روش های مهاجرت به آمریکا

بررسی بهترین روش های مهاجرت به آمریکا

بسیاری از افراد در سرتاسر جهان برای برخوردای از شرایط زندگی بهتر به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند. کشور آمریکا نیز از جمله کشورهای محبوب و قدرتمند در جهان است که سالانه پذیرای مهاجران بسیاری از تمام کشورها است. برای مهاجرت به کشور آمریکا ویزاهای مختلفی برای افراد گوناگون وجود دارد. شما نیز می‌توانید با در نظر گرفتن شرایط خود برای مهاجرت به آمریکا اقدام کنید. در این مقاله قصد داریم درباره ویزاهای مختلف و همچنین بهترین روش برای مهاجرت به آمریکا از طریق موسسه اعزام دانشجو پارسیان اپلای صحبت کنیم. با ما همراه شوید.

آمریکا؛ کشور فرصت‌ها

ایالات متحده آمریکا سرزمینی وسیع و پهناور در میانه آمریکای شمالی است که شامل بیش از 50 ایالت است. البته در این کشور به دلیل حکومت فدرالی برخی از قوانین از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است. جالب است بدانید که کشور آمریکا از نظر وسعت چهارمین کشور، و از نظر جمعیت سومین کشور در سرتاسر جهان است. یکی از عوامل برتری این کشور سطح علمی بالای سیستم آموزشی است. دانشگاه‌های آمریکا همواره به عنوان باکیفیت‌ترین دانشگاه‌ها در سراسر جهان شناخته می‌شوند. در این کشور بیش از 5 هزار مرکز آموزش عالی و دانشگاه وجود دارد که دانشجویان می‌توانند در هر رشته‌ای در این دانشگاه‌ها تحصیل کنند. اما برتری آمریکا تنها به آموزش منتهی نمی‌شود؛ بلکه این کشور در زمینه تحقیق و پژوهش هم از پرچمداران در دنیا است. در آمریکا می‌توانید بیش‌ترین مراکز تحقیقاتی را در تمامی علوم یافت کنید. کشور آمریکا هم‌ اکنون برترین اقتصاد در کل جهان به شمار می‌رود.

روش های مهاجرت به آمریکا

ایالات متحده آمریکا را می‌توان یکی از بهترین و قدرتمندترین کشورها در سرتاسر جهان دانست که سالانه مهاجران زیادی را از سرتاسر دنیا به سمت خود جذب می‌کند. البته این کشور نیز مانند هر کشور دیگری نقاط قوت و ضعف خود را دارد؛ اما اگر بخواهیم استانداردهای زندگی در سال 2020 را در نظر داشته باشیم، کشور آمریکا حرف اول را می‌زند. کشور آمریکا را اصطلاحا کشور فرصت‌ها می‌دانند؛ زیرا در این کشور می‌توانید از فرصت‌های طلایی زیادی استفاده کرده و در زمانی کم‌تر به موفقیت‌های بیش‌تری دست پیدا کنید. حتی اگر این امتیاز را نیز در نظر نداشته باشیم، باز هم ایالات متحده آمریکا به دلیل انگلیسی‌زبان بودن و مهاجرپذیر بودن از جمله انتخاب‌های برتر برای مهاجرت و زندگی است. کشور آمریکا همواره به ایده‌های نو و جذاب بها داده و برای افرادی با استعدادهای خاص و توانمندی‌های بالا امتیازات بیش‌تری را در نظر می‌گیرد.

آشنایی با صفر تا صد مراحل و قوانین مهاجرت تحصیلی به آمریکا را در این صفحه دنبال کنید.

بهترین روش برای مهاجرت به آمریکا چیست

همانطور که گفتیم آمریکا با برخورداری از مراکز آموزشی و پژوهشی توانا و باکیفیت از جمله بهترین مقصدها برای مهاجرت و زندگی است. بسیاری از افراد به دنبال استفاده از روش‌های گوناگون برای مهاجرت به این کشور و برخورداری از شرایط مناسب زندگی هستند. البته مهاجرت به این کشور به دلیل تقاضاهای بسیار روندی سخت‌گیرانه‌تر دارد. علاوه بر این شهروندان ایرانی نیز به دلیل تحریم‌ها و محدودیت‌های اعمال شده برای مهاجرت به این کشور با سختی‌های بیش‌تری مواجه خواهند بود. برای مهاجرت به ایالات متحده آمریکا روش‌های گوناگونی وجود دارد. شما می‌توانید با در نظر گرفتن سن، تحصیلات، سابقه کاری، سرمایه، و البته هدف خود از مهاجرت از بهترین روش برای مهاجرت به آمریکا استفاده کنید. در بسیاری از شرایط به دلیل پیچیده و مشکل بودن روند مهاجرت توصیه می‌شود که از کمک وکلای باتجربه و زبده در این زمینه استفاده کنید تا روند مهاجرت شما سریع‌تر و راحت‌تر انجام پذیرد.

برای شناختن روش‌های اخذ اقامت آمریکا یا مهاجرت به این کشور ابتدا باید با ویزاهای گوناگون آمریکا آشنا شوید. به طور کلی دو دسته ویزای آمریکا وجود دارد؛ اولین دسته ویزاهای ارائه شده توسط موسسه مهاجرتی (IV) و دومین دسته ویزاهای غیرمهاجرتی (NIV) هستند. بسیاری از مهاجران برای ورود به آمریکا ابتدا از ویزاهای غیرمهاجرتی استفاده کرده و پس از رفتن به این کشور، نسبت به تغییر نوع ویزای خود اقدام می‌کنند. به صورت کلی برای رفتن به آمریکا باید هدف خود را مشخص کرده و سپس متناسب با آن برای اخذ ویزا اقدام کنید. بهتر است به خاطر داشته باشید که معمولاً مصاحبه برای دریافت ویزاهای مهاجرتی آسان‌تر است؛ در حالی که مصاحبه ویزاهای غیرمهاجرتی سخت‌گیرانه‌تر خواهد بود. به طور مثال در مصاحبه برای اخذ ویزای غیرمهاجرتی اگر در توضیح هدف خود از سفر اشتباهی کنید، به طور قطع در مصاحبه رد خواهید شد. در ادامه قصد داریم به بررسی بهترین روش برای مهاجرت به آمریکا بپردازیم:

روش های مهاجرت به آمریکا

استفاده از ویزاهای مهاجرتی

 • ویزای سرمایه‌گذاری

دریافت ویزای سرمایه‌گذاری از جمله روش‌های محبوب برای مهاجرت به آمریکا است. ویزای سرمایه‌گذاری آمریکا با نام EB5 شناخته می‌شود. برای دریافت این ویزا باید حداقل 900 هزار دلار را در این کشور سرمایه‌گذاری کنید. استفاده از این روش برای اخذ ویزا معمولاً به زمان زیادی احتیاج دارد؛ علاوه بر این باید برای سرمایه‌گذاری به شرایط مورد نیاز نیز توجه داشته باشید. البته با کمک موسسه‌های مهاجرت و سرمایه‌گذاری می‌توانید این روند را سریع‌تر و البته راحت‌تر طی کنید.

 • ویزای خانوادگی

ویزاهای خانوادگی آمریکا از جمله ویزاهای مهاجرتی هستند که با گرفتن آن‌ها پس از ورود به خاک آمریکا می‌توانید به سرعت گرین کارت دریافت کنید. از جمله ویزاهای خانوادگی می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 1. ویزای IR2: در صورتی که والدین شما شهروند آمریکا بوده و شما فردی مجرد زیر 21 سال هستید.
 2. ویزای F1: در صورتی که والدین شما شهروند آمریکا بوده و شما فردی مجرد بالای 21 سال هستید.
 3. ویزای F3: در صورتی که والدین شما شهروند آمریکا بوده و شما فردی متاهل (در هر سنی) هستید.
 4. ویزای F4: در صورتی که یکی از برادران یا خواهران شما شهروند آمریکا هستند.
 5. ویزاهای CR1 و IR1: در صورتی که همسر شما شهروند آمریکا است و شما نیز می‌خواهید به آمریکا بروید.
 6. ویزای IR5: در صورتی که فرزندان شما شهروند آمریکا هستند می‌توانید از این ویزا استفاده کنید.
 7. ویزای F2A: در صورتی که همسر شما گرین کارت آمریکا را داشته و شما نیز می‌خواهید به این کشور مهاجرت کنید.
 8. ویزای F2B: در صورتی که هر یک از والدین شما گرین کارت داشته و شما فردی مجرد زیر 21 سال هستید.
 9. ویزای K-1: در صورتی که نامزد شما شهروند آمریکایی است و شما قصد مهاجرت به آمریکا یا اخذ اقامت این کشور را دارید.
 • ویزای لاتاری

اخذ ویزای لاتاری را شاید بتوان بهترین روش برای مهاجرت به آمریکا دانست. هر ساله حدود 55 هزار ویزا بر اساس قرعه‌کشی میان متقاضیان مهاجرت به این کشور تقسیم می‌شود. مهم‌ترین مزیت دریافت این ویزا این است که نیازی به مدرک زبان انگلیسی و یا سرمایه نخواهید داشت. بهتر است بدانید که سهمیه ایران از این ویزا حدود 3500 عدد در سال است. برای آنکه بتوانید بدون دردسر تحریم‌ها و محدودیت‌های موجود برای ایرانیان این ویزا را دریافت کنید می‌توانید به موسسه‌های معتبر مهاجرت مراجعه کنید.

 • ویزای نخبگان

آخرین دسته از ویزاهای مهاجرتی ویزای نخبگان است. این ویزا مخصوص دانشمندان، ورزشکاران، و یا بازیگران نخبه است که در مسابقات بین‌المللی نظیر المپیک به موفقیت دست پیدا کرده‌اند. علاوه بر این محققانی که افتخارات بین‌المللی کسب کرده‌اند نیز می‌توانند از این ویزا استفاده کنند.

روش های مهاجرت به آمریکا

استفاده از ویزاهای غیرمهاجرتی

 • ویزای توریستی

ویزای توریستی از جمله ویزاهای غیرمهاجرتی است که بر خلاف محدودیت‌های اعمال شده از طرف رئیس جمهور آمریکا، همچنان برای ایرانیان صادر می‌شود. این ویزا برای دیدار خانواده، کارهای درمانی، امور تجاری، و همچنین مقاصد توریستی صادر می‌شود.

 • ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی  را می‌توان بهترین روش برای مهاجرت به آمریکا برای دانشجویان و محصلان دانست. ویزاهای تحصیلی شامل موارد زیر هستند:

 1. ویزای F: این ویزا مخصوص دانشجویان و محصلانی است که می‌خواهند در آمریکا دوره‌های آکادمیک را سپری کنند. برای سپری کردن دوره‌های زبان انگلیسی نیز از همین ویزا استفاده می‌شود.
 2. ویزای M: این ویزا مخصوص افرادی است که می‌خواهند در دوره‌های فنی و حرفه‌ای در آمریکا شرکت کنند.
 3. ویزای J: ویزای J برای شرکت در دوره‌های فرصت مطالعاتی صادر می‌شود.

بررسی شرایط و هزینه های زندگی دانشجویی در آمریکا

 • ویزای کاری

ویزاهای کاری آمریکا نیز به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شود. اما شهروندان ایرانی تنها می‌توانند برای دریافت ویزای H1B درخواست دهند. البته همچنان دریافت این ویزا کاری مشکل است؛ با این وجود بسیاری از دانشجویان ایرانی در آمریکا با استفاده از همین برنامه ویزاهای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر می‌دهند.

 • ویزای نامزدی

ویزای نامزدی ویزایی غیرمهاجرتی است که برای مهاجرت به کشور آمریکا صادر می‌شود. این ویزا با نام K-1 شناخته می‌شود. برای دریافت این ویزا نامزد شما باید یک شهروند آمریکایی باشد. با دریافت این ویزا می‌توانید به آمریکا وارد شوید؛ اما پس از آن تنها 90 روز فرصت دارید که مراحل مربوط به ازدواج را طی کرده و سپس گرین کارت دریافت کنید. البته این پروسه می‌تواند تا 6 ماه زمان ببرد. توجه داشته باشید که اگر پس از 90 روز ازدواج صورت نپذیرد، فرد ناچار به بازگشت به کشور خود خواهد بود.

به طور خلاصه

همانطور که در پارسیان اپلای خواندید، کشور آمریکا به دلیل برخورداری از شرایط بسیار مناسب برای زندگی با نام کشور فرصت‌ها شناخته می‌شود. برای مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت این کشور روش‌های گوناگونی وجود دارد که افراد می‌توانند بر حسب شرایط خود از بهترین روش برای مهاجرت به آمریکا استفاده کنند. در این مقاله به بررسی انواع ویزاهای مهاجرتی و غیرمهاجرتی آمریکا پرداخته و درباره شرایط صدور هر یک صحبت کردیم. برای راحت‌تر شدن و تسریع در روند پذیرش، می‌توانید از کمک موسسه‌های مهاجرتی استفاده کنید.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *