سرمایه گذاری در فرانسه

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به فرانسه

آیا قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به فرانسه و دریافت اقامت آن کشور را دارید؟ آیا شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به این کشور و مراحل اخذ ویزای آن را می‌دانید؟ ما در این بخش از سایت موسسه مهاجرتی در مشهد با نام پارسیان اپلای قصد داریم تا شما را با تمامی شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به فرانسه و مراحل دریافت ویزای این کشور آشنا کنیم. تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به فرانسه و بررسی شرایط عمومی آن

کشور فرانسه که با نام رسمی جمهوری فرانسه شناخته می‌شود، واقع در اروپای غربی بوده و پایتخت آن شهر زیبای پاریس می‌باشد. فرانسه دارای مساحت تقریبی بیش از 640.000 مربع و جمعیتی بالغ بر 67.000.000 نفر بوده، که به عنوان دومین کشور پرجمعیت در اتحادیه اروپا محسوب می‌شود.

سرمایه گذاری در فرانسه

لازم است بدانید جمهوری فرانسه مقام اول را در زمینه گردشگری از آن خود کرده. چراکه این کشور، چهارمین کشوری است که از لحاظ آماری بیشترین میراث جهانی در یونسکو را به ثبت رسانده است. کشور فرانسه  به عنوان یکی از کشورهای توسعه یافته به شمار رفته، که یکی به همین دلیل یکی از قدرت‌های اقتصاد جهانی محسوب می‌شود.

این کشور از نظر ذخایر هسته‌ای و قدرت خرید نیز جایگاه مناسبی را در جهان به خود اختصاص داده است. کشور فرانسه به دلیل برخورداری از استانداردهای بالای زندگی، سطح عالی آموزشی و شرایط مناسب، امید بالا به زندگی، سطح سلامت و همچنین دارا بودن شاخص‌های اصلی و مهم توسعه انسانی، مقصدی ایده آل برای مهاجرت از روش‌های مختلف خواهد بود. لازم به ذکر است این کشور عضو رسمی سازمان ملل و شورای امنیت سازمان ملل، گروه هشت، ناتو، سازمان تجارت جهانی و… نیز می‌باشد.

کشور فرانسه به دلیل دارا بودن مرز خاکی با کشورهایی مثل سوئیس، آلمان، لوکزامبورگ، ایتالیا، اسپانیا، بلژیک، آندورا و موناکو، از موقعیت بسیار خوبی برخوردار بوده است. جالب است بدانید کشور فرانسه از نظر آب و هوایی، بخش‌های مختلف این کشور از آب و هوای مختلفی برخوردار می‌باشد. زبان رسمی این کشور، فرانسوی بوده و واحد پول آن یورو و فرانک اقیانوسيه است.

صنایع مهم کشور فرانسه، مواد شیمیایی و اتمی، ماشین آلات، وسایل نقلیه، و همچنین مواد خوراکی از قبیل انگور، پنیر، ماهی، ذرت، گندم، سیب زمینی، خوک، سیب و چغندر قند می‌باشد. قابل توجه است که این کشور دارای معادن بسیاری بوده، که از میان آن‌ها می‌توان پتاس، زغال سنگ آهن، نفت، گاز طبیعی، سرب، روی و… را نام برد. به همین دلایل، بسیاری از افراد از سرتاسر جهان به امید آینده‌ای درخشان، تمایل زیادی به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کشور فرانسه را داشته، تا بتوانند از این طریق به هدف‌های خود دست پیدا کنند.

سرمایه گذاری در فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه به روش‌های مختلفی امکان پذیر خواهد بود، که عبارتند از:

  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به فرانسه از روش خرید ملک
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به فرانسه از روش ثبت شرکت
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به فرانسه از روش کار آفرینی
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به فرانسه از روش خود حمایتی

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خرید ملک

این روش به عنوان یکی از بهترین راه‌های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به فرانسه محسوب خواهد شد. متقاضی می‌بایست به ازای هر نفر از اعضای خانواده خود، مساحتی به میزان ۱۷ تا ۳۴ متر مربع را خریداری کند. لازم است بدانید که هزینه خرید ملک در هر شهر، ایالت‌ها و مناطق مختلف این کشور متفاوت خواهد بود.

به عنوان مثال، قیمت هر متر ملک در شهر پاریس بین 5.300 تا 13.000 یورو خواهد بود. همانطور که گفته شد خرید ملک برای سرمایه گذاری در این کشور، یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به فرانسه است، چراکه افراد از این طریق به راحتی می‌‌توانند به اقامت کشوری توسعه یافته مثل فرانسه دست پیدا کنند.

نکته مهم در رابطه با این موضوع این است که، فرد متقاضی ملزم به پرداخت مالیات ملکی که خریداری کرده و می‌خواهند در آن ساکن شوند خواهد بود. لازم به ذکر است این نوع سرمایه‌گذاری، روشی خواهد بود که فرد فقط موفق به اخذ اقامت موقت خواهد شد. بنابرایندریافت پاسپورت و تابعیت کشور فرانسه از طریق خرید ملک به صورت مستقیم امکان پذیر نخواهد بود و متقاضی با استفاده از این روش تنها روند دریافت تابعیت و پاسپورت خود را راحت‌تر پیش خواهد برد.

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق ثبت شرکت

متقاضیان باید توجه داشته باشند جهت سرمایه‌ گذاری در کشور فرانسه از این طریق، اگر در ایران صاحب یک شرکت باشند، می‌توانند در فرانسه هم نیز شرکت خود را ثبت کرده و به فعالیت خود ادامه دهند. به ایم معنی که فرد متقاضی خود را تحت عنوان کارمند شرکت معرفی کرده و حقوقی برای خود تعیین می‌کند. قابل توجه است که این حقوق باید ماهانه بالغ بر 2.000 یورو در نظر گرفته شود.

سرمایه گذاری در فرانسه

همچنین نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که، او باید نقش خود را در امور شرکت به اثبات برساند.

به طوری که فرد باید در آن شرکت دارای سمتی باشد و در اداره و فعالیت آن شرکت نقش مهمی را دارا باشد. برای ثبت شرکت در کشور فرانسه، افراد نیازمند افتتاح یک حساب متعلق به شرکت خواهند بود. همچنین یکی از شرایط مهم برای ثبت شرکت در کشور فرانسه، ارائه یک بیزینس پلن یا طرح تجاری خواهد بود.

سرمایه مورد نیاز برای ثبت یک شرکت در این کشور، با توجه به نوع آن متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال شرکت سهامی ساده برای شروع به مبلغی حدود 23.000 یورو و شرکت سهامی عام برای شروع به مبلغی حدود 37.000 یورو احتیاج خواهد داشت.

متقاضیان پس از طی نمودن مراحل قانونی ثبت شرکت و شروع کسب و کار، ابتدا به یک اقامت یک ساله دست خواهند یافت، که این اقامت تا هر زمان که کسب و کار او در آن کشور ادامه داشته باشد، قابلیت تمدید را خواهد داشت. سپس متقاضیان بعد از پنج سال این امکان را دارند که برای اقامت ده ساله و یا اقامت دائم خود اقدامات لازم را انجام دهند، که در نهایت می‌توانند به تابعیت این کشور دست پیدا کنند.

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق کار آفرینی

متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که این امکان در کشور فرانسه وجود خواهد داشت که بتوانند بدون داشتن دعوت نامه شغلی توسط یک کارفرما، خود فرد کار آفرین خود شود. این امر به این صورت است که با متقاضی می‌تواند با خرید یک شغل و یا ایجاد یک صنف، در این کشور سرمایه گذاری کرده و به اقامت این کشور دست پیدا کند. جهت این امر لازم است فرد متقاضی با مراجعه به سفارت فرانسه که در کشور خودش واقع است، بیزینس پلن و یا طرح تجاری خود را به آن‌ها ارائه داده و اثبات کند که تا زمانی که کسب و کار و تجارتش در این کشور به رونق برسد، از توانایی مالی لازم برخوردار می‌باشد.

مهاجرت به فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خود حمایتی

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به فرانسه و دریافت اقامت و تابعیت این کشور، حمایتی یا تمکن مالی است. جهت سرمایه ‌گذاری در فرانسه از روش خود حمایتی، متقاضی باید دارای تمکن مالی بوده و این را ثابت کند که نیازی به کار کردن در آن کشور برای گذران روزگار خود را نخواهد داشت، و از طریق کسب درآمد قرار به امرار معاش نیست.

همچنین فرد باید ثابت کند که این را امکان را دارد تا از طریق سرمایه خود، از خود و خانواده خود حمایت کند. این موضوع با ارائه مدارک مربوط به درآمد، اموال منقول و غیر منقول خواهد بود که باید تمام آن را به افسر مهاجرت ارائه دهد. برای سرمایه گذاری در کشور فرانسه، از روش خود حمایتی، نیازی نیست که حتما اموال و سرمایه فرد متقاضی وارد کشور فرانسه شود، بلکه می‌تواند در حساب او بماند.

متقاضیان بعد از گذشت پنج سال از حضورشان در این کشور، این امکان را دارند تا برای اقامت ده ساله و یا اقامت دائم خود اقدامات لازم را انجام دهند. همچنین بعد از گذشت یک ‌سال از اقامت ده ساله خود، می‌توانند برای دریافت پاسپورت فرانسه اقدام کنند. بعضی از شرایط سرمایه گذاری در کشور فرانسه از طریق خود حمایتی عبارتند از:

  • متقاضیان با ارائه مدارک باید اثبات کند که 40.000 یورو یا معادل آن به مدت 6 ماه در حساب خود دارد.
  • به ازای همسر خود باید ۱۸ هزار یورو علاوه بر 40.000 یورو در حساب داشته باشد.
  • به ازای هر فرزند علاوه بر 40.000 یورو که اصل پول است، 10.000 یورو نیز باید داشته باشد.

مزایای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به فرانسه

متقاضیان جهت سرمایه گذاری در فرانسه، باید بدانند سرمایه لازم برای این امر در بخش‌های مختلف در کشور فرانسه حداقل 300.000 یورو خواهد بود، که این مبلغ نیز در حساب فرد باقی مانده و کشور فرانسه هرگز آن را در حساب کشور مسدود نخواهد کرد، که این موضوع می‌تواند خود یک مزیت محسوب شود. همچنین دیگر مزیت‌های سرمایه گذاری در فرانسه عبارتند از:

  • فرد متقاضی نیازمند ارائه مدرک زبان با نمره بالا نخواهد بود.
  • متقاضی می‌تواند سرمایه‌گذاری خود را به صورت انفرادی و یا اشتراکی انجام دهد.
  • وجود نرخ پایین بیکاری در این کشور، خو  نیز عاملی برای افزایش سود افراد خواهد بود.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *