معاینات پزشکی برای ویزا آمریکا

آشنایی با لیستی از معاینات پزشکی برای ویزا آمریکا

آمریکا به واسطه بهره مندی از شرایط مطلوب اقتصادی، دانشگاه های با سطح علمی بسیار بالا، همواره یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی دنیا شناخته می شود. تفاوتی ندارد که قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارید یا برای کار می خواهید به این کشور مهاجرت کنید! به هر حال ارائه یک سری مدارک برای اخذ ویزای آمریکا، الزامی می باشد. یکی از این مدارک، کارت مدیکال است که در صورت انجام معاینات پزشکی و نداشتن بیماری های خطرآفرین به متقاضیان اعطا می شود.

اکر قصد آشنایی با معاینات پزشکی برای ویزا آمریکا را دارید، پیشنهاد می کنیم تا انتها با ما همراه باشید. ما در این مقاله قصد داریم آنچه که لازم است درباره معاینات پزشکی مورد نیاز جهت اخذ ویزای آمریکا بدانید را در اختیارتان قرار دهیم.

شرایط معاینات پزشکی برای اخذ ویزای آمریکا

اگر متقاضی اخذ ویزای آمریکا هستید باید تحت معاینه پزشکی قرار بگیرید. با این شرایط که پزشکی که شما را معاینه می کند باید مورد تائید کنسولگری این کشور باشد؛ در غیر این صورت توسط سفارت آمریکا پذیرفته نخواهد شد.

شرایط معاینات پزشکی برای اخذ ویزای آمریکا

بیشتر بخوانید» به منظور آشنایی با پر درآمدترین شغل های آمریکا 2023 روی لینک داده شده کلیک کنید.

البته این نکته را در نظر داشته باشید از آنجایی که ایرانیان متقاضی مهاجرت به امریکا باید از طریق سفارت دیگر کشورها  نظیر ترکیه، امارات و ارمنستان نسبت به دریافت ویزای آمریکا اقدام کنند، ممکن است که برخی از شرایط و قوانین مربوطه در کشورهای مختلف با هم متفاوت باشد.

زمان مناسب برای انجام معاینات پزشکی، قبل از زمان مصاحبه حضوری در سفارت آمریکا می‌ باشد. در صورتی که جواب آزمایشات پزشکی مورد نیاز را به موقع به کنسولگری آمریکا نرسانید، احتمال اینکه پروسه ارزیابی شما به تعویق بیفتد بسیار زیاد خواهد بود. پس حتما در زمان مناسب برای انجام معاینات پزشکی مورد نیاز، اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای انجام معاینات پزشکی سفارت آمریکا

جهت تکمیل فرم مربوط به معاینات پزشکی نیاز است که یک سری مدارک را به پزشک مورد نظر ارائه کنید که از جمله مهم ترین و اصلی ترین آن ها می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نامه وقت سفارت و مصاحبه حضوری جهت اخذ ویزا
 • اصل پاسپورت
 • عکس جدید (۲ عدد)
 • ارائه سوابق پزشکی به همراه داروهایی که مصرف می کنید.
 • عکس رادیو گرافی از قفسه سینه (ویژه خانم های باردار و یا خانم هایی که قصد دارن باردار شوند.

بیشتر بخوانید» به منظور آشنایی با شهر بوستون در آمریکا و کسب اطلاعات عمومی درباره این شهر روی لینک داده شده کلیک کنید.

معاینات پزشکی مورد نیاز برای دریافت ویزای آمریکا

معاینات پزشکی برای ویزا آمریکا عبارتند از:

 • آزمایش خون
 • آزمایش ادرار
 • رادیولوژی قفسه سینه
 • معاینات بدنی
 • تست سوزاک

موارد بالا برای همه افراد متقاضی دریافت ویزای آمریکا الزامی است. اما در برخی موارد در صورتی که پزشک صلاح بداند، متقاضی باید علاوه بر معاینات فوق، یک سری آزمایشات و معاینات اضافه تر را بگیرد، از جمله:

 • آزمایش خلط و بزاق
 • آزمایش سل TB
 • آزمایش غربالگری دارو
 • تست بارداری

لازم به ذکر است که متقاضی مهاجرت به کشور آمریکا، در صورت صلاحدید پزشک تایید شده توسط سفارت آمریکا، علاوه بر انجام آزمایشات فوق باید یک سری واکسن هم بزند.

اقدامات بعد از انجام آزمایشات پزشکی ویزای آمریکا

پس از اینکه آزمایشات و معاینات پزشکی لازم برای گرفتن ویزای آمریکا توسط پزشک مورد تائید سفارت این کشور به پایان رسید، پزشک مورد نظر، نتایج را در اختیار متقاضی قرار خواهد داد.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که جواب آزمایشات مورد نظر قبل از تحویل به متقاضی داخل یک پاکت در بسته قرار داده می شود که به هیچ عنوان نباید آن را باز کرد. تا زمانی که آن را هنگام مصاحبه حضوری ویزا به مسئول مربوطه تحویل داده شود.

لازم به ذکر است که نتایج رادیولوژی و همچنین آزمایش x-ray در قالب یک سی دی به متقاضیان تحویل داده می شود.

علاوه بر آن یک کپی از فرم DS-3025 نیز به متقاضی داده می شود. منظور از فرم DS-3025، برگه اسناد واکسیناسیون آمریکا می باشد. از این فرم، چندین کپی دیگر هم تهیه کرده و آن ها را در جای مناسبی نگهداری کنید؛ زیرا پس از ورود به کشور آمریکا، توسط ارگان های مختلف درخواست می شود.

نانگفته نماند که جواب آزماشات و معاینات پزشکی تنها ۶ ماه اعتبار دارند و پس از گذشت ۶ ماه، باید مجددا نسبت به انجام معاینات مورد نیاز، اقدام کنید. البته مدت اعتبار گزارشات پزشکی درجه بندی شده به عنوان class B1، کمتر از ۶ ماه می باشد. به عبارتی دقیق تر این آزمایشات فقط تا ۳ماه پس از امضای پزشک تائبد شده توسط سفارت آمریکا اعتبار داشته و قابل قبول هستند.

دلایل ریجکتی در مدیکال آمریکا

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی آمریکا 2023

یکی از بزرگترین دغدغه های متقاضیان مهاجرت به کشور آمریکا، رد شدن در مدیکال آمریکا می باشد. از جمله اصلی ترین دلایل رد شدن در مدیکال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بیشتر بخوانید» به منظور آشنایی با مهم ترین دلایل ریجکتی ویزا آمریکا 2023 آشنا شوید.

 • ابتلا به بیماری های مسری خطرآفرین

در صورتی که جواب آزمایشات مربوط به بیماری های مسری خطرناک همچون سوزاک، سل، جذام و … متقاضی مثبت شود با ریجکتی ویزای آمریکا مواجه خواهد شد. بنابراین در صورت ابتلا به این بیماری ها، بعد از درمان کامل بیماری خود، نسبت به انجام آزمایشات و معاینات پزشکی ویزای آمریکا اقدام کنید.

 • ابتلا به بیماری های روانی

از دیگر دلایل رد شدن در مدیکال آمریکا می توان به ابتلا به بیماری های روانی اشاره کرد. چرا که سلامت روانی به اندازه سلامت جسمانی مهم است.

 • هر گونه اعتیاد به الکل و یا مواد مخدر

در صورت داشتن اعتیاد نیز در مدیکال آمریکا رد خواهید شد. پس اگر با وجود اعتیاد به مواد مخدر، قصد مهاجرت به آمریکا را دارید، قبل از هر گونه اقدامی، باید ترک اعتیاد کنید.

نتیجه گیری بررسی معاینات پزشکی برای ویزای آمریکا!

در این مقاله سعی کردیم نکات مهم در خصوص معاینات پزشکی مورد نیاز برای گرفتن ویزای آمریکا را در اختیارتان قرار دهیم تا اگر قصد مهاجرت به این کشور پیشرفته را دارید بتوانید در زمان مناسب آزمایشات لازم را انجام داده و با موفقیت بتوانید ویزای آمریکا را دریافت کنید.

در پایان شما عزیزان می توانید سوالات و یا تجربیات خود در زمینه انجام آزمایشات و معاینات پزشکی لازم برای مهاجرت به کشور آمریکا را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *