مهاجرت تصحیلی به هلند

مهاجرت تحصیلی به هلند و شرایط عمومی آن

هلند کشوری کوچک واقع در شمال غربی اروپا است و عضو شنگن نیز می‎باشد. همچنین این کشور جزو کشورهای توسعه یافته بوده و در جایگاه ثروتمندترین کشورهای دنیا قرار دارد. واحد پول کشور هلند یورو است. از مهم‌ترین شهرهای دانشجویی این کشور می‌توان از آمستردام، روتردام، خرونینخن، اوترخت، لایدن و … نام برد.

در کشور هلند بیش از 160 مرکز تحقیقاتی و دانشگاهی فعالیت داشته و امکان تحصیل برای رشته‎‌های متنوع در کلیه مقاطع تحصیلی در برترین دانشگاه‎‌های این کشور برای دانشجویان وجود خواهد داشت.

 

لازم به ذکر است که تمامی مدراک دانشگاه‎‌های هلند بدون استثنا در تمامی‌ جهان دارای اعتبار بوده و زبان تحصیل در هلند به دو زبان انگلیسی و آلمانی امکان پذیر خواهد بود. مهاجرت تحصیلی به هلند یکی از روش‎های مهاجرت و دریافت اقامت و تابعیت در این کشور است.

همانطور که قبلا ذکر شد، هلند از جمله کشورهای پیشرفته و توسعه یافته در اروپا بوده که سالانه مهاجران زیادی را به خود جذب می‎کند. تحصیل در هلند یکی از مناسب‎ترین روش‎های مهاجرت به این کشور است و طبق آمار انتشار یافته از سوی اداره مهاجرت بیش از ۶۰ درصد از مهاجران هلند را دانشجویان بین المللی در بر گرفته است. مهاجرت تحصیلی به هلند و تحصیل در این کشور در کلیه مقاطع تحصیلی با شرایط متفاوت امکان پذیر خواهد بود.

سیستم آموزشی کشور هلند

تمامی مقاطع تحصیلی در هلند از پیش دبستانی گرفته تا بالاترین مقاطع دانشگاهی زیر نظر یک سیستم آموزشی یک پارچه و همچنین قانون‎مند اداره می‎شود. سیستم آموزشی هلند به سه دسته اصلی تقسیم بندی می‎شود که تحصیلات اجباری در مقطع ابتدایی، مقطع متوسطه و مقاطع دانشگاهی بوده و هر یک از این مقاطع از زیر مجموعه‎های متنوعی تشکیل شده است.

مهاجرت تصحیلی به هلند

بر طبق رویه سیستم آموزشی این کشور، تحصیل در مقاطع پیش از دانشگاه برای عموم اجباری بوده، به طوری که کودکان از سن پنج سالگی مشمول این قانون خواهند شد. اغلب مدارس در کشور هلند به زبان هلندی دروس را تدریس می‎کنند، البته مدارس دو زبانه و مدارس بین المللی نیز در این کشور مشغول به فعالیت بوده که تحصیل به زبان انگلیسی نیز در این مدارس امکان پذیر خواهد بود. این مقطع به دو بخش تحصیلات ابتدایی و دبیرستان تقسیم خواهد شد.

دانشگاه‎ های کشور هلند

لازم است بدانید که اکثر دانشگاه‎های کشور هلند از قدمت فراوانی برخوردار می‎باشند. همچنین علاوه بر سابقه طولانی دانشگاه‎های این کشور، در اغلب زمینه‎های علمی و پژوهشی طی سال‎های اخیر پیشرفت‎های بسزایی را تجربه کرده‎اند. در حالت کلی دانشگاه‎های هلند به دو دسته تقسیم می‎شوند، که دسته اول موسسات آموزشی که بیشتر در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فعالیت داشته و دسته دوم که در غالب دانشگاه‎های سنتی مشغول به فعالیت می‎باشند و تمامی مقاطع تحصیلی را ارائه خواهند داد.

تحصیل در مقطه کارشناسی در کشور هلند

دانشجویان بین المللی جهت مهاجرت تحصیلی به هلند و دریافت پذیرش از دانشگاه‎های این کشور و تحصیل در این مقطع به مدرک زبان b2 آلمانی یا هلندی نیازمند خواهند بود. تحصیل در هلند برای مقطع کارشناسی همانند سایر کشورهای اروپایی با توجه به رشته مورد نظر بین ۳ الی ۴ سال به طول خواهد انجامید.

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در کشور هلند

دانشجویان متقاضی در مقطع کارشناسی ارشد در هلند، باید در نظر داشته باشند که این مقطع طیف وسیعی از رشته‎های مختلف را در بر گرفته است، که با بالاترین کیفیت آموزشی ارائه خواهد شد. طول دوره کارشناسی ارشد در هلند معمولا ۲ سال بوده و دانشجویان بین المللی می‎توانند با ارائه مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ برای تحصیل در هلند اقدام به عمل نمایند.

همچنین لازم به ذکر است بر اساس قوانین و رویه سیستم آموزشی کشور هلند تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد در بیشتر رشته‎های تحصیلی از دو بخش تئوری و عملی تشکیل می‎شود. این موضوع گامی مثبت در راستای آشنایی و فهم هر چه بیشتر دانشجویان از دروس ارائه شده خواهد بود.

تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند

تحصیل در این مقطع در هلند در واقع نوعی شغل محسوب می‎شود. به این صورت که دانشجویان مقطع دکترا ماهیانه از دانشگاه حقوق دریافت خواهند کرد و در عوض آن فعالیت مستمری در امور تحقیقاتی دانشگاه و حتی تدریس در مقطع کارشناسی ارشد خواهند داشت. طول دوره تحصیلی در مقطع دکترا ۴ سال بوده و مدرک مورد نیاز این مقطع نیز آیلتس ۷ خواهد بود.

دانشجویان مقطع دکترا در کشور هلند به طور مستقیم زیر نظر یکی از اساتید دانشگاه مشغول به فعالیت خواهند بود، که این اساتید در ارتباط با تهیه پایان نامه دکترا به دانشجویان راهنمایی‎های مفیدی را ارائه خواهند داد. همچنین از مزایای دیگر تحصیل در هلند می‎توان به رایگان بودن تحصیل در اکثر رشته‎های مقطع دکترا نیز اشاره نمود.

مهاجرت تصحیلی به هلند

مزایای مهاجرت تحصیلی به هلند

 • تحصیل به زبان انگلیسی در معتبرترین دانشگاه‎‌های هلند
 • تحصیل در هلندبدون محدودیت سنی برای متقاضیان و فاصله تحصیل از آخرین مدرک تحصیلی
 • وجود دانشگاه‎ها در تمامی رشته‎های تحصیلی دارای رتبه مناسب در سطح بین المللی
 • وجود اقتصاد و فرهنگ اجتماعی بالا مردمان هلند
 • امکان تبدیل ویزای تحصیلی هلند بلافاصله بعد از اتمام تحصیل به ویزای کاری بدون فوت وقت در این کشور
 • امکان اخذ اقامت بعد از ۵ سال کار در هلند
 • اجازه بردن همراه در هنگامتحصیل در هلند

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزابرای مهاجرت تحصیلی به هلند

همانطور که قبلا هم به آن اشاره شد زبان تحصیل در کشور هلند در بعضی از دانشگاه‎ها به زبان انگلیسی بوده و همچنین متقاضیان مهاجرت تحصیلی به هلند برای رزرو وقت سفارت جهت درخواست ویزای تحصیلی این کشور باید مدرک زبان خود ارائه دهند. مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی هلند به صورت زیر خواهد بود:

 • فرم پدیرش دانشگاهی تشکیل شده توسز متقاضی
 • پاسپورت معتبر
 • نامه رسمی از یکی از دانشگاه‎های هلند
 • گزارش حساب بانکب و گردش حساب
 • تاییدیه بیمه درمانی
 • تاییدیه پرداخت هزینه ‎های اقامت در هلند

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *