آشنایی با بهترین شهرهای دنیا برای مهاجرت

آیا می‌دانید بهترین شهرهای دنیا برای مهاجرت کدام هستند؟ آیا شرایط کار و زندگی در بهترین شهرهای دنیا را می‌دانید؟ ما در این بخش از وب‌سایت موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای قصد داریم تا شما را ضمن آشنایی با بهترین شهرهای دنیا برای مهاجرت، تمامی شرایط کار و زندگی در شهرهای برتر جهان را مورد بررسی قرار خواهیم داد. تا انتهای این مقاله با موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای همراه باشید.

بهترین شهرهای دنیا برای مهاجرت

امروزه، افراد بسیاری جهت بهبود بخشیدن به شرایط کار و زندگی خود اقدام به مهاجرت می‌کنند و در قدم اول هدف اصلی آن‌ها یافتن و انتخاب کردن بهترین شهرهای دنیا برای مهاجرت می‌باشد.

در پی این امر تنها دو نکته ذهن متقاضیانی که قصد زندگی در مکان بهتری را دارند درگیر خواهد کرد، یک اینکه کجا را برای کار و زندگی در نظر بگیرند و دیگر اینکه از چه روشی برای مهاجرت به مقصدشان استفاده کنند. بنابراین در قدم اول و پیش از انتخاب مقصد، یکی از اقداماتی که افراد می‌توانند به کمک آن شهرهای مختلف جهان را با یکدیگر مقایسه کرده و بسنجند، با در نظر گرفتن اولویت‌های فردی، مطالعه و تحقیق در زمینه رده‌بندی شهرهای مختلف به عنوان بهترین شهرهای دنیا برای مهاجرت خواهد بود.

معیارهای امتیازدهی جهت بهترین شهرهای دنیا برای مهاجرت

 • ثبات
 • سطح رفاه زندگی
 • خشونت و تروریسم

معرفی 10 شهر به عنوان بهترین شهرهای دنیا برای مهاجرت

 • شهر وین واقع در اتریش

اولین و بهترین شهر دنیا برای مهاجرت، شهر وین شناخته شده است. چرا که این شهر دارای امکانات بالا، امنیت بسیار بالا و بی مثال ، سیستم درمانی فوق العاده و همچنین بسیار زیبا می‌باشد، و این دلایلی است که این شهر را در رتبه اولین و مناسب‌ترین شهر برای مهاجرت قرار داده است.

شهر وین به عنوان مهد هنر نیز معروف بوده و نام‌گذاری شده است، چراکه محل زندگی افراد مشهوری چون زیگموند فراید، بتهوون، موتزارت و ویکتور فرانکل بوده است.

این شهر همچنین پایتخت اتریش است و دارای جمعیتی بالغ بر 2.000.000 نفر بوده و پر جمعیت‌ترین شهر کشور اتریش محسوب می‌شود.

آب و هوای معتدل و طبیعت زیبا و دلنشین وین، این شهر را به محلی مناسب برای مهاجرت تبدیل کرده است. جالب است بدانید شهر وین طی ۱۰ سال متوالی به عنوان شهر برتر دنیا شناخته شده و در طول این مدت رتبه یک دنیا را به خود اختصاص داده است.

 • شهر زوریخ واقع در سوییس

شهر زوریخ در سوئیس رتبه دوم بهترین شهر دنیا برای مهاجرت را به خود اختصاص داده که شهری فرهنگی، صنعتی و همچنین مرکز مالی در دنیا محسوب می‌شود.

در شمال غرب این شهردریاچه زوریخ واقع شده است و دو رودخانه از این شهر عبور می‌کنند که زیبایی بی نظیر و چشمگیری را در این شهر به تصویر کشیده است.

شهر زوریخ به عنوان بزرگترین مرکز معاملات کشور سوئیس به شمار می‌رود و بیشترین تراکنش‌های مالی و همچنین درآمد، مربوط به این شهر در کشور سوئیس می‌باشد.

در شهر زوریخ  امنیت بسیار زیادی وجو داشته و امکانات و فرهنگ مردم در این کشور به طور چشمگیری بالا است. زندگی در شهر زوریخ سوئیس از سطح کیفیت بسیار بالایی برخوردار است که این امر موجب شده زندگی در این شهر زیبا و امن، هدف بسیاری از مهاجران در سز تا سر دنیا باشد.

ویزا کانادا

 • شهر ونکوور واقع در کانادا

شهر ونکوور در کانادا سومین شهر برتر دنیا معرفی شده است. این شهر واقع در استان بریتیش کلمبیا بوده و آب و هوای بسیار معتدل و دلپذیری را دارا می‌باشد.

آشنایی با شرایط و هزینه های زندگی در کانادا

ونکوور یکی از زیباترین شهرهای کشور کانادا به حساب می‌آید. لازم است بدانید دانشگاه UBC، که دانشگاه اول کشور کانادا می‌باشد، در این شهر قرار دارد.

شهر ونکوور کانادا فاصله کمی تا مرزهای آمریکا دارد و همین امر موجب شده که بسیاری از مردمی که در این شهر زندگی می‌کنند، به راحتی جهت خرید به آمریکا رفته و بعد از آن دوباره به شهر خود بر گردند. زبان مردم این شهر انگلیسی بودخ  و حدود 675.000 نفر جمعیت را در خود جای داده است. دلایلی که این شهر را به عنوان سومین شهر برتر دنیا جهت مهاجرت مطرح کرده است، زیبایی و امنیت این شهر و همچنین امکانات پیشرفته و به روز کانادا خواهد بود.

 • شهر مونیخ واقع در آلمان

شهر مونیخ عنوان چهارمین شهر برتر دنیا را به خود اختصاص داده است. این شهر بزرگترین شهر بایرن و سومین شهر بزرگ آلمان به شمار می‌رود.

رودخانه ایسار از میان این شهر عبور کرده و فاصله کوه‌های آلپ با شهر مونیخ ۵۰ کیلومتر است. این شهر دارای جمعیتی حدود 1.550.000 نفر می‌باشد.

مونیخ یک شهر صنعتی به شمار می‌آید که همین امر این شهر را، به یکی از بهترین مکان‌ها برای کاریابی تبدیل کرده است. همچنین یکی از بزرگ ترین شهرها برای انتشار کتاب و چاپ و تولید تلویزیون محسوب می‌شود.

این شهر مرکز بانکداری و تراکنش‌های مالی در کشور نیز می‌باشد و به عنوان یکی از بزرگترین بازارها برای فروش سبزیجات و میوه‌جات و محصولات دامی در کل اروپا شناخته شده و معروف می‌باشد.

 • شهر اوکلند واقع در نیوزلند

شهر اوکلند جمعیتی در حدود 1.600.000 نفر را در خود جای داده است که به عنوان بزرگترین و پر جمعیت‌ترین شهر در کشور نیوزلند نیز محسوب می‌شود.

این شهر دو بندر بزرگ با قایق‌های تفریحی بسیاری را در خود جای داده که چشم انداز بسیار زیبایی را به این شهر بخشیده است. همانطور که گفته شد شهر اوکلند دارای دو بندر بوده، که همین امر این شهر را به مرکزی برای واردات و صادرات انواع کالاها، مواد اولیه و همچنین مواد غذایی تبدیل کرده است.

راه اندازی کسب وکار در آلمان

 • شهر دوسلدورف واقع در آلمان

شهر دوسلدورف آلمان نیز عنوان ششمین شهر برتر در دنیا را به خود اختصاص داده است. این شهر دارای جمعیتی حدود  635.000 نفر می‌باشد.

همانطور که می‌دانید رودخانه راین این شهر را به دو قسمت تقسیم بندی کرده است. این شهر محل مناسبی برای کسانی محسوب می‌شود که در صنعت مد و فشن فعالیت می‌کنند، چراکه شهر دوسلدورف به عنوان مرکز فشن و مد در دنیا شناخته می‌شود. همچنین دوسلدورف بسیاری از صنایع پیشرفته در دنیا را در خود جای داده است.

 • شهر کپنهاگن واقع در دانمارک

این شهر به عنوان بزرگترین شهر و پایتخت کشور دانمارک محسوب می‌شود. جالب است بدانید که کپنهاگن در اوایل قرن دهم دهکده کوچکی بود که به مرور رشد کرده و وسعت گرفت.

این شهر در سال ۱۴۴۰ به عنوان پایتخت شناخته شد و محل سکونت خانواده سلطنتی شد.  کپنهاگن جمعیتی حدود 1.350.000 نفر را در خود جای داده است.

شهر کپنهاگن شامل قلعه‌ها و کاخ‌های بسیاری بوده که آثار باستانی این کشور به شمار می‌روند و این شهر دارای زیبایی‌های بسیار زیادی می‌باشد.

از نظر خیلی از مردم این شهر با وجود آثار باستانی زیادی که در خود جای داده است، به عنوان یک موزه محسوب می‌شود.  امکانات و امنیت و زیبایی‌ای که در این شهر وجود دارد، موجب شده که به عنوان یکی از بهترین شهرهای دنیا شناخته شود.

 • شهر ژنو واقع در سوییس

عنوان هشتمین شهر برتر دنیا متعلق است به شهر ژنو واقع در کشور سوئیس. این شهر در جنوب دریاچه ژنو قرار دارد. ژنو میانگین جمعیتی بین 600.000 تا 700.000 را دارا بوده و امنیت، زیبایی و امکانات بالای این شهر موجب این شده که این شهر، تحت عنوان یکی از بهترین شهرهای دنیا معرفی شود.

شهر ژنو دارای آب و هوای معتدلی است و معمولا در طول سال دمای هوا بین ۳۰ درجه سانتیگراد تا 0 درجه سانتی گراد در این شهر متغیر است.

زبان اصلی این شهر زبان فرانسوی می‌باشد. ژنو یکی از قدیمی‌ترین مراکز بانک ‌داری در سر تا سر اروپا می‌باشد. دو سوم جمعیت مردم در این شهر، مشغول به فعالیت در صنایع خدماتی می‌باشند. از اصلی‌ترین بیزینس‌ها در این شهر می‌توان از تجارت‌های خرده و عمده بانک‌داری‌ها، گردشگری و کارفرمایان بیمه نام برد.

بهتر است بدانید این شهر بعد از شهر زوریخ، عنوان بیشترین حجم معاملات در کشور سوئیس را به خود اختصاص داده است.

مهاجرت به سوییس

 • شهر بازل واقع در سوییس

این شهر حدود 500.000 نفر جمعیت داشته و از نظر جغرافیایی نزدیک به مرز آلمان و فرانسه می‌باشد. این شهر از طریق یک رودخانه به دو قسمت تقسیم بندی شده است که این دو بخش، توسط شش پل به هم متصل می‌شود.

امنیت و زیبایی شهر بازل، این شهر را تبدیل به یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی تبدیل کرده است.

بازل به عنوان یک شهر تجاری در این کشور شناخته شده است، که یک سوم از درآمد گمرک کشور سوئیس، توسط این شهر تولید می‌شود.

این شهر یکی از نقاط تلاقی راه آهن در اروپا محسوب شده و فاصله آن با فرودگاه بین المللی سنت لوئیس ۱۳ کیلومتر می‌باشد. زبان مردم این شهر آلمانی بوده و جالب است بدانید که اکثر مردم هیچگونه وابستگی مذهبی خاصی ندارند.

 • شهر سیدنی واقع در استرالیا

سیدنی بزرگترین شهر کشور استرالیا به شمار می‌آید که مرکز استان نیوساوت‌ولز محسوب می‌شود. این شهر به عنوان مهمترین بندر کشور استرالیا شناخته شده  و تنها شهر کاملا بین المللی در استرالیا می‌باشد. چراکه تبادلات اقتصادی بسیاری در این شهر انجام می‌پذیرد. جمعیت این شهر حدود 5.000.000 بوده و همچنین دارای آب و هوای بسیار معتدل و دلپذیری می‌باشد، به طوری که دمای هوای سالیانه در سیدنی حدودا بین 22 درجه سانتیگراد تا 13 درجه سانتیگراد متغیر خواهد بود.