⭐آشنایی با قوانین 2020 مهاجرت کاری به آلمان از مشهد ⭐

صفر تا صد اخذ ویزا کاری به سوئد

 

چرا کشور آلمان یکی از محبوب‌ترین کشورها برای مهاجران است؟ مهم‌ترین شرایط مهاجرت کاری به آلمان از مشهد چیست؟ هزینه زندگی در آلمان چگونه است؟ کشور آلمان یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجران است. بسیاری از ایرانیان نیز رویای مهاجرت کاری یا تحصیلی به این کشور را در سر می‌پرورانند. این کشور با داشتن سطح بالای علمی، پایین‌ترین نرخ بیکاری را نیز داشته و یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت است. در این مقاله به بررسی بیش‌تر شرایط مهاجرت کاری به آلمان از مشهد خواهیم پرداخت و پیشنهاد می کنیم مقاله شرایط اخذ مهاجرت تحصیلی به آلمان را هم بررسی بفرمایید. با ما همراه شوید.

ویزا کاری به آلمان

درباره آلمان بیش‌تر بدانید

بهتر است پیش از اینکه مهم‌ترین شرایط مهاجرت کاری به آلمان از مشهد را بررسی کنیم، به بررسی شرایط این کشور و ویژگی‌های آن بپردازیم. کشور آلمان یکی از کشورهای پرجمعیت عضو اتحادیه اروپا است که کم‌ترین نرخ بیکاری را دارد. البته نرخ بیکاری در تمام شهرهای این کشور یکسان نیست. این کشور با کشورهای چک، دانمارک، سوئیس، بلژیک، هلند، لهستان، فرانسه، و اتریش هم‌مرز است. آلمان حدود 82 میلیون نفر جمعیت دارد. زبان رسمی این کشور آلمانی است؛ البته زبان انگلیسی نیز در آلمان رواج بسیاری دارد. واحد پول این کشور نیز یورو است. بیش‌ترین نرخ بیکاری در آلمان مربوط به سال 1998 است که حدود 14 درصد بوده است. نرخ بیکاری در این کشور تا به امروز کاهش بسیاری داشته است. کشور آلمان پس از ژاپن و آمریکا بزرگ‌ترین قدرت صنعتی شمرده می‌شود!

پایتخت آلمان که بزرگ‌ترین شهر آن نیز هست برلین بوده که به عنوان یکی از مهم‌ترین موتورهای اقتصادی در سرتاسر اروپا از آن یاد می‌شود. از جمله صنایع مهم آلمان می‌توان به صنایع مکانیکی، شیمیایی، خوراکی، وسائل نقلیه، و همچنین الکترونیکی اشاره داشت. کشور آلمان در زمینه نیروی کار با کمبود روبرو است؛ و به همین دلیل فرصت‌های بسیاری برای مهاجرت کاری به این کشور در اختیار نیروی کار خارجی قرار گرفته است. در ادامه به بررسی شرایط مهاجرت کاری به آلمان از مشهد، و همچنین شرایط کاری در آلمان خواهیم پرداخت.

شرایط مهاجرت کاری به آلمان از مشهد چیست

روش‌های بسیار گوناگونی برای مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت دائم این کشور وجود دارد. بسیاری از افراد با در نظر گرفتن شرایط خود از این روش‌ها استفاده کرده و به این کشور مهاجرت می‌کنند. یکی از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به کشور آلمان، اخذ ویزای کاری آلمان است. چندین راه مختلف برای اخذ ویزای کاری آلمان و مهاجرت کاری به این کشور وجود دارد:

اخذ ویزای کاریابی (Job Seeker)

ویزای کاریابی یا همان job seeker را می‌توانید در صورت داشتن شرایط لازم درخواست کنید. با گرفتن این ویزا می‌توانید به کشور آلمان رفته و در آنجا به کاریابی بپردازید. این ویزا به شما اجازه می‌دهد که به مدت 6 ماه در آلمان اقامت داشته و شغل مناسبی برای خود یافت کنید. در صورتی که بتوانید در این مهلت 6 ماهه در جایی استخدام شوید، می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید؛ و در غیر اینصورت ناچار به ترک آلمان خواهید بود.

از جمله شرایط مهم برای اخذ ویزای کاریابی آلمان می‌توان به حداقل 3 سال سابقه کاری، مدرک زبان آلمانی با حداقل سطح b1، و مدارک تحصیلی مورد نیاز (لیسانس، کاردانی، یا 2 سال تحصیلات تخصصی) اشاره داشت. توجه داشته باشید که مدرک تحصیلی شما باید توسط آلمان نیز تایید شود. در آخر باید اثبات کنید که توانایی پرداخت هزینه‌ها و تامین زندگی خود را در این فرصت 6 ماهه خواهید داشت. اگر بالای 45 سال سن دارید، باشد شغلی بیابید که حقوق آن حداقل 3,685 یورو در ماه باشد.

دریافت دعوتنامه کاری از کارفرمای آلمانی

روش دیگر برای مهاجرت کاری آلمان گرفتن دعوتنامه کاری از کارفرما یا شرکتی آلمانی است. زمانی که دعوتنامه کاری دریافت کردید، می‌توانید با مدارک لازم برای اخذ ویزا به سفارت آلمان مراجعه کنید. در این مورد نیز اگر بالای 45 سال سن داشته باشید باید برای شغلی درخواست ویزا دهید که بالای 3,685 یورو در ماه حقوق داشته باشد. اگر می‌خواهید شانس دریافت دعوتنامه‌های کاری را برای خود افزایش دهید، توصیه می‌شود که به مدرک تحصیلی، تخصص و مهارت بالای خود در حرفه مورد نظر، سابقه کار، و همچنین مهارت زبان آلمانی خود نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری آلمان چیست

اگر می‌خواهید درخواست شما برای اخذ ویزای کاری آلمان به نتیجه برسد، باید به مدارک و شرایط مهاجرت کاری به آلمان از مشهد توجه ویژه‌ای داشته باشید. دقت کنید که رد شدن شما می‌تواند در نهایت اثرات نامناسبی بر روی پرونده شما داشته باشد. مهم‌ترین مدارکی که برای مهاجرت کاری به کشور آلمان به آن‌ها نیاز خواهید داشت عبارت است از:

 • مدارک تحصیلی معتبر
 • حداقل 3 سال سابقه کاری
 • مدارک مربوط به دوره‌های فنی و حرفه‌ای
 • رزومه کاری معتبر
 • بیمه نامه
 • پاسپورت معتبر
 • مدرک زبان آلمانی با حداقل سطح b1

ویزا کاری به آلمان

شرایط کاری در آلمان برای ایرانیان چگونه است

کشور آلمان یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا است که همواره به نیروی کار ماهر و متخصص نیاز دارد؛ به همین دلیل شرایطی را فراهم آورده تا نیروهای کار خارجی نیز بتوانند در این کشور مشغول به کار شوند. از جمله دلایلی که کار در کشور آلمان را برای جوانان ایرانی جذاب‌تر می‌کند حقوق بالا، مزایای مناسب، و همچنین امنیت بالای شغلی است. از دیگر روش‌های مهاجرت به آلمان می‌تواند به مهاجرت از طریق تحصیل، ازدواج، و سرمایه‌گذاری اشاره داشت.

یکی از مهم‌ترین مزایای کار در آلمان برای ایرانیان امکان دریافت اقامت دائم و اخذ شهروندی در این کشور است. در سال 2020 شرایط دریافت ویزای کاری آلمان برای ایرانیان راحت‌تر شده است. اگر ویزای کاریابی آلمان را دریافت کرده‌اید می‌توانید از سایت‌های کاریابی برای یافتن شغل مورد نظر خود کمک بگیرید. البته معمولاً توصیه می‌شود که پیش از دریافت ویزای کاریابی از این وبسایت‌ها کمک گرفته و به  صورت آنلاین در جستجوی کار باشید. ارائه مدارکی که کاریابی شما را اثبات کنند می‌تواند در اخذ ویزای کاریابی آنلاین تاثیر مثبتی داشته باشند. توصیه می‌کنیم که برای استفاده از وبسایت‌های کاریابی رزومه‌ای قوی داشته و آن را به زبان‌های انگلیسی و آلمانی ترجمه کنید. برخی از بهترین موسسات و وبسایت‌های کاریابی در کشور آلمان عبارت است از:

 • jobvector.de
 • monster.de
 • stepstone.de
 • Job Staires
 • Kununu
 • Job Pilot

هزینه زندگی در آلمان چگونه است

با وجود اینکه مهاجرت کاری به آلمان فرصتی استثنائی و عالی شمرده می‌شود، بسیاری از افراد ممکن است درباره هزینه‌ها و شرایط زندگی در این کشور نگران باشند. هزینه‌های زندگی پیش‌ از هر چیز به شهری بستگی دارد که در آن اقامت دارید. واضح است که هزینه زندگی در شهرهای کوچک کم‌تر خواهد بود؛ اما این نکته را در نظر داشته باشید که اقامت و اشتغال در شهرهای بزرگ می‌تواند مزایا و امکانات زیادی برای شما به دنبال داشته باشد. طبق آمار اعلام شده برای تامین زندگی خود در آلمان به حدود ماهی 720 یورو نیاز خواهید داشت. اکثر هزینه‌های مربوط به زندگی با دیگر شهرهای اروپایی همخوانی داشته و منطقی هستند؛ اما باید به خاطر داشته باشید که سنگین‌ترین هزینه در این کشور مربوط به اجاره ماهیانه مسکن است.

جنوب آلمان پرهزینه‌ترین مکان برای اقامت است. شهرهای مونیخ و اشتوتگارت را می‌توان گران‌ترین شهرهای آلمان دانست. این در حالی است که اقامت در بخش‌های شمالی این کشور مانند شهر برلین می‌تواند مقرون به صرفه‌تر باشد. یکی از ارزان‌ترین شهرهای آلمان نیز شهر لایپزیگ واقع در شرق کشور است. هزینه خورد و خوراک و مواد غذایی در آلمان به هیچ وجه بالا نیست. البته یادآوری می‌شود که یکی از شرایط مهاجرت کاری به آلمان از مشهد، اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های لازم است. اگر شغلی مناسب و سطح بالا داشته باشید معمولاً نگرانی بابت پرداخت هزینه‌های زندگی وجود نخواهد داشت؛ اما اگر شغلی متوسط یا سطح پایین داشته باشید ممکن است مجبور به کار در شیفت‌های متعددی باشید تا بتوانید از پس هزینه‌ زندگی در آلمان بربیایید.

وضعیت آب و هوایی آلمان چگونه است

پس از بررسی شرایط مهاجرت کاری به آلمان از مشهد و هزینه‌های زندگی در این کشور، بهتر است در آخر وضعیت آب و هوایی آلمان را نیز مورد بررسی قرار دهیم. یکی از جذابیت‌های آلمان را می‌توان شرایط خوب آب و هوایی آن دانست. متوسط بارش‌های سالانه در این کشور حدود 789 میلی‌لیتر است. آلمان به دلیل واقع شدن میان خشکی و آب شرایط آب و هوایی بسیار مناسب و متبوعی دارد. آب و هوای بخش‌های شرقی آلمان مانند آب و هوای قاره‌ای است که زمستان‌های بسیار سرد و تابستان‌های بسیار گرمی دارند. آب و هوای مناطق جنوبی و مرکز آلمان به دلیل نزدیکی به آب‌های اقیانوسی اقلیم معتدل اقیانوسی دارند. مناطق شمالی نیز آب و هوایی کوهستانی دارند که در زمستان‌ها بسیار سرد و در تابستان‌ها خنک هستند.

متوسط دمای کشور آلمان حدود 20 تا 25 درجه سانتی‌گراد گزارش شده است؛ با این حال حداکثر دما تا 40 درجه و حداقل دما تا -37 درجه سانتی‌گراد نیز ثبت شده است. به طور کلی آلمان از ماه می تا سپتامبر بهترین آب و هوا را دارد که در این زمان دمای هوا حدود 20 درجه است. ماه سپتامبر را می‌توان بهترین زمان برای بازدید از این کشور و گشت و گذار در آن دانست.

به طور خلاصه

همانطور که در پارسیان اپلای خواندید، کشور آلمان یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت است. بسیاری از افراد مایل به مهاجرت کاری و اخذ اقامت دائم آلمان هستند. از جمله شرایط مهاجرت کاری به آلمان از مشهد داشتن مدرک زبان آلمانی b1 است. یکی از روش‌های مهاجرت کاری آلمان اخذ ویزای کاریابی، و دیگری دریافت دعوتنامه از سوی کارفرمای آلمانی است. سنگین‌ترین هزینه زندگی در آلمان مربوط به اجاره بهای مسکن است. البته اگر شغل مناسبی داشته باشید می‌تواند از پس تمام هزینه‌های زندگی خود بربیایید.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *