مهاجرت تحصیلی به اتریش

بررسی قوانین مهاجرت تحصیلی اتریش 2023

آیا قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش 2021 و دریافت اقامت آن کشور را دارید؟ آیا شرایط مهاجرت تحصیلی به این کشور و مراحل اخذ ویزای آن را می‌دانید؟ ما در این بخش از سایت موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای قصد داریم تا شما را با تمامی شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش 2021 و مراحل دریافت ویزای این کشور آشنا کنیم. تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

مهاجرت تحصیلی به اتریش 2023 و شرایط عمومی آن

لازم است قبل از پرداختن به شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش 2023، کمی به شرایط عمومی و نظام آموزش و پرورش این کشور بپردازیم. کشور اتریش با مساحتی در حدود 84000 کیلومتر مربع بوده که واقع در قلب اروپا می‌باشد. دین رسمی مردم این کشور مسیحی بوده و واحد پولی آن یورو می‌باشد.

مهاجرت تحصیلی به اتریش

پایتخت این کشور شهر زیبای وین است. کشور در حدود 9.000.000 نفر جمعیت را در خود جای داده است، و زبان مردم آن آلمانی می‌باشد. از آن رو که آموزش و پرورش تحت عنوان یک عامل موفقیت اساسی در رشد اجتماعی و اقتصادی کشور اتریش محسوب شده است، بنابراین وزارت آموزش و پرورش و فرهنگ و هنر این کشور، صلاحیت رسیدگی به سیستم آموزشی مدارس عمومی و حرفه‌ای از سطح آموزش اجباری تا تکمیل مقطع دوم متوسطه، و همچنین کالج‌های آموزش معلمان را خواهد داشت.

لازم به ذکر است که مسئولیت تامین بودجه و نظارت بر آموزش در سطوح ابتدایی و متوسطه، و از سال ۲۰۰۰ آموزش عالی، به عهده وزارت آموزش و پرورش کشور اتریش می‌باشد. قوانین دولتی این کشور نقش بسیار حائز اهمیتی در سیستم آموزش و پرورش اتریش دارند و درست مانند قانون اساسی آن، قوانین آموزشی نیز با اکثریت دو سوم مجلس می‌تواند تصویب یا اصلاح شود.

شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش 2023 در مقطع لیسانس

دانشگاه‌های کشور اتریش به دو دسته تقسیم می‌شوند، دانشگاه‌های خصوصی و دانشگاه‌های دولتی. یکی از شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش 2021 برای مقطع لیسانس یا کارشناسی،‌ داشتن مدرک دیپلم و همچنین پیش دانشگاهی دوازده ساله خواهد بود.

تحصیل در دانشگاه‌های دولتی کشور اتریش، برای دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا به صورت رایگان بوده و برای دیگر دانشجویان بین‌المللی نیز با هزینه اندکی در حدود 1.500 یورو به صورت سالانه خواهد بود. از جمله پیش نیازهای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشور، دارا بودن مدرک زبان آلمانی بوده، اما  قابل توجه است که متقاضیان در صورت داشتن مدرک آیلتس ۶ می‌توانند در دانشگاه‌های خصوصی این کشور و به زبان انگلیسی به تحصیل بپردازند.

شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش 2023 در مقطع فوق لیسانس

برای دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های کشور اتریش، نکته مهم و حائز اهمیت این است که پذیرش مدرک لیسانس دانشجویان از طرف دانشگاه‌های این کشور می‌باشد. اما در بعضی موارد بر اساس رشته درخواستی و صلاح دید دانشگاه،‌ متقاضیان نیاز به گذراندن چند واحد پیش نیاز خواهند داشت.

از جمله شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش 2023 و دریافت پذیرش از دانشگاه‌های دولتی این کشور در مقطع فوق لیسانس، دارا بودن مدرک زبان آلمانی خواهد بود. لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه‌های دولتی اتریش بعد از پذیرش، به افراد فرصت مطالعه زبان آلمانی را خواهند داد که پس از گذراندن و موفقیت در این دوره، آن‌ها نیز می‌توانند شروع به تحصیل در دانشگاه مد نظر کنند.

مهاجرت تحصیلی به اتریش

شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش 2023در مقطع دکترا

پیش از اقدام برای دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا در این کشور، بهتر است با شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش 2021 در این مقطع بیشتر آشنا شوید. اولین گام جهت این امر دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس، برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های اتریش می‌باشد.

همانطور که قبلا ذکر شد، متقاضیان با مدرک فوق لیسانس و تطبیق تعدادی از واحدها، این امکان را دارند که مجددا مدرک فوق لیسانس از دانشگاه‌های اتریش را دریافت کنند.

لازم به ذکر است که فرد متقاضی برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه‌های این کشور، احتیاج به سوپروایزر یا استاد راهنما خواهند داشت.

همچنین متقاضیان باید توجه داشته باشند که اگر رشته تحصیلی‌شان در زمینه رشته‌های فنی باشد، باید قبل از ورود به اتریش از استاد راهنما تائیدیه دریافت نمایند. در صورتی که در رشته‌های انسانی می‌توان در خاک اتریش اقدام به پیدا کردن استاد راهنما کرد. توجه کنید که در این مقطع هیچ نیازی به مدرک زبان آلمانی نبوده و تنها داشتن مدرک زبان انگلیسی کافی خواهد بود.

معرفی دانشگاه‌های برتر کشور اتریش

 • دانشگاه وین
 • دانشگاه علوم پزشکی وین
 • دانشگاه علوم پزشکی Innsbruck
 • دانشگاه Klagenfurt
 • دانشگاه یوهانس کپلر لینتس
 • دانشگاه پزشکی پاراسلسوس
 • دانشگاه خصوصی دانوب

مهاجرت تحصیلی به اتریش

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی کشور اتریش

از دیگر شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش 2023، گردآوری و ارائه مدارک مورد نیاز به دانشگاه و همچنین سفارت اتریش ، جهت دریافت پذیرش تحصیلی و دریافت ویزا می باشد، که این مدارک عبارتند از:

 • ارائه گذرنامه معتبر و چند قطعه عکس
 • ارائه رزومه تحصیلی و پژوهشی، در صورتی که در رزومه پژوهشی دارای مقاله و یا کتاب تالیفی هستید باید آنها را نیز ضمیمه نمایید.
 • ارائه مدرک زبان مورد نیاز در مقطع تحصیلی درخواستی
 • ریز نمرات و آخرین مدرک تحصیلی
 • پرداخت هزینه های مربوط به ویزا
 • تايیدیه تمکن مالی و بیمه مسافرتی

تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در کشور اتریش

قابل توجه است که دانشگاه‌های این کشور از سطح بسیار بالایی در زمینه تحقیق و تدریس برخوردار می‌باشند. از مهم‌ترین دلایل جهت تحصیل در رشته پزشکی در کشور اتریش، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • متقاضیان نیازی به مطالعه انگلیسی یا یادگیری زبان سوم نخواهند داشت. تدریس به زبان آلمانی بوده که مزیت بزرگی برای دانشجویان محسوب خواهد شد. مخصوصا برای دانشجویان پزشکی که لازم نیست اصطلاحات پزشکی را با یک زبان سوم فرا بگیرند.
 • دلیل دیگر آن رایگان بودن تحصیل می‌باشد. در بسیاری از کشورها تحصیل در رشته‌های پزشکی بسیار پر هزینه است. به عنوان مثال در کشور مجرستان رشته پزشکی به طور تقریبی حدود 7500 یورو و در کشور رومانی تقریبا حدود 2500 یورو در هر ترم است، اما در دانشگاه‌های کشور اتریش دانشجویان رشته‌های پزشکی تقریبا هزینه‌ای پرداخت نخواهند کرد که بسیار مقرون به صرفه می‌باشد.
 • همچنین از دلایل دیگری که افراد معمولا اتریش را برای تحصیل پزشکی انتخاب می‌نمایند این است که پذیرش دانشجو در این رشته‌ها به صورت آزمون ورودی بوده، که سطح علم و استعداد آن‌ها نیز نقش مهم و تعیین کننده‌ایی خواهد داشت.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *