دلایل ریجکتی ویزا آمریکا 2023

آشنایی با مهم‌ترین دلایل ریجکتی ویزا آمریکا 2023

ریجکتی ویزای آمریکا برای فردی که تصمیم به مهاجرت تحصیلی و یا کاری به آمریکا را دارد، اتفاق بسیار ناخوشایندی است که به دلایل مختلفی اتفاق می افتد. تفاوتی ندارد که قصد تحصیل در آمریکا را دارید و یا مهاجرت کاری! به هر حال باید نسبت به اخذ ویزای آمریکا اقدام کنید؛ در غیر این صورت امکان مهاجرت به این کشور را نخواهید داشت.

برای اینکه با اتفاق ناخوشایند ریجکت درخواست اخذ ویزای آمریکا مواجه نشوید، لازم است که دلایل رد شدن ویزاهای این کشور را مورد بررسی قرار دهید و با رعایت تمامی نکات مربوطه، پروسه اخذ ویزای آمریکا را با موفقیت سپری کنید. ما در ادامه قصد داریم تمامی دلایل ریجکتی ویزای آمریکا را بررسی کنیم. تا انتها با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید» به منظور آشنایی با شرایط و هزینه‌های مربوط به تحصیل مهندسی در آمریکا روی لینک داده شده کلیک کنید.

 

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی آمریکا 2023

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی آمریکا 2023

تحصیل در دانشگاه های معتبر آمریکا، آرزوی بسیاری از افراد می باشد و به همین دلیل است که مهاجرت تحصیلی به کشور آمریکا بیشتر از دیگر روش های مهاجرتی، نه تنها از ایران بلکه از اقصی نقاط دنیا، متقاضیان زیادی دارد.

بیشتر بخوانید» به منظور آشنایی با بهترین روش های مهاجرت به آمریکا و لیست هزینه‌های مربوط به آن روی لینک داده شده کلیک کنید.

اما متاسفانه بسیاری از افراد پس از ارائه درخواست خود برای ادامه تحصیل در کشور آمریکا، با چالش ریجکتی ویزای آمریکا مواجه می شوند. رایج ترین دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی آمریکا عبارتند از:

  • کامل نبودن مدارک از دلایل رد شدن ویزای آمریکا

ناقص بودن مدارک، یکی از اصلی ترین و رایج ترین دلایل ریجکتی ویزای آمریکا می باشد. فقدان حتی یک مدرک در هنگام ارائه برای اخذ ویزای آمریکا می تواند شما را به چالش های جدی بکشاند! بنابراین تمامی مدارک مورد نیاز را از مدارک تحصیلی گرفته تا مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی و … را تمام و کمال، آماده کرده و به مقامات مهاجرتی آمریکا، ارائه کنید.

بند (3)(221g) مربوط به متقاضیانی است که درخواست اخذ ویزای آن ها به دلیل ناقص بودن مدارک مورد نیاز، رد شده است. در صورت ناقص بودن هر یک از مدارک مورد نیاز، به این بند رجوع خواهد شد.

  • عدم اثبات تمکن مالی

از دیگر علل ریجکتی ویزای آمریکا می توان به عدم اثبات تمکن مالی اشاره کرد. اگر درخواست تحصیل در کشور آمریکا را دارید باید بتوانید به مقامات مهاجرتی این کشور اثبات کنید که توانایی تامین هزینه های ادامه تحصیل و زندگی در آمریکا را خواهید داشت؛ در غیر این صورت، درخواست اخذ ویزای شما رد خواهد شد.

  • بی دقتی در انتخاب رشته و دانشگاه از علل ریجکتی ویزای آمریکا

رشته و دانشگاه منتخب شما باید با سوابق تحصیلی تان، همخوانی داشته باشد؛ در غیر این صورت باید قید تحصیل در آمریکا را بزنید.

علاوه بر آن باید اهداف تحصیلی تان با رشته و دانشگاهی که انتخاب کرده اید، تطابق داشته باشد تا شانس اخذ ویزای تحصیلی آمریکا را داشته باشید.

پس حتما شرایط دانشگاه های مختلف آمریکا را به دقت، بررسی کرده و در نهایت دانشگاهی را انتخاب کنید که تمامی شرایط اخذ پذیرش از آن را داشته باشید. رشته مناسب هم باید با توجه به اهداف و تجربه های تحصیلی تان انتخاب شود.

  • عدم شفاف سازی اهداف مهاجرتی از دلایل ریجکت شدن درخواست ویزای آمریکا

یکی دیگر از عوامل ریجکتی ویزای آمریکا، عدم شفاف سازی و تعیین دقیق اهداف مهاجرتی به این کشور می باشد. اگر شما متقاضی اخذ ویزای آمریکا هستید باید به طور تمام و کمال، اهداف خود را از سفر به این کشور، مشخص کرده تا توسط مقامات مهاجرتی آمریکا مورد بررسی قرار گیرد و سپس جهت پذیرش و یا عدم پذیرش شما تصمیم گیری نمایند. اگر هدف شما ادامه تحصیل است، باید به طور دقیق مقطع تحصیلی و رشته مورد نظر خود را در نامه درخواست ویزا، ذکر کرده و علاوه بر آن بگویید که برنامه تحصیلی شما چیست.

طبق بند 214d ریجکتی ویزای آمریکا، اگر قصد اخذ ویزای دانشجویی آمریکا را دارید باید اثبات کنید که قصد دارید به طور تمام وقت درس بخوانید و قادر به تامین نیازهای مالی و تحصیلی خود خواهید بود.

داشتن مشکلات قانونی و مهاجرتی از علل رد شدن ویزای آمریکا

  • داشتن مشکلات قانونی و مهاجرتی از علل رد شدن ویزای آمریکا

چه خودتان و چه نزدیکانتان دارای هر گونه مشکل قانونی و امنیتی باشید شانس زیادی برای موفقیت در اخذ ویزای آمریکا نخواهید داشت. علاوه بر آن اگر در گذشته با مشکل مهاجرتی مواجه شده اید هم شانس چندانی برای موفقیت در اخذ ویزای آمریکا نخواهید داشت. به عنوان مثال اگر در گذشته به منظور اخذ ویزای کاری آمریکا اقدام کرده و با شکست مواجه شده اید و اکنون تصمیم به اخذ ویزای تحصیلی آمریکا را دارید، در مقایسه با فردی که تا کنون در زمینه اخذ ویزای آمریکا با چالشی روبرو نشده، شانس کمتری خواهید داشت.

بند 212a ریجکتی ویزای کشور آمریکا مربوط به فاکتورهای نقض قوانین مهاجرتی کشور آمریکا می باشد که بنابراین در صورت وجود مشکلات قانونی، امنیتی، مالی و تخلفات به آن رجوع می شود.

  • عدم ارائه دلایل منطقی برای بازگشت به کشور

اگر شما نتوانید دلایل منطقی و محکمی برای بازگشت به کشور خود به مقامات مهاجرتی آمریکا، ارائه دهید، احتمال اینکه درخواست اخذ ویزای شما رد شود، بسیار زیاد خواهد بود.

بنابراین اگر نمی خواهید با چالش ریجکتی ویزای آمریکا مواجه شوید باید دلایل محکمی برای بازگشت به کشور خود داشته باشید. مثلا می توانید از موقعیت شغلی مناسب خود در ایران بگویید، این امر می تواند دلیل قانع کننده ای برای بازگشت به کشور باشد.

نتیجه گیری بررسی دلایل ریجکتی ویزای آمریکا!

ما در این مقاله سعی کردیم تمامی دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی آمریکا را به طور جامع مورد بررسی قرار دهیم تا اگر تصمیم به اپلای تحصیلی به کشور آمریکا را دارید با آمادگی هر چه تمام نسبت به اخذ ویزا از این کشور اقدام کرده و بتوانید 0 تا 100 پروسه مهاجرت تحصیلی خود را بدن چالش و با موفقیت طی کنید.

در آخر شما عزیزان می توانید سوالات و یا تجربیات از رفع ریجکتی ویزای آمریکا را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *