مهاجرت کاری آمریکا

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری آمریکا

آیا قصد انجام کار بعد از مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارید؟ آیا مراحل تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری آمریکا را می‎دانید؟ ما در این بخش از سایت موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای قصد داریم تا شما را با تمامی شرایط و مراحل تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری آمریکا و مراحل دریافت این ویزا آشنا کنیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری آمریکا

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری برای اکثر دانشجویان ایرانی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، به طوری که دانشجویان بسیاری در این مورد سوالات زیادی داشته و دچار چالش هستند. موضوعی که در صورت وقوع این امر برای دانشجویان از اهمیت بسیاری برخوردار است امکان دسترسی به بازار کار کشورهای مختلف و اقامت در این کشورها بعد از فارغ التحصیلی می باشد.

در این خصوص، بیشتر کشورهای اروپایی و آمریکایی فرصتی موقتی تحت عنوان ویزای کار پسا تحصیل (Post study work visa) به دانشجویان جهت کاریابی و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری ارائه می‎دهند. در حقیقت، این ویزا واسطه‎ای مابین ویزای تحصیلی و ویزای کاری محسوب می‎شود، و یافتن پیشنهاد کاری یا جاب آفر هم به عنوان یک نقطه اتصال این دو ویزا به هم خواهد بود.

بدون شک تحصیل در کشور آمریکا یکی از هدف‎های ایده آل هر دانشجوی ایرانی بوده تا از این طریق امکان دستیابی به مدرک آکادمیک خود از معتبرترین دانشگاه‎‌تحصیل مهندسی در آمریکاهای جهان برایش فراهم شود. اما این فقط یکی از آن اهداف بوده و مقصود اصلی آن‎ها نیز کار پس از فارغ التحصیلی در قدرت اول اقتصادی جهان خواهد بود.

اگر شما یک دانش آموز بین المللی در آمریکا هستید که تمایل به دریافت ویزای کار آمریکا بعد از فارغ التحصیلی خود را دارید، ویزای H-1B  برای کارمندان متخصص به (طورموقت) برای شما قابل دسترس خواهد بود.

جهت این کار شما ابتدا نیاز به دریافت یک جاب آفر خواهید داشت. این امر تا حدودی به کارفرمای آینده و یا در حال حاضر شما بستگی خواهد داشت، چرا که شما برای دریافت ویزای کارH-1B  نیاز به یک دادخواست از جانب یک کارفرما خواهید داشت.

همچنین مشمولیت شما برای وضعیت H-1B  نیز می‎بایست توسط کارفرما تعیین شود. جهت مشمول شدن، موقعیت شما باید حرفه‎ای باشد، و کارفرما باید دستمزد رایج را به شما پرداخت کند. یک موقعیت حرفه‎ای، موقعیتی است که نیازمند حداقل یک مدرک لیسانس در یک رشته خاص باشد، که این امر تحت عنوان ویزای H-1B ” تخصص” نامیده می‎شود.

دستمزد رایج به مقدار مبلغی گفته می‎شود که با توجه به مقررات وزارت کار آمریکا (DOL)  معین شده باشد. در صورتی که کارفرما نتواند هر کدام از مقررات را رعایت کند، بنابراین نمی‎تواند پیشتیبان شما برای دریافت وضعیت H-1B باشد. همچنین در صورتی که کارفرما بتواند این قوانین را اعمال و رعایت کند، باید برنامه شرایط کار (LCA) را به وزارت کار آمریکا ارائه کرده و بر طبق قوانین مقررات ارسالی LCA باشد.

کارفرما این امکان را نخواهد داشت که با دادخواست H-1B تا زمانی که وزارت کار آمریکا (DOL)  شرایط کار را تایید نکرده است پیشرفته و اقدامی انجام دهد.

مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای H-1B

در این خصوص می‌‎بایست توسط کارفرما تعدادی از اسناد حمایتی برای درخواست H-1B ارائه شود. بخشی از این مدارک شامل تعدادی از اسناد دانشجویی ویزای تحصیلی F1  متقاضی بوده که عبارتند از:

 • کپی مدرک کالج یا دانشگاه به همراه ترجمه
 • کپی تمام فرم های I-20 قبلی صادر شده
 • کپی سند مجوز اشتغال (EAD) و اگر شما در حال سپری کردن کارآموزی هستید، ارائه سند OPT
 • کپی های پیشینه ورود و خروج شما (I-94)، صفحه بیوگرافی پاسپورت و استامپ ویزای تحصیلی F-1

همچنین مدارک تکمیلی که باید توسط کارفرما ارائه شود به صورت زیر می‎باشد:

 • کپی از گواهی LCA
 • یک نامه حمایتی که اطلاعات چون الزامات کار، وظایف و حقوق را پوشش دهد (این نامه باید مدت زمانی که کارفرما شما را مشمول وضعیت H-1B می‎کند ارائه شود.)
 • در صورت امکان یک شرح سفر با اسامی و آدرس‎های مشتریان، محلی که در آن مشغول کار بودید و یا به عنوان بخشی از کارتان از آنجا دیدن کردید را ذکر کنید.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا

آماده کردن فرم‎های ضروری و هزینه های تشکیل پرونده برای ارسال به USCIS

فرم‎هایی که می‎بایست توسط کارفرما به خدمات مهاجرتی و اقامتی ایالات متحده آمریکا (USCIS) برای دادخواست H-1B ارائه شود عبارتند از:

 • دادخواست I-129 برای کارمندان غیر مهاجر، درخواست تغییر وضعیت تحصیلی F-1 به کاری H-1B
 • فرم ضمیمه I-129 H
 • فرم مجموع اطلاعات I-129
 • درخواست برای پرداخت حق بیمه (تنها زمانی که کارفرما مایل به تسریع فرآیند است و خواهان پرداخت مبلغ حق بیمه می‎باشد.)

با توجه به مقررات وزارت کار آمریکا (DOL) کارفرما موظف به پرداخت تمام هزینه‎های H-1B خواهد بود.

در صورتی که کارفرما یا دانشجوی F1 مایل به سرعت بخشیدن به روند دادخواست تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری آمریکا باشند، در این شرایط برای هر کارفرما و یا کارمند پرداخت حق بیمه الزامی خواهد شد.

لازم به ذکر است تمامی هزینه‎ها باید به صورت جداگانه با چک یا حواله‎های مالی به وزارت امنیت داخلی پرداخت گردند.

تشکیل پرونده دادخواست H-1B با USCIS

کارفرما موطف می‎باشد دادخواست کارمندان غیر مهاجر و اسناد حمایتی را در دو نسخه به مرکز خدمات USCIS  (خدمات شهروندی و مهاجرتی ایالات متحده) تقدیم کند. در نظر داشته باشید که  در نزدیک سال 2020، USCIS با توجه به دادخواست H-1B که دارای سهمیه سالانه می‎باشد، یک پروسه پیش ثبت نام جدید را برنامه ریزی شد. چنانچه متقاضیان دارای همسر و فرزند باشند، نیازمند به تغییر وضعیت ویزای خود به H-4 خواهند بود.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *