آشنایی با بوستون آمریکا

آشنایی با شرایط زندگی در بوستون آمریکا

بوستون آمریکا یکی از بهترین و البته محبوب ترین شهرها در میان افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارند. دلیل آن هم این است که بوستون (BOSTON)، مجهز به دانشگاه های با سطح علمی بسیار بالا می باشد.

اما آیا فقط وجود دانشگاه های معتبر در یک شهر برای مهاجرت تحصیلی به آن کفایت می کند؟ قطعا خیر، دانشگاه، تنها یکی از مهم ترین معیارهای مهاجرت تحصیلی به یک شهر و یا کشور می باشد، علاوه بر آن باید شرایط زندگی در شهر مورد نظر را نیز از جوانب مختلف مورد بررسی قرار داد و در نهایت برای اپلای کردن تصمیم گیری کرد.

ما در این مقاله قصد داریم شرایط زندگی در بوستون آمریکا را بررسی کنیم. بنابراین اگر تصمیم به اخذ پذیرش از هر یک از دانشگاه های بوستون را دارید، پیشنهاد می کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید» به منظور آشنایی با لیست دانشگاه های ارزان آمریکا روی لینک داده شده کلیک کنید.

اطلاعات عمومی مهم درباره شهر بوستون آمریکا

اطلاعات عمومی مهم درباره شهر بوستون آمریکا

بوستون آمریکا از نظر وسعت، رتبه 3 را در میان شهرهای ایالات متحده آمریکا و رتبه 1 را در ایالت ماساچوست دارد.

بوستون همچنین جزء قدیمی ترین شهرهای آمریکا است که از همان ابتدا تاکنون شاهد وقایع انقلابی گوناگونی بوده و است. به همین دلیل است که نه تنها از نظر علمی، بلکه از نظر تاریخی نیز جزء مهم ترین شهرهای آمریکا به حساب می آید.

نکته قابل توجه درباره شهر بوستون آمریکا این است که بزرگترین و معروف ترین مراکز پژوهشی و پزشکی در این شهر واقع شده اند. علاوه بر آن بهترین دانشگاه های دنیا نیز در شهر بوستون قرار دارند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه هاروارد (Harvard University)
 • موسسه فناوری ماساچوست (MIT)
 • تافتس (Tufts)
 • دانشگاه بوستون (Boston University)
 • دانشگاه نورث ایسترن (Northeastern University)

 

شرایط آب و هوایی بوستون آمریکا

یکی از مهم ترین اطلاعاتی که قبل از اقدام برای مهاجرت و زندگی در بوستون آمریکا باید کسب کنید، شرایط آب و هوایی این شهر پرجمعیت می باشد.

خوشبختانه بوستون آمریکا از نظر آب و هوایی، شرایط نسبتا مطلوبی دارد و جزء شهرهای 4 فصل به حساب می آید. زمستان های بوستون، سرد و تابستان های آن نسبتا گرم می باشد. البته در مجموع تعداد روزهای سرد در این شهر، بیشتر از روزهای گرم آن می باشد.

هزینه های تحصیل و زندگی در بوستون آمریکا به چه صورت است؟

شرایط زندگی در بوستون آمریکا برای افرادی ایده آل است که بتوانند از پس هزینه های بسیار زیاد زندگی در این شهر برآیند. بوستون، جزء گران قیمت ترین شهرهای آمریکا می باشد و علاوه بر هزینه های زندگی، هزینه تحصیل در این شهر نیز بسیار زیاد است؛ بنابراین اگر قصد تحصیل در دانشگاه های بوستون را دارید باید بتوانید تمکن مالی خود را اثبات کنید، در غیر این صورت با ریجکتی ویزای آمریکا مواجه خواهید شد.

بیشتر بخوانید» به منظور آشنایی با شرایط و هزینه های مربوط به تحصیل در کشور آمریکا و همچنین بررسی قوانین 2024 برای دانشجویان خارجی روی لینک داده شده کلیک کنید.

البته ناگفته نماند که دخل و خرج زندگی در شهر بوستون آمریکا با هم همخوانی دارد؛ به این معنا که با وجود زیاد بودن هزینه های زندگی در این شهر، درآمد مردم هم به همان نسبت زیاد است.

به طور کلی بخشی از مهم ترین هزینه های زندگی در بوستون آمریکا عبارتند از:

 • هزینه اجاره خانه در بوستون

هزینه اجاره یک آپارتمان تک خواب در مرکز شهر به طور میانگین 2.431 دلار و در مناطق کناره شهر 1.761 دلار می باشد.

 • هزینه تهیه مواد ضروری برای خانه

هزینه های زندگی در بوستون

هزینه خرید مواد ضروری خانه حدود 113.88 دلار در ماه برآورد شده است.

 • هزینه حمل و نقل در بوستون آمریکا

هزینه های مربوط به حمل و نقل در شهر بوستون آمریکا در طول یک ماه، حدود 84.5 دلار است.

 • هزینه قبوض آب، برق و گاز

هزینه های مربوط به قبض آب، برق و گاز در طول یک ماه، حدودا 148.84 دلار می باشد.

وضعیت بازار کار و اقتصاد بوستون آمریکا

خوشبختانه شهر بوستون آمریکا از نظر اقتصادی، شرایط مطلوبی دارد؛ به طوری که این شهر از نظر اقتصادی نیز در کل ایالات متحده آمریکا، معروف شده است.

بوستون یکی از بهترین شهرهای تجاری ایالات متحده می باشد و ساکنین آن با داشتن مهارت کافی به راحتی می توانند وارد بازار کار شده و کسب درآمد کنند.

جالب است بدانید که حداقل حقوق دستمزد در کشور آمریکا، 7.25 دلار می باشد، اما حداقل دستمزد در شهر بوستون، 12.75 دلار در نظر گرفته شده است.

به طور میانگین، حقوق مردم در شهر بوستون آمریکا حدود 77 هزار دلار در سال می باشد.

بیشتر بخوانید» به منظور آشنایی با لیست هزینه های زندگی برای دانشجویان در آمریکا روی لینک داده شده کلیک کنید.

وضعیت امنیت در شهر بوستون آمریکا

شرایط زندگی در بوستون آمریکا از نظر امنیت نیز بسیار مطلوب می باشد. طبق نظر بسیاری از مهاجرین ساکن در شهر بوستون آمریکا، این شهر از سطح ایمنی بالایی برخوردار بوده و همه افراد می توانند بدون ترس و دغدغه و با آرامش کامل در این شهر به تحصیل و فعالیت بپردازند.

بهترین مناطق بوستون برای زندگی

همانطور که در ابتدای مقاله هم بیان کردیم بوستون، جزء بزرگترین شهرهای آمریکا است و از 23 محله و منطقه تشکیل شده است.

در این بین بهترین محله های بوستون آمریکا برای زندگی عبارتند از:

 • محله BEACON HILL
 • محله تون و برایتون
 • محله چارلستون
 • بوستون جنوبی
 • محله KENMORE
 • محله BACK BAY

نتیجه گیری بررسی شرایط زندگی در بوستون آمریکا!

طبق آنچه که در این مقاله گفته شد بوستون آمریکا یکی از بزرگترین شهرهای آمریکا است که تعدادی از دانشگاه های معتبر علمی دنیا را در خود جای داده است و به همین دلیل هرساله با تعداد زیادی تقاضای پذیرش از سوی دانشجویان اقصی نقاط دنیا مواجه می شود.

در آخر شما عزیزان می توانید سوالات و یا تجربیات خود از تحصیل و زندگی در بوستون آمریکا را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *