مهاجرت کاری به سوئد و نکات کاربردی 2021

 

کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت کاری به سوئد

 

بسیاری از افراد برای برخورداری از زندگی با امکانات و شرایطی بهتر به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند. یکی از محبوب‌ترین کشورهای مهاجرپذیر کشور سوئد است که از جمله مرفه‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا است. بسیاری از افراد برای برخورداری از امکانات ارائه شده در کشور سوئد درخواست ویزای کاری می‌دهند. اما یافتن کار در این کشور و اخذ ویزای کاری شرایط مخصوص به خود را دارد. در این مقاله قصد داریم درباره روش‌های اخذ اقامت دائم از سوئد، مهم‌ترین شرایط مهاجرت کاری به سوئد از مشهد، شرایط کاری در سوئد، و همچنین وضعیت آب و هوایی این کشور بپردازیم. با ما همراه شوید.

چگونه می‌توان اقامت دائم سوئد را اخذ کرد

کشور سوئد یکی از محبوب‌ترین کشورهای اروپایی است که سالانه پذیرای مهاجران بسیاری از سرتاسر دنیا است. این کشور با سطح علمی بالا و رفاه و امنیت اجتماعی نظر بسیاری از دانشجویان، محصلان، و دیگر افراد را به خود جلب کرده است. راه‌های بسیاری برای اخذ اقامت دائم سوئد وجود دارد. اگر شما نیز با هدف اقامت دائم در این کشور به آن مهاجرت می‌کنید، بهتر است با شرایط کاری در سوئد و اقامت دائم در این کشور، و البته بهترین روش‌های آن آشنا شوید:

اخذ اقامت دائم از طریق تحصیل

یکی از رایج‌ترین روش‌هایی که بسیاری از افراد با استفاده از آن به سوئد مهاجرت می‌کنند، اخذ ویزای تحصیلی است. سطح آموزش و سطح علمی دانشگاه‌های این کشور بسیار بالا بوده و مکان مناسبی را برای تحقیق و پژوهش در اختیار محصلان قرار می‌دهد. البته نکته‌ای که باید خاطر نشان کرد این است که با اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در دانشگاه‌های سوئد نمی‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. در سوئد به دانشجویان بین‌المللی پس از فارغ‌التحصیلی فرصتی 6 ماهه برای ماندن در سوئد داده می‌شود. اگر دانشجویان بتوانند در این فرصت 6 ماهه استخدام شوند، می‌توانند ویزای خود را به ویزای کاری تغییر داده و در این کشور بمانند. در صورت 5 سال اقامت در این کشور و پرداخت مرتب بیمه و مالیات، می‌توانید اقامت دائم را نیز اخذ کنید.

مهاجرت کاری به سوئد

اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج

از دیگر روش‌های مهاجرت تحصیلی به سوئد و اخذ اقامت دائم آن ازدواج است. اگر با فردی ازدواج کنید که تابعیت سوئد یا اقامت دائم در این کشور را داشته باشد، شما نیز می‌توانید اقامت دائم دریافت کنید. پس از آنکه برای اخذ اقامت سوئد درخواست دهید، اجازه اقامت به مدت 2 سال برای شما صادر می‌شود. اگر پس از دو سال بتوانید دولت سوئد را متقاعد کنید که ازدواجتان پابرجا است، می‌توانید برای گرفتن اقامت دائم نیز درخواست دهید.

اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری

سوئد یکی از بزرگ‌ترین کشورهای تولیدکننده در جهان است که می‌توان آن را یکی از رقبای اصلی سرمایه‌گذاری در اروپا نیز دانست. سرمایه‌گذران بین‌المللی با سرمایه‌گذاری در کشور سوئد می‌توانند از مزایای بسیار زیادی بهره‌مند شوند. سوئد به عنوان دومین کشور نوآور در دنیا شناخته می‌شود. برای اخذ اقامت سوئد از طریق سرمایه‌گذاری می‌توانید مقداری مشخص از اموال خود را در پروژه‌ای سرمایه‌گذاری کنید تا شرایط مورد نیاز برای اخذ اقامت دائم به شما تعلق گیرد. روش دیگر نیز احداث یک شرکت با مسئولیت محدود در سوئد است. توجه داشته باشید که برای ثبت شرکت در سوئد به سرمایه حداقل 500 هزار کرون احتیاج خواهید داشت.

اخذ اقامت دائم از طریق کار

یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به سوئد و اخذ اقامت دائم از این کشور مهاجرت کاری است. از مهم‌ترین شرایط مهاجرت کاری به سوئد از مشهد داشتن یک دعوتنامه شغلی یا همان Job Offer است. پایه حقوق و بازار کار مناسب در سوئد موجب علاقه بسیاری از افراد ماهر به این کشور می‌شود. قوانین مبارزه با تبعیض در سوئد این اطمینان را می‌دهد که با تمام افراد صرف نظر از جنسیت، سن، قومیت، یا معلولیت به طور کاملاً یکسان برخورد شود. پس از اخذ ویزای کاری خود می‌توانید پس از حدود 4 سال کار و پرداخت مالیات اقامت دائم را دریافت کنید. در ادامه به بررسی بیش‌تری شرایط مهاجرت کاری به سوئد از مشهد و اخذ اقامت دائم این کشور خواهیم پرداخت.

مهم‌ترین شرایط مهاجرت کاری به سوئد از مشهد چیست

ویزای کاری کشور سوئد را می‌توان یکی از باارزش‌ترین ویزاهای کاری دانست؛ دلیل آن نیز صنعتی بودن سوئد و وجود شرکت‌ها و کمپانی‌های بزرگ در این کشور است. علاوه بر این در کشور سوئد مراقبت‌های بهداشتی کاملاً رایگان بوده و کارگران نیز از حقوق و مزایای بسیار خوبی بهره‌مند می‌شوند. اما به خاطر داشته باشید که نرخ مالیات در سوئد بسیار بالا است. کارفرمایان سوئدی که در یکی از جایگاه‌های شغلی به کارمند نیاز دارند می‌توانند آگهی مربوطه را در سوئد به مدت سه ماه انتشار دهند. حقوق و دستمزد این آگهی‌های شغلی باید ماهیانه حداقل 13 هزار کرون باشد. افرادی که برای این آگهی‌های شغلی درخواست می‌دهند باید بالای 18 سال سن داشته و مجوز کار از کشور سوئد داشته باشند. علاوه بر این توانایی صحبت کردن به زبان سوئدی نیز از  دیگر شرایط مهاجرت کاری به سوئد از مشهد است.

به طور کلی بسیاری از شرایط برای اخذ ویزای کاری به جایگاه شغلی مورد نظر بستگی خواهد داشت.

مهاجرت

چگونه یک کارفرمای سوئدی پیدا کنیم

همانطور که گفتیم از مهم‌ترین شرایط مهاجرت کاری به سوئد از مشهد، یافتن یک کارفرمای سوئدی و گرفتن دعوتنامه شغلی است. اما گرفتن دعوتنامه شغلی می‌تواند کاری مشکل و بسیار زمان‌بر باشد. برای یافتن یک جایگاه شغلی در سوئد و دریافت job offer چندین راه در اختیار دارید. یکی از این راه‌ها قرار دادن رزومه در وبسایت‌های کاریابی است. با این کار کارفرماهای سوئدی می‌توانند رزومه شما را مشاهده کرده و دعوتنامه‌ای برای شما ارسال کنند. روش دیگر این است که خود شخصاً به سوئد رفته و شغلی مناسب را پیدا کنید. برای رفتن به سوئد می‌توانید از ویزای تحصیلی(مهاجرت تحصیلی به آلمان) و یا ویزای همراه استفاده کنید. بهتر است به صورت همزمان جستجو در وبسایت‌های کاریابی و بررسی آگهی‌های شغلی را نیز فراموش نکنید. با انجام این کارها می‌توانید با سرعت بیش‌تری شغل مورد نظر خود را یافته و ویزای کاری سوئد را دریافت کنید.

برای آشنایی بیشتر با شرایط مهاجرت تحصیلی به آمریکا کلیک کنید

توجه داشته باشید که در صورت دریافت ویزای کاری همسر و فرزند زیر 18 سالتان نیز می‌توانند همراه شما باشند. برخی از معروف‌ترین و معتبرترین موسسات و وبسایت‌های کاریابی که می‌توانید برای مهاجرت کاری سوئد از آن‌ها استفاده کنید عبارت است از:

  • CareerBuilder
  • Monster
  • Decade in Swedish
  • blocket
  • studentship
  • metropolis
  • jobbsafari.se

شرایط کاری در سوئد چگونه است

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید پیش از اقدام برای مهاجرت کاری به آلمان یا سوئد به آن رسیدگی کنید، بررسی شرایط کاری و هزینه زندگی در سوئد است. از جمله رشته‌های بسیار محبوب در کشور سوئد رشته‌های مربوط به آی‌تی و مهندسی کامپیوتر هستند. توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای کاری باید حداقل مدرک کارشناسی را داشته باشید. علاوه بر این باید اثبات شود که شما با انجام شغل مورد نظر قادر به پرداخت هزینه‌های زندگی خود خواهید بود. نکته‌ دیگری که باید به آن توجه کنید نرخ بیکاری در کشور سوئد است؛ در کشور سوئد جایگاه‌های شغلی بسیاری در زمینه آی‌تی و مهندسی وجود دارد. بدین ترتیب اگر در این زمینه‌ها مهارت و تخصص کافی داشته باشید، سوئد یکی از بهترین مقصدها برای شما خواهد بود.

کشور سوئد یکی از مرفه‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا است که از نظر معیشتی وضعیت بسیار مناسبی دارد. این کشور بیش‌تر به صنایع صادرات خود وابسته است. البته بهتر است بدانید که بخش زیادی از بودجه کشور سوئد از طریق مالیات به دست می‌آید. هزینه مورد نیاز برای زندگی هر نفر در کشور سوئد به طور میانگین حدود 9 تا 24 هزار کرون در ماه است که حدود 30 تا 50 درصد از این مبلغ را هزینه‌های مالیاتی تشکیل می‌دهد. علاوه بر این تحصیل در این کشور نیز هزینه زیادی در پی دارد. به طور کلی هزینه زندگی در کشور سوئد بالاست؛ با این وجود بسیاری از مردم آن سطح درآمد مناسبی دارند. گران‌ترین شهرهای سوئد به ترتیب استکهلم، لوند، لینکوپینگ، و آپسالا هستند.    با این وجود سطح امید به زندگی و رفاه اجتماعی مردم در سوئد بالاست.

وضعیت آب و هوایی سوئد چگونه است

معمولاً به هنگام صحبت درباره کشور سوئد، تصویری از آب و هوای برفی و یخبندان به ذهن مخاطبان خطور می‌کند، اما در واقعیت چنین نیست. هوای کشور سوئد در تابستان معتدل است. به طور کلی کشور سوئد جغرافیای متنوعی بوده و هر یک از مناطق و شهرهای آن آب و هوای متفاوتی در هر فصل سال دارند. مناطق شمالی سوئد سردسیر هستند و به همین دلیل بیش‌تر جمعیت این کشور در مناطق جنوبی زندگی می‌کنند. فصل سرما در کشور سوئد معمولاً طولانی بوده و می‌تواند از 4 تا 6 ماه به طور انجامد.

به طور خلاصه

همانطور که در پارسیان اپلای خواندید، کشور سوئد یکی از مرفه‌ترین و پیشرفته‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا بوده که سالانه پذیرای بسیاری از مهاجران توانمند از سرتاسر جهان است. یکی از مهم‌ترین شرایط مهاجرت کاری به سوئد از مشهد، گرفتن دعوتنامه کاری از طرف یک کارفرمای سوئدی است. توجه داشته باشید که شغل‌های مهندسی و حوزه آی‌تی بیش‌ترین تقاضا و البته حقوق را دارند. از دیگر نکاتی که باید به آن توجه کنید ارزش بالای یادگیری زبان سوئدی است. در صورت حضور مداوم در سوئد و پرداخت بیمه و مالیات به مدت 4 سال، در انتها می‌توانید برای اخذ اقامت دائم سوئد درخواست دهید.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *