پارسیان اپلای؛ موسسه اعزام دانشجو از مشهد

دانشجویان و محصلان بسیاری برای برخورداری از شرایط آموزشی بهتر و داشتن امنیت شغلی و تحصیلی به کشورهای خارجی مهاجرت می‌کنند. کشورهای بسیاری به صورت سالانه از سرتاسر نقاط جهان دانشجویان بین‌المللی را پذیرش می‌کنند. دانشجویان ایرانی نیز می‌توانند با کمک گرفتن از موسسات اعزام دانشجو برای مهاجرت تحصیلی به کشور مورد علاقه خود اقدام کنند. در این مقاله قصد داریم برخی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت تحصیلی و همچنین شرایط اعزام دانشجو از مشهد به این کشورها را بازگو کنیم. با ما همراه شوید.

اعزام دانشجو در مشهد

بهترین کشورها برای اعزام دانشجو از مشهد

موسسات و تشکیلات بسیاری وجود دارند که دانشجویان می‌توانند با مراجعه به آن‌ها امور مهاجرت خود به کشورهای دیگر را به راحتی انجام دهند. موسسات اعزام دانشجو به دانشجویان کمک می‌کنند که بر اساس شرایط موجود و سطح علمی خود، به مناسب‌ترین کشور برای ادامه تحصیلات مهاجرت کنند. بسیاری از دانشجویان ایرانی برای پیشرفت و کسب تجربه‌های بیش‌تر، و همچنین امکان برخورداری از امکانات بهتر و پیشرفته‌تر اقدام به مهاجرت به سایر کشورهای پیشرفته و مهاجرپذیر می‌کنند. اما بهترین کشورهای مهاجرپذیر به منظور ادامه تحصیل دانشجویان کدامند؟

اگر شما نیز قصد ادامه تحصیل در کشورهای خارجی را دارید، باید پیش از هر چیز کشور مقصد خود را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید پس از اتمام تحصیل خود در کشور مقصد مانده و به کار مشغول شوید باید کشوری را به عنوان مقصد خود انتخاب کنید که شرایط مناسبی بدین منظور در اختیار دانشجویان بین‌المللی خود قرار دهد. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و مشخصه‌هایی که باید برای انتخاب مقصد مناسب در نظر داشته باشید نرخ بیکاری، نرخ تورم، هزینه‌های زندگی و تحصیل، امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت، و همچنین امکان مشغول شدن به کار پس از اتمام تحصیل است. البته بهتر است علاوه بر این موارد مهارت‌های خود در زبان‌های خارجی و امکان زندگی مطابق فرهنگ کشور مقصد را نیز در نظر داشته باشید. در ادامه به معرفی برخی از محبوب‌ترین کشورهای جهان برای مهاجرت تحصیلی خواهیم پرداخت..

آشنایی با صفر تا صد اخذ مهاجرت تحصیلی کانادا از طریق موسسه پارسیان اپلای

اعزام دانشجو به کانادا

کشور کانادا را می‌توان یکی از بهترین و مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا دانست. بسیاری از دانشجویان متقاضی مهاجرت به این کشور محبوب هستند. مهم‌ترین عاملی که موجب جذب دانشجویان ایرانی به کانادا می‌شود شرایط بسیار مناسب و عالی برای زندگی در این کشور است. این کشور طرح‌های بلندمدت زیادی را برای پذیرش مهاجران ارائه می‌دهد. با وجود اینکه تحصیلات در کانادا رایگان نیست، باز هم دانشجویان بسیاری مهاجرت به این کشور را به تحصیل در کشورهای دیگر با تحصیلات رایگان ترجیه می‌دهند. شرایط اعزام دانشجو از مشهد به کانادا به دلیل تقاضاهای بسیار زیاد همواره در حال تغییر و تحول است؛ و برای همین بهتر است متقاضیان همواره اطلاعات خود را درباره قوانین و شرایط موجود به روز نگه دارند. البته دانشجویان می‌توانند شخصاً برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا اقدام کنند؛ اما در هر صورت آگاهی از شرایط اعزام دانشجو واجب بوده و اقدامات اشتباه شانس شما را از بین خواهند برد.

دانشجویان می‌توانند در هر مقطعی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دکتری برای ادامه تحصیل در کشور کانادا درخواست دهند. تحصیل در هر یک از این مقاطع شرایط مخصوص به خود را دارد؛ اما در هر صورت تسلط کافی بر زبان انگلیسی و داشتن مدرک آیلتس با نمره بالا یکی از مهم‌ترین شرایط برای اخذ هرگونه ویزای مهاجرتی است. برخی از مهم‌ترین مدارکی که برای مهاجرت تحصیلی به کانادا به آن‌ها نیاز خواهید داشت عبارت است از:

 • نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسه آموزشی مورد نظر
 • پاسپورت معتبر
 • نامه تمکن مالی معتبر به زبان انگلیسی
 • املاک و دارایی‌ها برای اثبات بازگشت فرد پس از اتمام تحصیل
 • رزومه و سابقه‌های کاری
 • کارنامه‌ها و مدارک تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر
 • مدرک زبان معتبر

اعزام دانشجو به آمریکا

آمریکا یکی از قدرتمندترین و محبوب‌ترین کشورها در جهان بوده که به دلیل سطح بالای علمی سیستم آموزشی نظر بسیاری از دانشجویان را به خود جلب کرده است. البته هزینه بالای تحصیل و زندگی در آمریکا ممکن است کار را برای بسیاری از دانشجویان و مهاجران مشکل کند. دانشجویان مهاجر در آمریکا هم باید شهریه دانشگاه خود را پرداخت کرده و هم باید برای تامین هزینه‌های زندگی تلاش کنند. البته دولت آمریکا به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد که همزمان با تحصیل به کاری پاره‌وقت نیز مشغول شوند. برخی از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا مهاجرت تحصیلی به آمریکا از مشهد عبارت است از:

 • مدرک معتبر زبان
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک تحصیلی معتبر همراه با ریز نمرات
 • رزومه به همراه تمام سوابق شغلی
 • پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • نامه تمکن مالی

اعزام دانشجو به آلمان

آلمان نیز از دیگر کشورهای بسیار معروف و محبوب بوده که دارای نظام آموزشی رایگان برای دانشجویان خارجی است. از بهترین دانشگاه‌های آلمان می‌توان به Technical University of Munich، University of Heidelberg، University of Freiburg، University of Tübingen، و همچنین Humboldt University Berlin اشاره داشت. هزینه زندگی در آلمان در حدود ماهانه 900 یورو برآورد شده است. مدارک و گواهی‌های مورد نظر برای اعزام دانشجو به آلمان از مشهد بسته به شرایط دانشجو و همچنین دانشگاه مقصد متفاوت خواهد بود؛ اما به طور کلی برای مهاجرت تحصیلی به آلمان باید این مدارک را ارائه دهید:

 • پاسپورت معتبر
 • رزومه و سوابق کاری
 • مدارک تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • مدرک تمکن مالی برای تامین یک سال زندگی در آلمان
 • انگیزه‌نامه
 • مدرک زبان آلمانی
 • مدرک زبان انگلیسی

اعزام دانشجو در مشهد

اعزام دانشجو به اتریش

اتریش از جمله کشورهای محبوب است که هزینه تحصیل در دانشگاه‌های آن بسیار ناچیز و تقریباً رایگان است. به خاطر داشته باشید که زبان تحصیل در دانشگاه‌های کشور اتریش زبان آلمانی است. سفارت اتریش رویه‌ای نسبتاً مشکل را برای پذیرش دانشجویان به ویژه دانشجویان ایرانی در پیش گرفته است. از میان محبوب‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های اتریش می‌توان به دانشگاه وین، گراتس، و اینسبورگ اشاره داشت. یکی از ویژگی‌های برجسته مهاجرت تحصیلی به اتریش، عدم نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی است. دانشجویانی که بدون مدرک زبان آلمانی وارد اتریش می‌شوند می‌توانند در دوره‌های زبان آلمانی شرکت کنند تا بتوانند در دانشگاه‌های اتریش به تحصیل بپردازند. شما می‌توانید با مطالعه سه ترم زبان آلمانی و شرکت در آزمون EPD سطح زبان آلمانی خود را تا میزان کافی بالا ببرید. هزینه زندگی در اتریش حدود 700 تا 800 یورو در ماه برآورد شده است.

اعزام دانشجو به سوئد

سوئد را می‌توان یکی از باثبات‌‌ترین کشورهای اروپایی دانست که مقصد بسیاری از دانشجویان از سرتاسر جهان است. از جمله مزایای اعزام دانشجو از مشهد به سوئد، نرخ بیکاری بسیار پایین در این کشور، سطح علمی بالای دانشگاه‌ها و موسسات، و همچنین کیفیت بالای زندگی است. یکی از بهترین روش‌های اخذ پذیرش تحصیلی از سوئد، ارائه یک ایده یا طرح تحقیقاتی، و یا انتشار مقاله‌ای بین‌المللی است. به خاطر داشته باشید که داشتن مدرک زبان نیز از جمله مهم‌ترین مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی در سوئد است. شما علاوه بر زبان سوئدی، امکان تحصیل به زبان انگلیسی را نیز خواهید داشت؛ اما برای برخورداری از شرایط بهتر شغلی در آینده توصیه می‌شود که زبان سوئدی را به خوبی یاد بگیرید. هزینه زندگی دانشجویی در کشور سوئد حدود 1000 یورو در ماه برآورد شده است که بخش زیادی از این هزینه به مالیات تعلق خواهد گرفت.

توجه داشته باشید که دولت سوئد به دانشجویان در این کشور اجازه کار پاره‌وقت را نیز داده است تا بتوان به کمک آن بخشی از هزینه‌های زندگی را پرداخت کرد. از جمله مدارک لازم برای اعزام دانشجو به سوئد می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • مدرک پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • مدارک تحصیلی معتبر
 • روزمه و سوابق کاری
 • پاسپورت
 • مدرک زبان انگلیسی
 • نامه تمکن مالی

اعزام دانشجو به استرالیا

کشور استرالیا از دیگر کشورهای بسیار محبوب و مورد توجه دانشجویان ایرانی است. البته استرالیا را می‌توان یکی از گران‌ترین کشورها دنیا برای زندگی دانست که تحصیلات رایگان نیز ندارد. دانشجویان دانشگاه‌های استرالیا اجازه دارند که به هنگام تحصیل طی ساعات محدودی به کاری پاره‌وقت مشغول شوند تا بتوانند هزینه‌های زندگی و شهریه دانشگاه خود را پرداخت کنند؛ البته دانشجویان کالج تنها در تعطیلات اجازه کار خواهند داشت. از مهم‌ترین مدارکی که برای اعزام دانشجو از مشهد به استرالیا به آن‌ها نیاز خواهد بود می‌توان به نامه تمکن مالی و همچنین مدرک زبان انگلیسی معتبر اشاره داشت. توجه داشته باشید که شرایط مهاجرت به استرالیا در سال‌های اخیر کمی مشکل‌تر شده است. معمولاً اشخاص متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی باید مبلغ معادل 20 هزار دلار تمکن را به سفارت اثبات کنند.

اعزام دانشجو به فنلاند

سیستم آموزشی عالی فنلاند نسبت به دیگر کشورهای اروپایی جدیدتر و به‌روز‌تر بوده و کیفیت زندگی نیز در این کشور بالاست. از جمله دانشگاه‌های معروف فنلاند که رتبه‌های جهانی را نیز به خود اختصاص داده‌اند می‌توان به دانشگاه‌های هلسینکی، آلتو، تورکو، و دانشگاه شرقی فنلاند اشاره داشت. متقاضیان مهاجرت تحصیلی به فنلاند می‌توانند به صورت آنلاین یا به صورت مستقیم درخواست خود را برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود ارائه کنند. دو زبان ملی فنلاند زبان‌های سوئدی و فنلاندی هستند؛ البته دانشجویان بین‌المللی می‌توانند دوره‌هایی به زبان انگلیسی نیز اخذ کنند. شهریه دانشگاه‌های فنلاند اغلب رایگان خواهد بود؛ و به همین دلیل اخذ بورسیه تحصیلی مشکل است. با اعزام دانشجو از مشهد به فنلاند، متقاضیان می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی و مشغول شدن به کار اقامت دائم و پس از چند سال تابعیت این کشور را نیز اخذ کنند.

به طور خلاصه

همانطور که در پارسیان اپلای خواندید، بسیاری از دانشجویان و محصلان برای برخورداری از شرایط بهتر زندگی و تحصیل اقدام به مهاجرت به کشورهای خارجی می‌کنند. موسسات بسیاری می‌توانند در زمینه اعزام دانشجو به شما کمک کنند. شرایط اعزام دانشجو از مشهد کاملاً به کشور مقصد و همچنین قوانین پذیرش در دانشگاه‌ مورد نظر بستگی خواهد داشت. از جمله کشورهای محبوب که مقصد بسیاری از مهاجران هستند می‌توان به آمریکا، کانادا، استرالیا، فنلاند، سوئد، و آلمان اشاره داشت.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *