قوانین مهاجرت به ایتالیا

شرایط و قوانین سرمایه گذاری در ایتالیا 2021

آیا قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به ایتالیا را دارید؟ آیا شرایط و قوانین سرمایه گذاری در ایتالیا را می‌دانید؟ ما در این بخش از سایت موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای قصد داریم تا تمامی راه‌ها و شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا را به شما معرفی کرده و شما را با انواع آن آشنا کنیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

آشنایی با قوانین و شرایط مهاجرت تحصیلی ایتالیا و اخذ ویزا تحصیلی این کشور، با کلیک روی لینک داده شده

سرمایه گذاری در ایتالیا و شرایط آن

کشور ایتالیا به عنوان یکی از اصلی‌ترین نقاط دسترسی به بازارهای اتحادیه اروپا، آفریقا و خاورمیانه محسوب می‌شود. همچنین ایتالیا مکانی مناسب جهت حمل و نقل به صورت جهانی بوده، و این امر به دلیل برخورداری این کشور از هزاران کیلومتر پیوند راه آهن پرسرعت، هزاران کیلومتر بزرگراه، بنادر گوناگون برای بارگیری کشتی‌های باربری در دریای مدیترانه و … می‌باشد.

سرمایه گذاری در ایتالیا

کشور ایتالیا با توجه شاخص نوآوری منتشر شده از سوی سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) که ثبت کننده شاخص‌های نوآوری اقتصادهای ملی است، یکی از 50 کشور برتر می‌باشد، و همچنین در جایگاه 27 از نظر نرخ نوآوری اقتصاد و مشاغل قرار دارد، که با توجه به این شرایط می‌توان گفت سرمایه گذاری در ایتالیا می‌تواند یکی از راه‌های مناسب جهت اخذ اقامت در این کشور باشد.

اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در ایتالیا

سرمایه گذاری در ایتالیا برای مهاجران خارجی، می‌تواند در زمینه‌هایی مثل مسافرت و گردشگری، تجهیزات و خدمات ارتباطات از راه دور، ایمنی و امنیت، انرژی تجدید پذیر، علوم زندگی، فرودگاه و تجهیزات زمینی و … امکان پذیر باشد.

همچنین در حوزه‌هایی مانند صنعت مد، هوافضا، روباتیک، مبلمان خانگی، دارویی و بیوتکنولوژی این کشور دارای پتانسیل بالایی بوده و زمینه رشد فراوانی خواهد داشت.

سرمایه گذاری در ایتالیا، یکی از اصلی‌ترین روش‌های دریافت اقامت و پاسپورت در این کشور محسوب خواهد شد، که شامل شرایطی می‌باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 • سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی به مدت 2 سال به میزان حداقل 2 میلیون یورو
 • سرمایه گذاری در یک استارتاپ به مدت حداقل 2 سال به میزان 500 هزار یورو
 • سرمایه گذاری در یک پروژه با منافع عمومی مانند امور فرهنگی، آموزشی، مهاجرتی، تحقیق و توسعه یا پروژه‌های میراث هنری به میزان حداقل 1 میلیون یورو

متقاضیانی که از طریق این روش‌ها برای سرمایه گذاری در ایتالیا اقدام می‌کنند و از این راه‌ها قصد مهاجرت به ایتالیا را دارند باید در نظر داشته باشند که در وحله‌ی اول یک اقامت 2 ساله دریافت خواهند کرد که این مدت زمان قابل تمدید بوده و امکان تبدیل به اقامت 3 ساله را نیز خواهد داشت، و پس از آن امکان دریافت اقامت دائم را خواهند داشت.

کشور ایتالیا با فراهم کردن شرایط و ارائه روش‌های گوناگون سرمایه گذاری، همواره در پی جذب افراد سرمایه گذار خارجی بوده تا به واسطه آن به تقویت هر چه بیشتر  سیستم اقتصادی خود را کمک کند.

استانداردهای سرمایه گذاری در ایتالیا

متقاضیان بین‌المللی که تمایل به سرمایه گذاری در ایتالیا را دارند، قبل از هرچیزی باید از میزان نرخ مصادره اموال در ایتالیا مطلع باشند. و این به معنی خواهد بود که دولت این کشور به چه میزان می‌تواند سرمایه گذاران را از سرمایه خود محروم کرده و سلب مالکیت کنند؟

در حالت کلی این میزان در مولفه‌ای بین اعداد 1 تا 7 نشان داده خواهد شد، به این صورت که هر چه این عدد به 7 نزدیک باشد، آن کشور از امنیت پایینی برای سرمایه گذاران برخوردار خواهد بود.  بنابراین خبر خوش این است که در کشور ایتالیا این مولفه عدد 1 بوده، به این معنی که امن بودن سرمایه گذاری در ایتالیا را نشان خواهد داد.

مهاجرت سرمایه گذاری در ایتالیا

مزایای سرمایه گذاری در ایتالیا

سرمایه گذاری در ایتالیا، مانند هر کشور دیگری از شرایط و قوانین خاصی برخوردار است، و شامل مزیت‌هایی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 • کشور ایتالیا از یک بخش صنعتی قوی و مهم و همچنین یک اکوسیستم صادراتی قوی و متنوع برخوردار است.
 • ایتالیا میزبان نمایشگاه‌های بزرگ تجاری بوده که خریداران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند.
 • برخورداری از زیرساخت‌های بسیار مناسب (اگرچه با توجه به منطقه متفاوت خواهد بود)
 • برخورداری از نیروی کار ماهر با دانش فنی و تجربه در تولید با کیفیت بالا و صنعت گردشگری بسیار قوی
 • ایجاد اصلاحات در بازار کار و بخش بانکی
 • دسترسی به مراکز درمانی و آموزشی عالی
 • حمایت از سرمایه گذاران در طول دوره سرمایه گذاری
 • کمک به سرمایه گذاران خارجی به جهت ایجاد و گسترش عملیات خود
 • ارائه خدمات در سطح بالا برای خدمات سرمایه گذاری استراتژیک موجود
 • اقامت در کشوری با شهرهای بزرگ جهان، فرهنگ غنی و صنایع جذاب

سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق خرید ملک

یکی از روش‌های  سرمایه گذاری در ایتالیا خرید ملک خواهد بود، که لازم به ذکر است متقاضیان از این طریق می‌توانند در ابتدا  اقامت موقت و پس از آن به اقامت دائم ایتالیا دست یابند.

سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق ثبت شرکت

کشور ایتالیا به افراد خارجی این امکان را می‌دهد تا شرکتی جدیدی را در این کشور به ثبت برسانند. متقاضیان باید در نظر داشته باشند که برای سرمایه گذاری در ایتالیا از این طریق، هیچ نیازی به تعیین یک شهروند ایتالیایی تحت عنوان یکی از مدیران و یا استخدام کارگران محلی نخواهد بود.

لازم به ذکر است به ویزایی که توسط ثبت شرکت در ایتالیا به افراد ارائه خواهد شد، ویزای خود اشتغالی گفته می‌شود و این در صورتی است که شرکت به مدت 3 سال، فعال باشد. پس توجه داشته باشید که افراد نمی‌توانند از طریق یک شرکت تازه تاسیس اقدام به دریافت ویزای کار کرده کنند.

البته در صورتی که این شرکت با بودجه کافی تامین گردد، می‌تواند بلافاصله و بدون نیاز به استخدام تعداد معینی از کارگران محلی، از کارگران غیر اتحادیه اروپا دعوت به استخدام نماید.

این گزینه تنها شامل کارگران ماهری است که حداقل دارای مدرک دانشگاهی 3 ساله باشند و توسط کنسولگری ایتالیا به تایید برسند.

این ویزا هیچ محدودیت سهمیه‌ای نداشته و دولت این کشور هیچ محدودیتی برای شرکت‌های جدید و تازه تاسیس شده، در جهت حمایت از مشاغل تازه تاسیس تعیین نخواهد کرد. متقاضیان باید توجه داشته باشند که علاوه بر حداقل 10،000 یورو سرمایه اولیه لازم برای به ثبت رساندن شرکت با مسئولیت محدود (Srl) ، بهتر است مبالغ بیشتری را برای حفظ تجارت و شرکت خود در نظر داشته باشند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ایتالیا عبارتند از:

–  کلیه مدارک مورد نیاز به جهت صدور ویزا

–  پاسپورت

–  پرینت حساب بانکی

–  گواهی پزشکی

–  طرح تجاری که مورد موافقت اداره مهاجرت ایتالیا باشد

انواع ثبت شرکت در ایتالیا:

–   ثبت شرکت با مسئولیت محدود (SRL)

–   ثبت شرکت با مسئولیت محدود با موارد خاص (SRLS)

– ثبت شرکت‌های با سهام محدود (SPA)

–   شرکت‌های با مشارکت محدود (SAPA)

ویزا سرمایه گذاری در ایتالیا

سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق خرید اوراق قرضه

متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا، می‌توانند از روش خرید اوراق قرضه نیز اقدام به این امر نمایند. که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

 • سرمایه گذاری به ارزش حداقل 2 میلیون یورو در اوراق قرضه دولت ایتالیا
 • سرمایه گذاری در اوراق مشارکت یا سهام شرکت‌های معتبر ایتالیایی به میزان حداقل 1 میلیون یورو (در صورت سرمایه گذاری در استارت آپ‌ها، این مبلغ به 500.000 یورو کاهش خواهد یافت.)
 • سهامی ذکر شده و یا معامله شده عمومی نیز یک سرمایه گذاری واجد شرایط است و این امکان وجود دارد که به خارج از کشور هم واریز شود.
 • سرمایه گذاری در پروژه‌های مورد علاقه دولت ایتالیا مثل فرهنگ، آموزش، محیط زیست، مدیریت مهاجرت، تحقیق و توسعه، هنر و میراث به میزان حداقل 1 میلیون یورو که این مبلغ غیر قابل بازگشت خواهد بود.

سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق کارآفرینی

برای متقاضیانی که از طریق ویزای کارآفرینی برای مهاجرت به ایتالیا اقدام می‌کنند دو گزینه وجود خواهد داشت که عبارتند از:

 • داشتن حداقل یک سرمایه 50.000 یورویی برای ایجاد یک استارت آپ جدید
 • سرمایه گذاری در یک شرکت از قبل تاسیس شده به ارزش حداقل 100،000 یورو که نیازمند ارائه طرح کاری دقیق خواهد بود.

این نوع ویزا برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا که قصد دارد برای راه اندازی یک تجارت نوپا در کشور ایتالیا اقدام کنند، گزینه مناسبی خواهد بود. افراد توجه داشته باشند که شرکت‌ها ملزم هستند شرایط مندرج در قانون را رعایت کرده و یا به یک شرکت از فبل تاسیس شده که در حال فعالیت می‌باشد بپیوندند.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *