قوانین بورسیه تحصیلی اتریش 2023

قوانین بورسیه تحصیلی اتریش 2023 را می‌شناسید؟ با شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در کشور اتریش آشنا هستید؟ از دانشگاه‌هایی که بورسیه تحصیلی را برای مهاجران تحصیلی در نظر دارند، اطلاع داری؟ ما در این مقاله از موسسه مهاجرتی در مشهد با نام پارسیان اپلای قصد داریم تا شما را با شرایط و قوانین دریافت بورسیه تحصیلی اتریش در سال 2021 آشنا کرده و پلی باشیم برای پیشرفت تحصیلی شما در کشور اتریش

شرایط عمومی اخذ بورسیه تحصیلی اتریش 2023

بورسیه تحصیلی اتریش و ثبت درخواست برای دریافت کمک هزینه از سوی دانشگاه‌های این کشور برای مهاجران تحصیلی و دانشجویان بین‌المللی امکان دارد. با بررسی‌های انجام شده متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش را داشته و توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیلی و زندگی در این کشور را ندارند، دولت اتریش شرایطی مناسب در دانشگاه‌های کشورش را برای اخذ بورسیه تحصیلی اتریش فراهم کرده است که در ادامه این مقاله به بیان این شرایط می‌پردازیم.

 

بورسیه تحصیلی اتریش 2021

بورسیه تحصیلی اتریش 2023 قوانین و شرایط متفاوتی را برای هر پایه تحصیلی دارد. کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا هرکدام از قوانین و روش‌های مختلفی برای اهداء بورسیه تحصیلی پیروی می‌کنند. متقاضیانی که قصد دریافت بورسیه تحصیلی اتریش را دارند با تکمیل و ارائه مدارکی که در ادامه مقاله به آن ‌ها اشاره می‌کنیم، می‌توانند به راحتی درخواست خود را ثبت کنند.

به طور کلی افراد متقاضی بورسیه باید مدارک تحصیلی با نمرات بالا و همچنین مدرک زبان خود را به مراجع زیربط برای شروع پروسه دریافت بورسیه تحصیلی اتریش ارائه دهند.

لازم به ذکر است در شرایط خاص مانند برخی رشته‌ها و یا دانشگاه‌ها، نیاز است تا متقاضیان مقالات و مدارک بین‌المللی خود در همان رشته تحصیلی را همراه با دیگر مدارک ارائه دهند.

قوانین بورسیه تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی 2023

در همین ابتدای کار نیاز است بدانید که شرایط و قوانین اخذ بورسیه تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی دشوار بوده و امکان رد درخواست شما در این مقطع زیاد است. معدل دیپلم ممتاز، داشتن مهارت در زبان آلمانی و مدرک B2( در برخی از دانشگاه‌ها مدرک C1  هم مورد قبول است)، ثبت اختراع در حوزه خاص و همچنین اثبات عدم توانایی در پرداخت هزینه دانشگاه و زندگی در اتریش بخشی از شرایط دشوار دریافت بورسیه تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی می‌باشد.

نکته: در برخی از رشته ها مانند: هنر، معماری و رشته‌های علوم کاربردی در مقطع کارشناسی، نیاز است تا افراد برای دریافت بورسیه تحصیلی در آزمون ورودی شرکت کرده و نمره مورد قبولی را در این آزمون به منظور دریافت بورسیه تحصیلی اتریش کسب نمایند.

علاوه بر سازمان بورس تحصیلی اتریش OeAD افراد می توانند از طریق جامع ترین پایگاه داده ای آنلاین (grants.at) که بورسیه های مختلف را به تفکیک کشور مبدأ دانشجو و رشته های مختلف ارائه داده است؛ بهترین بورسیه تحصیلی در اتریش متناسب با رشته تحصیلی خود را انتخاب و برای آن اقدام نمایند.

 

در ادامه مقاله بورسیه تحصیلی اتریش به معرفی برخی از بورسیه های ارائه شده در این کشور می‌پردازیم.

 • کمک هزینه تحصیلی ارنست ماخ مربوط به دانشگاه علوم کاربردی در اتریش
 • بورسیه تحصیلی بنیاد بورسیه جمهوری اتریش برای دانشجویان مقطع کارشناسی
 • کمک هزینه تحصیلی برای خارجیان موسسه آموزش عالی باواریا
 • بورسیه تحصیلی خارجی استان بورگنلند
 • کمک‌های بنیاد خصوصی ریموند پرتلر

بورسیه تحصیلی اتریش 2021

بورسیه تحصیلی اتریش 2023 در مقطع کارشناسی ارشد

تنوع بالا شرایط و مراکز ارائه بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش بسیار چشمگیر است. متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی اتریش در این مقطع مجبور به ارائه رزومه ومدارک خاص و ویژه‌ای هستند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم. کسب بالاترین معدل در دوره کارشناسی، داشتن مدرک زبان آلمانی( سطح B2 یا C1) یا حتی انگلیسی، ارائه انگیزه نامه‌ای جامع (SOP)، ارائه حداقل دو مقاله باکیفیت و تایید شده توسط اساتید برجسته دانشگاهی، شرکت در آزمون ورودی برای رشته‌ها خاص، داشتن سابقه کار چندساله در حوزه رشته‌های مدیریتی. لازم به ذکر است که داشتن رزومه قوی و طرح تحقیقاتی موفق برتری بیشتری به متقاضی در زمینه اخذ بورسیه تحصیلی اتریشدر مقطع کارشناسی ارشد می‌دهد.

موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای به متقاضیان این حوزه پیشنهاد می‌کند که برای دریافت جدید‌ترین و کامل‌ترین اطلاعات در حوزه اخذ بورسیه تحصیلی اتریش 2023 به سامانه سازمان بورس تحصیلی اتریش OeAD مراجعه کنند.در ادامه به معرفی برخی از بورسیه‌های تحصیلی اتریش 2023 در مقطع کارشناسی ارشد می‌پردازیم.

 1. کمک هزینه تحصیلی ارنست ماخ برای تحصیلی در دانشگاه علوم کاربردی اتریش
 2. بورسیه تحصیلی بنیاد بورسیه جمهوری اتریش برای مطالعات مقدمای در رشته روابط بین الملل
 3. بورسیه تحصلی دکتر Berthold Pohl
 4. بورسیه تحصیلی MEXT برای دانشجویان بین المللی در رشته‌های مهندسی
 5. بورسیه تحصیلی Freenet Group برای رشته تجارت بین المللی (MBA)

 

بورسیه تحصیلی اتریش 2021

مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی اتریش 2023

همانطور که می‌دانید، ثبت درخواست بورسیه تحصیلی همانند پذیرش در یک دوره خاص تحصیلی، نیاز به ارائه مدارکی خاص و قابل قبول دارد. روزمه قوی و نمرات عالی در مقاطع تحصیلی موفق از شروط اصلی دریافت بورسیه تحصیلی اتریش می‌باشد، اما در ادامه ما به معرفی مدارک مورد نیاز  برای ثبت درخواست بورسیه تحصیلی می‌پردازیم.

 • تکمیل فرم‌های پذیرش دانشگاه مورد نظر
 • ارائه پاسپورت معتبر دارای اعتبار زمانی
 • ارائه مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی در سطح تعیین شده دانشگاه
 • ارائه انگیزه نامه تحصیلی جهت ادامه تحصیل در این کشور
 • یک یا دو توصیه نامه از اساتید معتبر قبلی
 • ارائه رزومه فردی (CV) مورد نیاز و قوی
 • ارائه مقالات بین المللی و یا مقالات ISI

به طور خلاصه

ما در این مقاله از موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای یکی از راه‌های مهاجرت به اتریش، یعنی دریافت بورسیه تحصیلی اتریش را معرفی کردیم. در ادامه مقاله به بررسی شرایط و قوانین دریافت بورسیه تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی پرداخته و شمارا با مدارک کلی مورد نیاز برای ثبت درخواست بورسیه آشنا کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت جدیدترین اخبار مهاجرت به کشور‌های مختلف به بلاگ پارسیان اپلای سر بزنید.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *