ویزا توریستی آمریکا 2021

شرایط اخذ ویزا توریستی آمریکا از کانادا

آیا از شرایط ویزای توریستی آمریکا از کانادا مطلع هستید؟ آیا نحوه درخواست و مراحل آن را می‎دانید؟ ما در این بخش از سایت موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای قصد داریم تا شما را با تمامی شرایط و مراحل ویزای توریستی آمریکا از کانادا و نحوه درخواست این ویزا آشنا کنیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ویزای توریستی آمریکا از کانادا

در خصوص این موضوع، در صورتی که شما شهروند کشوری باشید که دارای توافق نامه لغو ویزا با ایالات متحده آمریکا است، بسته به نوع سفرتان، برای ورود به ایالات متحده ممکن است نیازی به ویزا نداشته باشید. از این رو با توجه به هدفتان از نوع سفر، مشخص خواهد شد که بر اساس قانون مهاجرت ایالات متحده، چه نوع ویزایی به شما تعلق خواهد گرفت و مورد نیاز خواهد بود.

بنابراین متقاضی ویزا باید این مورد را به اثبات برساند که تمامی شرایط لازم را برای دریافت ویزایی که برای آن درخواست می‎کند را خواهد داشت.

ویزای آمریکا شهروندان کانادایی

در واقع شهروندان کانادایی جهت وارد شدن به ایالات متحده آمریکا برای اهداف غیر مهاجرتی، به ویزا احتیاج نخواهند داشت، مگر در صورتی که قصد کار، تحصیل(مهاجرت تحصیلی به آمریکا)، سرمایه گذاری یا مهاجرت را داشته باشند.

در ادامه به چند گروه از شهروندان کانادایی که برای وارد شدن به خاک ایالات متحده آمریکا به ویزا نیاز دارند خواهیم پرداخت، که عبارتند از:

 • تجار و سرمایه گذاران
 • نامزد شهروند آمریکا (قبل از ازدواج) ، ( ویزا K-1) و همچنین فرزندان نامزد (ویزای K-2)
 • همسر قانونی یک شهروند آمریکایی که در حال انتظار برای تکمیل نهایی پرونده اقامت در ایالات متحده است، (ویزای K-3) و همچنین فرزندان همسر (ویزای K-4)
 • همسر مقیم دائم آمریکا که در حال انتظار برای تکمیل نهایی پرونده اقامت در ایالات متحده است. (ویزاهای V-1) و همچنین فرزندان همسر (ویزاهای V-2)
 • افراد غیر مهاجر که برای کار به ایالات متحده سفر می‎کنند (ویزای غیر مهاجر) از قبیل:
 • مقامات دولت کانادا، اگر برای انجام کار موقت یا دائمی وارد ایالات متحده شوند.
 • مقامات و کارمندان سازمان‎های بین المللی (G Visa).
 • مقامات، نمایندگان و کارمندان ناتو (سفر غیررسمی).
 • سفر مقیمان کانادا به آمریکا

لازم به ذکر است که در مورد افراد خارجی مقیم کانادا، شرایط با توجه به تابعیت آن‎ها متفاوت خواهد بود و برای سفر توریستی به آمریکا دو حالت پیش بینی شده است:

حالت اول:

در صورتی که فرد مقیم دائم کانادا تابعیت کشوری غیر از این 39 کشور را دارا باشد، برای وارد شدن به کانادا به ویزا نیاز خواهد داشت.

حالت دوم:

با توجه به اینکه 39 کشور در جهان وجود دارد که تحت توافقنامه لغو ویزا با آمریکا قرار گرفته‎اند.

چنانچه متقاضی تابعیت یکی از این کشورها را داشته باشد و مقیم کشور کانادا باشد، برای سفر غیر مهاجرتی به ایالات متحده، تنها به ESTA نیاز خواهد داشت، بنابراین نیازی به ویزا نخواهد داشت.

ESTA  مخفف عبارت Electronic System for Travel Authorization به معنی سیستم الکترونیکی برای مجوز سفر می‎باشد.

به عبارت دیگر ESTA یک مجوز اجباری سفر برای مسافرانی محسوب می‎شود که از طریق دریا یا هوایی برای گردشگری، عبور از آمریکا به مقصد کشور دیگری و یا سفر تجاری زیر مدت زمان سه ماه به ایالات متحده،به شمار خواهد رفت. تنها مسافرانی که تابعیت معتبری از کشورهایی که تحت توافقنامه لغو ویزا هستند را دارند، واجد شرایط درخواست ESTA خواهند بود.

البته افرادی که از سال ۲۰۱۱ به هفت کشور ایران، عراق، سودان، سوریه، لیبی، سومالی و یمن سفر داشته‎اند، حتی در صورتی که شهروند کشورهای معاف از ویزا باشند، جهت سفر توریستی به آمریکا، ملزم به دریافت ویزا می‎باشند.

این موضوع در خصوص افرادی که تابعیت مضاعف این هفت کشور را دارا می‎باشند هم صادق می‎باشد، و آن‎ها نیز ملزم هستند جهت سفر توریستی به آمریکا ویزا دریافت نمایند.

نحوه درخواست ویزای توریستی آمریکا از کانادا

 • بررسی کنید که به کدام نوع از ویزای ایالات متحده نیاز دارید.
 • بدانید که کجا باید اقدام کنید.
 • فرم درخواست آنلاین را تکمیل کنید.
 • هزینه ویزای قابل خواندن توسط ماشین (MRV) را پرداخت کنید.
 • مدارک مورد نیاز ویزای آمریکا از کانادا را جمع آوری کنید.
 • وقت ویزای آمریکا را تعیین کنید.
 • در مصاحبه ویزا شرکت کنید.

لازم به ذکر است که ایالات متحده آمریکا انواع گسترده‎ای از ویزا را دارا می‎باشد. از همین رو، اولین گامی که در این جهت باید بردارید، این است که بررسی کنید چه نوع ویزا برای ورود به آمریکا از کانادا نیاز دارید.

روند درخواست و همچنین هزینه‎ها و مدارک مورد نیاز با توجه به نوع ویزایی که متقاضی آن خواهد بود و مستقیما به این امر بستگی خواهد داشت.

در زمان درخواست ویزای توریستی آمریکا از کانادا (یا هر نوع ویزای غیر مهاجرتی دیگر)، شما می‎بایست درخواست ویزای خود را در مراکزی که توسط سفارت آمریکا جهت این امر بر عهده گرفته‎اند به ثبت برسانید.

همچنین شما باید بر طبق نوع ویزا، فرم مناسب ویزا را کامل کنید. در نظر داشته باشید که فرم‎های درخواست با توجه به نوع ویزایی که تقاضا کرده‎اید، متفاوت خواهد بود.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

2 پاسخ

 1. ایرانیانی که با ویزای توریستی در خاک امریکا هستند چطور می‌تونند برای دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام کنند؟
  سپاس

  1. سلام جناب شریعتی عزیز لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره واتس اپ درج شده در سایت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *