تفاوت های مدرک آیلتس آکادمیک و جنرال

آشنایی با تفاوت های مدرک آیلتس آکادمیک و جنرال

آیلتس یکی از معتبرترین مدارک زبان انگلیسی در جهان است. مدرک زبان انگلیسی آیلتس به دو نوع مختلف شامل آیلتس آکادمیک و جنرال، تقسیم بندی می شود که تفاوت هایی با هم دارند. آشنایی با تفاوت های مدرک آیلتس آکادمیک و جنرال برای افرادی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، بسیار حائز اهمیت است. آیا شما هم به دنبال شناخت دقیق تفاوت ‌های مدرک ‌های آیلتس آکادمیک و جنرال هستید؟ اگر پاسخ شما بله است، جای درستی را برای مطالعه انتخاب نموده اید.

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی و مقایسه دو مدرک معتبر و محبوب آیلتس آکادمیک و جنرال بپردازیم تا به شما کمک کنیم مسیر مناسبی را برای رسیدن به اهداف آموزشی و حرفه ‌ای خود انتخاب کنید. تا انتها با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید» بررسی تمامی دوره‌های زبان آلمانی در آلمان 

مدرک آیلتس آکادمیک بهتر است یا جنرال؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که افراد قبل از شرکت در آزمون آیلتس با آن مواجه می شوند، این است که آیلتس آکادمیک بهتر است یا آیلتس جنرال؟

آیلتس آکادمیک بهتر است یا جنرال؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که انتخاب بین مدرک آیلتس آکادمیک و جنرال، کاملا بستگی به هدف خود شما دارد.

اگر هدف شما از شرکت و قبولی در ازمون آیلتس، مهاجرت تحصیلی به دانشگاه های انگلیسی زبان به عنوان مثال مهاجرت تحصیلی به آمریکا و … می باشد، آیلتس آکادمیک برای شما بهتر است؛ در مقابل اگر با هدف اشتغال و یا به طور کلی زندگی، تصمیم به مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را گرفتید، آیلتس جنرال، انتخاب مناسب تری برای شما می باشد.

ساختار آزمون های آیلتس آکادمیک در مقایسه با آیلتس جنرال

آزمون های آیلتس آکادمیک و جنرال از نظر ساختار، شبیه یکدیگر هستند. هر دوی این آزمون ها از 4 بخش اصلی شنیداری، خواندن، نوشتن و گفتار تشکیل شده اند. اما جزئیات هر یک از بخش های این دو آزمون با هم متفاوت و به شرح زیر می باشد:

  • بخش نوشتاری (Writing) آزمون های آکادمیک و جنرال

بخش نوشتاری هر 2 آزمون آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک، خود به دو زیربخش تقسیم بندی می شود. مدت زمان در نظر گرفته شده برای پاسخ دهی به بخش نوشتاری این آزمون ها، 60 دقیقه می باشد که 20 دقیقه آن برای پاسخ دهی به زیر بخش اول نوشتاری و 40 دقیقه آن برای پاسخ دهی به زیر بخش دوم آن اختصاص داده شده است.

این دو آزمون در بخش نوشتاری از نظر موضوع و نحوه نگارش با هم متفاوت هستند؛ در آزمون آیلتس جنرال باید دو نامه 150 کلمه ای و 250 کلمه ای بنویسید؛ این در حالی است که در آزمون آکادمیک باید یک یا دو نمودار و یا چارت را در 150 کلمه مورد بررسی قرار دهید و برای زیربخش دوم نیز با حداقل 250 کلمه به موضوع داده شده بپردازید.

  • بخش خواندن (Reading) آزمون های آیلتس آکادمیک در مقایسه با جنرال

در بخش Reading هر دو آزمون آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک، 40 سوال مطرح می شود که برای پاسخ دهی به آن ها 1 ساعت، فرصت خواهید داشت.

متن مربوطه در آزمون آیلتس جنرال معمولا از جزوه ها، کتاب ها و مجله های مختلف، انتخاب شده است؛ این در حالی است که متن مربوط به بخش Reading آزمون آکادمیک، بیشتر جنبه علمی دارد.

  • تفاوت های مدرک آیلتس آکادمیک و جنرال در بخش شنیداری (Listening)

آزمون های آیلتس آکادمیک و جنرال در بخش شنیداری، بسیار مشابه یکدیگر هستند. زمان در نظر گرفته شده برای هر دوی این آزمون ها در بخش Listening، 40 دقیقه است. در این فرصت شما باید به 40 سوال که در 4 بخش مختلف مطرح می شود، پاسخ دهید.

به این نکته توجه داشته باشید که CD بخش شنیداری در هر دوی این آزمون ها، تنها 1 بار پخش می شود؛ بنابراین قبل از پخش، تمامی سوالات را با دقت بسیار بالا، بررسی کنید.

  • مقایسه آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال در بخش گفتاری (Speaking)

بخش گفتاری آزمون های آیلتس آکادمیک و جنرال خود به 3 زیربخش مختلف تقسیم بندی می شود؛ بخش اول مربوط به سوالات عمومی و شخصی می باشد. اما در بخش دوم به شما یک موضوع داده می شود که باید دقایقی را درباره آن توضیح دهید.

در بخش سوم نیز تعدادی سوال چالش برانگیز درباره موضوعی که در بخش دوم به شما داده شده مطرح می شود که باید در زمان مقرر به تمام

ی آن ها پاسخ صحیح دهید تا بتوانید نمره قبولی را در این بخش از آزمون های آیلتس آکادمیک و جنرال، اخذ نمایید.

کل زمانی که برای بخش Speaking این دو آزمون زبان انگلیسی در نظر گرفته شده، حدود 15 الی 20 دقیقه می باشد که 4 الی 5 دقیقه آن برای پاسخ دهی به زیربخش اول، 3 دقیقه آن به زیربخش دوم و در نهایت 4 یا 5 دقیقه آن برای پاسخ دهی به سوالات مربوط به زیربخش سوم، اختصاص دارد.

مقایسه آزمون های آیلتس جنرال و آکادمیک از نظر زمان آزمون و نمره دهی

زمان در نظر گرفته شده برای هر دوی این آزمون ها، مشابه و تقریبا 2 ساعت و 45 دقیقه می باشد. علاوه بر آن هر دو آزمون جنرال و آکادمیک آیلتس از 9 نمره محاسبه می شوند.

نتیجه گیری بررسی تفاوت های مدرک آیلتس آکادمیک و جنرال!

طبق آنچه که در این مقاله آموختیم آزمون های ایلتس آکادمیک و آیلتس جنرال در عین شباهت هایی که با هم دارند، تفاوت های بسیاری هم در بخش های مختلف ازمون با هم دارند. علاوه بر آن هدف برگزاری هر یک از این دو ازمون ها نیز با هم متفاوت است. آزمون آیلتس آکادمیک برای افرادی مناسب است که قصد تحصیل در دانشگاه ‌ها و موسسات آموزشی انگلیسی زبان را دارند، در حالی که آزمون آیلتس جنرال برای افرادی که قصد دارند برای زندگی و یا اشتغال به کشورهای انگلیسی زبان، مهاجرت کنند، مناسب است.

در پایان شما عزیزان می توانید سوالات و یا تجربیات خود از شرکت در هر یک از ازمون های آیلتس آکادمیک و یا آیلتس جنرال را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *