررسی مدارک شما توسط مسئولان مربوطه، تصمیم نهایی در مورد صدور یا عدم صدور ویزای EB1 برای شما گرفته خواهد شد و به شما اعلام می شود. بنابراین در این مرحله باید تا زمان دریافت پاسخ نهایی، منتظر مانده و سپس با توجه به تصمیم نهایی، اقدامات لازم را انجام دهید.

نتیجه گیری بررسی آشنایی با ویزای EB1 آمریکا  و شرایط دریافت آن!

طبق آنچه که در این مقاله آموختیم ویزای EB1 آمریکا از انواع ویزاهای کاری این کشور می باشد که برای استعدادهای درخشان و نخبگان در نظر گرفته شده است.

در این مقاله سعی کردیم همه آنچه که لازم است درباره این ویزا بدانید را به طور جامع در اختیارتان قرار دهیم تا اگر در هر یک از زمینه های علمی، هنری، ورزشی و …، استعداد داشته و قصد مهاجرت به آمریکا را دارید بتوانید اقدامات لازم را انجام داده و موفق به دریافت ویزای نخبگان آمریکا شوید.

در پایان شما عزیزان می توانید سوالات و یا تجربیات خود از مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای eb1 را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *