مهاجرت کاری آمریکا

مهاجرت کاری آمریکا 2023 | ویزا کاری آمریکا

آیا قصد مهاجرت به آمریکا و دریافت اقامت آن کشور را دارید؟ آیا شرایط ویزای کاری آمریکا و مراحل دریافت ویزای این کشور را می‌دانید؟ ما در این بخش از سایت موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای قصد داریم تا شما را با تمامی شرایط ویزای کاری آمریکا و مراحل دریافت ویزای این کشور آشنا کنیم. تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

ویزای کاری آمریکا و شرایط عمومی آن

ویزای کاری آمریکا، به عنوان یکی از پرطرفدارترین انواع ویزاها در بین متقاضیان می‎باشد، چراکه زندگی در کشوری با بالاترین میزان تولید ناخالص داخلی، بی شک برای همه دلخواه خواهد بود. این کشور علاوه بر این که انگلیسی زبان است، جزو مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا نیز محسوب می‎شود، از این رو کارفرمایان در انتخاب فردی که قصد استخدام آن را دارند، در غالب موارد ملیت، افراد را مد نظر قرار نخواهند داد.

 

مهاجرت کاری آمریکا

البته درطول سال‎های اخیر و سال جاری یعنی 2023 دولت آمریکا سیاستی در نظر گرفته است که منجر به کاهش مهاجرت تعداد افرادی شده که این کشور را مقصد مناسبی برای خود در نظر داشتند.

لازم است بدانید، اقتصاد آمریکا امسال نیز در جایگاه اقتصاد اول و برتر جهانی قرار گرفته است، که مطمئنا باید از این اقتصاد برتر توقع داشت که فرصت‎های کاری بی شماری برای شهروندان داخلی و خارجی فراهم کند.

آمارهای موجود از اداره کار آمریکا (BLS) خود کاملا نشانگر این مطلب مهم است که در ژوئن سال 2020 نرخ بیکاری این کشور  به طور چشمگیری کاهش یافته است. به این صورت که نرخ بیکاری در کشور آمریکا در سال 2021 به 6.7% رسیده است، که این امر دستاورد مهمی برای اقتصاد ایالات متحده بوده و یکی از عوامل مهم در جذب نیروهای کار ماهر از سراسر جهان به سوی اقتصاد اول جهان خواهد بود.  از سوی دیگر سطح درآمدی کارگران هم در آمریکا بالاتر از استاندارد جهانی است.

انواع ویزای کاری آمریکا

انواع ویزای کاری آمریکا در سال 2023 به شرح زیر می‎باشد.

 • ویزای H1B آمریکا
 • ویزای کاری J1 و P آمریکا
 • ویزای کاری E1 آمریکا
 • ویزای کاری E2 آمریکا

ویزای H1B آمریکا

ویزای کاری آمریکا یا همان ویزای H1B، به ویزایی اتلاق می‎شود که متقاضی با داشتن آن می‎تواند به عنوان نیروی کار وارد کشور آمریکا شود. باید در نظر داشت که ویزای کاری آمریکا را به راحتی نمی‎توان دریافت کرد. برای دریافت این نوع ویزا متقاضیان حتما باید کارفرما یا موسسه یا شرکت خاصی در آمریکا پیدا کنند که خواستار کار او باشند و از قبل اطلاعیه جستجوی کارمند خود را در آمریکا به مدت 3 ماه آگهی کرده باشند، بنابرایت در صورتی که نیروی کاری خود را پیدا نکنند،  می‎توانند فرد خارجی را جذب کرده و استخدام کنند.

ویزای کاری J1 و P آمریکا

این نوع ویزا جهت تبادل نیرو برای کار در زمینه‎های آموزش و پرورش، تدریس و یا تحقیق خواهد بود. برای دریافت این ویزا دوره‎هایی از سوی کارفرما برگزار خواهد شد که متقاضی باید در این دوره‎ها شرکت کند.

لازم به ذکر است که کارفرما می‎تواند در غالب یک شرکت، شخص و یا نهاد دولتی باشد. متقاضیان می‎توانند این ویزا را به مدت 7 سال تمدید کنند ولی تبدیل این ویزا به ویزا دیگری امکان پذیر نخواهد بود. بعد از به اتمام رسیدن اعتبار ویزا، متقاضی ملزم است تا خاک آمریکا را به مدت 2 سال ترک کرده و برای مهاجرت به کشور باید مجدد ویزای کار دیگری را دریافت کند.

همچنین یکی دیگر از انواع ویزاهای کاری آمریکا، ویزا نوع P می‎باشد. اعتبار این ویزا به مدت یک سال بوده که برای هنرمندان و ورزشکاران در نظر گرفته شده است. این ویزا نیز انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

مهاجرت کاری آمریکا

 • ویزای کاری P1برای ورزشکارانی صادر می‎شود که در دنیا شناخته شده و معروف هستند.
 • ویزای کاری P2برای هنرمندانی در نظر گرفته شده که قصد مهاجرت به این کشور دارند، که باید از این ویزا استفاده نمایند.
 • ویزای کاریکه P3این ویزا برای مربیان ورزشی و هنری صادر خواهد شد.
 • ویزای کاری P4 که این ویزا برای همراهان هنرمندان و ورزشکاران در نظر گرفته شده است.

ویزای کاری E1 آمریکا

ویزای کاری E1، ویزای تجاری محسوب می‎شود. این ویزا جهت صادرات و واردات و گسترش تبادل کالا بوده و برای دریافت این ویزا خود شخص نمی‎تواند اقدام کند. به این معنی که حتما باید شرکت و یا موسسه‎ای برای دریافت آن اقدامات لازم را انجام دهد. برای دریافت این ویزا سرمایه اولیه‎ای در نظر گرفته نشده است، ولی فرد باید به طور مستمر اقدام به سرمایه گذاری کند. اعتبار این ویزا برای مدت 2 تا 5 سال خواهد بود.

ویزای کاری E2 آمریکا

برای دریافت این نوع ویزا، فرد باید نوعی سرمایه گذاری انجام دهد و با ارائه یک بیزینس پلن یا برنامه تجاری، امکان دریافت این نوع ویزا را خواهد داشت.

یکی از مواردی که در دریافت این نوع ویزا حائز اهمیت است میزان سرمایه اولیه می‎باشد. به این صورت که اگر فردی نتواند سرمایه اولیه را ارائه دهد، امکان رد درخواستش وجود خواهد داشت.

در ویزای کاری E2 آمریکا، این امکان برای متقاضیان فراهم است که همراه با خود داشته باشند، و همراهان می‎توانند در این کشور به ادامه تحصیل بپردازند( با شرایط مهاجرت تحصیلی به آمریکا با کلیک روی لینک داده شده آشنا شوید). متقاضی باید از 3 یا 4 نیرو کاری استفاده کرده و می‎بایست این افراد را بیمه کند. همچنین لازم به ذکر است که افراد باید به عنوان کارفرما یا نیروی کار در شرکت مشغول به کار شوند، بنابراین نمی‎تواند در شرکت‎های دولتی در این کشور استخدام شده و فعالیت کنند.

بورسیه تحصیلی آمریکا

مدت زمان ویزای کار آمریکا

در نظر داشته باشید که بیشترین مدت زمانی که فردی با ویزای کاری می‎تواند در کشور آمریکا مقیم باشد، حداکثر تا 3 سال خواهد بود، اما امکان تمدید این نوع ویزا تا 3 سال دیگر نیز وجود خواهد داشت و در طول این زمان کارفرمای او می‎تواند برای کارمند خود، در صورت صلاحدید گرین کارت آمریکا و کارت اقامت آمریکایی را درخواست کند. با گذشت حدود 6 سال در صورتی که هیچ گونه تغییری در وضعیت گرین کارت و اقامتی کارمند صورت نگیرد فرد باید خاک آمریکا را ترک کرده و مجددا  با مدارک کامل برای ویزای کار آمریکا اقدامات لازم را انجام دهد.

مدارک مورد نیاز جهت ویزای کاری آمریکا عبارت است از:

 • پاسپورت دارای اعتبار و مدارک هویتی
 • جاب آفر و پیشنهاد کاری و دعوتنامه کاری
 • هزینه مصاحبه سفارت
 • مدارک مالی نشان دهنده توانایی مالی

موسسات کاریابی در آمریکا

از راه‎های دیگر جهت مهاجرت کاری به آمریکا، این است که متقاضیان می‎توانند با مراجعه به سایت‎های کاریابی و یا موسسات یا شرکت‎های کاریابی رجوع کرده و رزومه کاری خود را به این شرکت‎ها ارسال کنند.

لازم به ذکر است که معمولا این شرکت‎ها در قبال کاری که انجام می‎دهند و قراردادی که برای فرد تنظیم می‎کنند، دستمزد و حق الزحمه نیز دریافت خواهند کرد.

در زیر نمونه ای از موسسات کاریابی در آمریکا را قید می کنیم:

 • موسسه کاریابی Workebrige associate
 • موسسه کاریابی اپل وان (Apple One)
 • موسسه کاریابی نشنال ایونت
 • موسسه کاریابی جاب اسپرینگ آمریکا
 • موسسه کاریابی رابرت هلف آمریکا