هزینه های درمان در آمریکا

هزینه های درمانی و مراقبتی در آمریکا چقدر است؟

بررسی هزینه های درمانی و مراقبتی در آمریکا برای کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چرا که هزینه درمان جزئ مهمی از هزینه های زندگی است که باید در نظر داشته باشید. بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارید و یا می خواهید برای کار به این کشور پیشرفته مهاجرت کنید، خوب است که در کنار دیگر اطلاعات مهم، درباره هزینه های مربوط به درمان انواع بیماری ها در این کشور نیز اطلاعات کسب کنید.

بیشتر بخوانید» به منظور آشنایی با لیستی از معاینات پزشکی برای دریافت ویزا آمریکا در این مقاله از پارسیان اپلای

ما در ادامه این مقاله قصد داریم هزینه های درمان و مراقبت در کشور آمریکا را مورد بررسی قرار دهیم. تا انتها با ما همراه باشید.

هزینه مراجعه به اورژانس در آمریکا چقدر است؟

هزینه مراجعه به اورژانس در آمریکا چقدر است؟

هزینه مراجعه به اورژانس بسته به اینکه خودتان مراجعه کنید و یا با آمبولانس بروید، متفاوت خواهد بود.

در صورتی که با آمبولانس به اورژانس های ایالات متحده آمریکا مراجعه کنید حدودا ۵۰۰ دلار باید بابت آن پرداخت کنید.

پس از معاینه توسط پزشک، در صورتی که نیاز به انجام آزمایشی باشد هزینه های مربوط به آزمایش نیز به لیست هزینه های درمانی تان افزوده خواهد شد که بسته به تعداد و نوع آزمایشات، این هزینه ها از ۱۰۰ تا ۵۰۰ دلار متغیر هستند.

همچنین در صورت صلاحدید پزشک به بستری شدن در بیمارستان هزینه های مربوطه تا حد زیادی افزایش پیدا می کنند. هزینه حدودی یک شب بستری شدن در بیمارستان های آمریکا، ۵ هزار دلار می باشد.

بنابراین می توان گفت که هزینه تقریبی مراجعه به اورژانس در آمریکا با یک شب بستری شدن چیزی حدود ۶ هزار دلار می شود.

هزینه ویزیت پزشکان در آمریکا چقدر است؟

ویزیت پزشکان در آمریکا بسته به میزان تخصص و تجربه ای که دارند، متفاوت خواهد بود. اما به طور تقریبی هزینه ویزیت یک پزشک متخصص ۲۵۰ دلار است و پس از آن هزینه های مربوط به آزمایش و تهیه داروهای مورد نیاز به آن اضافه می شوند.

بررسی هزینه های مراقبت پزشکی با بیمه در ایالات متحده آمریکا

یکی از روش های کاهش هزینه های درمانی و مراقبتی در آمریکا این است که خودتان را بیمه کنید. یعنی با پرداخت یک مبلغ ثابت در هر ماه،  هزینه های درمانی خود را پوشش دهید.

لازم به ذکر است که برنامه های بین المللی بیمه درمانی متنوع هستند؛ برخی از طرح های بیمه درمانی تنها بخشی از هزینه های درمان را پوشش می دهند، این در حالی است که طرح های بیمه درمانی هم وجود دارند که تمامی هزینه های درمانی و مراقبتی را تحت پوشش قرار می دهند که طبیعتاً هزینه ماهیانه ای که بابت این نوع از بیمه ها باید پرداخت کنید، بیشتر خواهد بود.

مقایسه هزینه های درمانی مشترک در آمریکا با اسپانیا

مقایسه هزینه های درمانی مشترک در آمریکا با اسپانیا

برای درک هر چه بهتر گران قیمت بودن هزینه های درمانی و مراقبتی در کشور آمریکا، تصمیم داریم هزینه مربوط به MRI + عمل جراحی آپاندیس را در ایالات متحده با اسپانیا مقایسه کنیم.

به طور میانگین هزینه ام ار آی در ایالات متحده حدود 1000 تا 5000 دلار برآورد شده است. این در حالی است که در کشور اسپانیا به طور میانگین ۲۱۵ دلار به منظور انجام MRI دریافت می شود.

همچنین هزینه جراحی آپاندیس در کشور آمریکا به طور میانگین ۱۵۹۳۰ دلار در نظر گرفته شده است. در صورتی که در کشور اسپانیا همین عمل آپاندیس به طور میانگین با ۲۰۰۳ دلار انجام می گیرد.

آیا خدمات درمانی دولتی رایگان در کشور آمریکا ارائه می شود؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که افراد درباره خدمات درمانی آمریکا می‌ پرسند این است که آیا در این کشور خدمات درمانی دولتی رایگان هم ارائه می شود یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله ارائه می شود،‌ اما فقط به یک عده خاص! به بیانی دیگر خدمات درمانی دولتی رایگان در کشور آمریکا، همگانی نیست. تنها افراد با شرایط خاص می توانند از این خدمات بهره مند شوند. از جمله این شرایط خاص که تقریبا در تمامی ایالت های آمریکا مشترک هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افراد مسن
  • افراد با درآمد پایین
  • از کار افتادگی

نکاتی که درباره خدمات درمانی آمریکا باید بدانید…

  • همانطور که گفتیم خدمات درمانی دولتی رایگان در ایالات متحده آمریکا همگانی نیست، اما اغلب کارفرماها بیمه سلامت مناسبی برای کارمندان خود در نظر می گیرند.
  • استفاده از آمبولانس برای کسانی که بیمه نیستند، بسیار هزینه بر است.
  • یکی از اصلی ترین دلایل فوت افراد در آمریکا، ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی عروقی می‌باشد.
  • متاسفانه در کشور آمریکا هیچ ارگان و یا سیستم نظارتی برای تعیین قیمت خدمات درمانی و پزشکی وجود ندارد و همین امر، اصلی ترین دلیل گران بودن این خدمات می باشد.
  • هیچ ۲ بیمارستانی در ایالات متحده آمریکا وجود ندارد که برای یک بیماری مشخص، هزینه یکسانی دریافت کنند؛ در واقع هزینه های نهایی درمان در هر بیمارستان با توجه به قوانین همان بیمارستان تعیین می شود.

نتیجه گیری بررسی هزینه های درمانی و مراقبتی در آمریکا!

طبق آنچه که در این مقاله آموختیم هزینه های مربوط به درمان و معالجه در کشور آمریکا، نسبتا زیاد است و همین امر باعث نگرانی متقاضیان مهاجرت به این کشور شده است. یکی از راه های پیشنهادی کاهش هزینه های مربوطه این است که متقاضیان از میان طرح های بیمه یکی را انتخاب و خریداری کنند.

در آخر شما عزیزان می توانید سوالات و یا تجربیات خود در رابطه با استفاده از خدمات درمانی و مراقبتی در آمریکا و هزینه های مربوطه را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *