شرایط مهاجرت کاری به فنلاند در سال 2023

مهاجرت کاری به فنلاند2021 و شرایط عمومی آن

جمهوری فنلاند کشوری است در شمال اروپا و در منطقه اسکاندیناوی که حدود 5.5 میلیون نفر جمعیت دارد، پایتخت و بزرگترین شهر آن شهر هلسینکی است. شهر هلسینکی یکی از برترین شهرهای دنیا از لحاظ کیفیت زندگی می باشد. شهرهای وانتا، اسپو و سیپو در مجاورت شهرهِلسینکی می باشند. مردم این کشور به دو زبان سوئدی و فنلاندی گفتگو می‎کنند. واحد پول کشور فنلاند یورو می‎باشد. کشور فنلاند جزو حوزه کشورهای عضو یورو در اروپا محسوب می‎شود. اقتصاد کشور فنلاند وابستگی بسیاری به صادرات آن داشته و بحران اقتصادی سایر کشورهای عضو یورو تاثیر بسزایی بر روی صادرات کشور فنلاند داشته است.

مهاجرت کاری به فنلاند

موسسه مهاجرتی کاری به فنلاند 2021، به طور کلی مقصود افرادی افرادی است که به دنبال زندگی در آرامش و رفاه نسبی در شرایط استاندارد می‎شوند. به همین دلیل افراد، نیاز به اطلاعات کاملی در خصوص شرایط کار در فنلاند، نرخ بیکاری این کشور، حقوق و دستمزد و دیگر شرایط آن دارند، تا بتوانند برای یافتن کار مناسب در این کشور و دریافت ویزای کار کشور فنلاند اقدام کنند.

یک نکته حائز اهمیت در خصوص دریافت ویزای کار فنلاند این است که در صورتی که متقاضیان بتوانند یک مدرک تحصیلی از کشور فنلاند دریافت کنند، به تبع آن می‎توانند شانس بیشتری در پیدا کردن شغل بر اساس رشته تحصیلی مد نظر خود داشته باشند. همچنین این امکان نیز برایشان فراهم است که به راحتی اجازه اقامت و کار را دریافت نمایند. در غیر این صورت، اگر افراد متقاضی مهاجرت کاری به فنلاند 2021، مدارک خارج از این کشور را داشته باشند، مدارک اشخاص معادل سازی شده تا قابلیت‎ها و ارزش مدرک تحصیلی آن‎ها مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

شرایط اخذ ویزای کاری جهت مهاجرت کاری به فنلاند 2021

متقاضیان خارجی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا مجاز به دریافت مجوز کار نمی‎باشند، تا بتوانند مشغول به کار به صورت تمام وقت در کشور فنلاند شوند، با این حال شماری از ملیت‎ها نیاز به ثبت نام در اداره استخدامی کشور فنلاند را نیز دارا می‎باشند.

برای مدت سه ماه، این امکان برای شهروندان اتحادیه اروپا فراهم است که در کشور فنلاند ساکن و مشغول به کار شوند، و در صورتی که تمایل به ماندن برای بیش از سه ماه در این کشور را داشته باشند، باید خود در محل اقامتشان در کشور فنلاند به مرکز پلیس محلی مراجعه و اقدام به ثبت نام کنند. شهروندان خارجی غیر اتحادیه اروپا باید جهت دریافت ویزای کاری کشور فنلاند و اقامت این کشور، از طریق اداره مهاجرت کشور فنلاند اقدام کرده تا بتوانند وارد خاک کشور فنلاند شده و به کار مشغول شوند.

لازم به ذکر است که مسئولیت استفاده از ویزای کار و اقامت کشور فنلاند کاملا بر عهده خود متقاضی خواهد بود. مهاجرت کاری به فنلاند 2021 و اقدام به کار در این کشور بدون دریافت ویزای کاری فنلاند منجر به جریمه برای متقاضی و کارفرما خواهد شد. کشور فنلاند با توافقنامه دو جانبه با کشورهای استرالیا و نیوزیلند موافقت کرده است که شهروندان استرالیا و نیوزیلند مجاز به اقامت در کشور فنلاند و انجام کار برای حداکثر یک سال خواهند بود، تا بتوانند در این کشور به طور کامل مستقر شوند.

مهاجرت کاری به فنلاند

انواع مهاجرت اقامت کاری فنلاند

مجوز اقامت فنلاند می‎تواند به صورت یک مجوز دائم یا موقت باشد که به شرح زیر خواهد بود:

  • اجازه اقامت دائم: برای مدت زمانی نامحدود ارائه شده، البته در صورتی که تمام شرایط رعایت شده باشد. شرایط اصلی نیز از ایت قرار است که متقاضی می‎بایست برای مدت حداقل 4 سال بدون وقفه در کشور فنلاند اقامت داشته باشد.
  • اجازه اقامت موقت: با توجه به مدت زمان اعتبار مجوز کاری کشور فنلاند، این امکان نیز برای متقاضیان خارجی می فراهم است که اقامت موقت در کشور فنلاند با کار کردن داشته باشند. اعتبار اولیه یک مجوز ثابت در مدت یک سال بوده، که قابل تمدید هم خواهد بود. در صورتی که متقاضی دارنده مجوز مستمر باشد، بنابراین مجاز به تمدید آن به مدت 4 سال دیگر خواهند بود، اما اگر دارنده مجوز موقت نباشند، می‎توانند این ویزا را فقط برای یک سال تمدید کنند.

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت کاری به فنلاند

  • پاسپورت معتبر شخص متقاضی (حداقل سه ماه پس از مهاجرت اعتبار داشته باشد)
  • اصل شناسنامه به همراه کپی با مهره دادگستری (کپی برابر اصل)
  • عکس به روز در ابعاد 6 در 4 با پس زمینه سفید (عکس باید ظرف شش ماه اخیر گرفته شده باشد)
  • کپی تمامی مدارک به همراه مهر برجسته کپی برابر اصل ارائه اجاره نامه محضری (محل زندگی در فنلاند)
  • ارائه جاب آفر (پیشنهاد شغلی) که از سوی کارفرما در خاک فنلاند فرستاده شده باشد به همراه مهر تایید اداره مهاجرت این کشور
  • تمکن مالی شخص متقاضی برای مهاجرت کاری به فنلاند 2021 (که حدود 8000 تا ده هزار یورو است.

مزایای مهاجرت کاری به فنلاند2021

کشور فنلاند از مناظر طبیعی فوق العاده و کم نظیری برخوردار است، چرا که بیشتر از 80% این کشور توسط جنگل و دریا پوشیده شده است.
علاوه بر این، پاسپورت فنلاندی ارزش و اعتبار بین ‌المللی بسیار بالایی نیز دارد. دارنده این پاسپورت امکان سفر به 127 کشور جهان، من‎جمله بسیاری از کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا را خواهد داشت. همان طور که از آمارها مشخص است پاسپورت فنلاندی با کشورهایی از قبیل آلمان، لوکزامبورگ و اسپانیا در جایگاه دوم قدرتمندترین پاسپورت‎های جهان قرار دارد.

همچنین اقتصاد هدفمند و زیرساخت‎های پیشرفته این کشور، زمینه ساز مطلوبی برای سرمایه گذاری و مهاجرت کاری به فنلاند نیز می‎باشد. نکته جالب توجه دیگر در جهت مهاجرت به کشور فنلاند این است که این کشور بعد از ایسلند به عنوان شمالی ترین کشور جهان محسوب می‎شود، چرا که 30 درصد مساحت این کشور در مدار قطب شمال قرار گرفته است. افراد برای مهاجرت کاری به فنلاند و دریافت اقامت این کشور از گزینه‎های مختلفی مثل تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و غیره برخوردار هستند.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *