مهاجرت کاری به هلند

آشنایی با شرایط مهاجرتی سرمایه گذاری به هلند سال 2023

مهاجرت سرمایه گذاری به هلند و شرایط عمومی آن

تجارت بین‌المللی به عنوان یکی از چند عنصر کلیدی از سیستم اقتصادی کشور هلند محسوب می‎شود و به همین دلیل امروزه به محلی ایده‎آل جهت تجارت در اروپا مبدل شده است. به ‌طوری که تجارت بین‌المللی و صادرات به صورت قابل توجهی موجب رشد اقتصادی این کشور شده است و این کشور را به شانزدهمین اقتصاد بزرگ جهان و یکی از کشورهای بزرگ در زمینه صادرات تبدیل کرده است. بنابراین یکی از بهترین راه‌ها برای دریافت اقامت این کشور، موسسه مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری می‎ باشد.

ر

کشور هلند دارای ششمین اقتصاد قدرتمند قاره اروپا بوده و تورم و همچنین نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است. بر اساس آمار به دست آمده حدود 89 درصد ساکنان این کشور از زندگی متوسط تا عالی برخوردار می‎باشند. همچنین همان طور که می‎‌دانید مهاجرت کاری به هلند دارای بزرگ‌ترین باغ گل جهان است، و این موضوع نقش حائز اهمیتی را در اقتصاد این کشور دارد.

لازم به دکر است که اقتصاد این کشور بین‌المللی است. از همین رو به دلیل واردات و صادرات، حرف اول را در آن می‌زند. به ‌طوری که درزمینه صادرات محصولات، این کشور بین ده کشور برتر قرار دارد.

روش‌های گوناگونی برای مهاجرت سرمایه گذاری به هلند وجود دارد. شاید تا امروز شمار زیادی از افراد نمی‎دانستند که امکان خرید ملک در کشورهای اروپایی را خواهند داشت، بنابراین ممکن است برایشان جالب باشد که یک ملک در خاک هلند را از آن خود کنند. البته متقاضیان باید این امر را در نظر داشته باشند که با خرید ملک نمی‎توانند ویزای اقامت در هلند را دریافت نمایند. افراد باید دقت داشته باشند که این روش برای آن‎ها موجب دریافت اقامت نخواهد شد، هر چند که می‎توانند از این فرصت برای کسب درآمد استفاده کنند.

روش‌های سرمایه گذاری در کشور هلند

 • یک شرکت نوآورانه
 • یک سرمایه گذاری شرکتی که به رشد یک یا چند شرکت نوآور کمک می‌کند.
 • یک سرمایه گذاری دانه‌ای که مورد تائید وزارت امور اقتصادی هلند است.
 • یک سرمایه مشارکتی که بخشی از جامعه مشارکت شرکتی هلند است.

اخذ اقامت دائم از طریق مهاجرت سرمایه گذاری به هلند

متقاضیان در این خصوص باید در نظر داشته باشند که با گذشت ۵ سال از اخذ ویزای کاری و در صورتی که در این مدت همه چیز به نحو موفقیت ‌آمیزی پیش رفته باشد، می‎توانند برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت کشور هلند اقدام کنند. شرایط تبدیل ویزای سرمایه گذاری به اقامت دائم به شرح زیر خواهد بود.

 • ۵ سال زندگی به طور مستمر در این کشور
 • موفقیت ‌آمیز بودن پروژه سرمایه گذاری در طول این مدت
 • اثبات پایبندی به قوانین و شرایط کشور هلند

مهاجرت سرمایه گذاری اتریش

فرآیند اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان جهت سفر به کشور هلند، نیاز به مجوز اقامت موقت  (MVV) خواهند داشت. MVV یک برچسب است که به عنوان نمایندگی این کشور در پاسپورت قرار دارد و در بعضی موارد افراد نیازمند دریافت اقامت موقت MVV نخواهند بود. متقاضیان می‎بایست درخواست دریافت اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری را در کشوری که زندگی می‎کنند، تکمیل و ارسال نمایند. نمایندگی هلندی درخواست آن‎ها را به (IND) ارسال کرده و افراد بعد از ارسال درخواست، از نماینده هلندی نامه‎ای دریافت خواهند کرد که توضیح خواهد داد چگونه باید هزینه‎ها پرداخت شود.

زمانی که افراد فرم درخواست خود را ارسال می‎کنند، IND باید در مدت زمان قانونی 90 روز اقدام به اتخاذ تصمیم کنند. در صورتی که متقاضی تمامی شرایط را دارا باشند، مجوز اقامت موقت را دریافت خواهند کرد. این اجازه موقت برای مدت 90 روز معتبر می‎باشد.

مزایای مهاجرت سرمایه گذاری به هلند

لازم به ذکر است که صرف ‌نظر از مزایای اقتصادی فراوانی که سرمایه‌ گذاری در کشور هلند به همراه دارد، این پروسه راهی موثر جهت مهاجرت و دریافت اقامت دائم برای متقاضی و خانواده‎اش به محسوب می‎شود. در ادامه به برخی مزایای سرمایه گذاری در این کشور خواهیم پرداخت.

 • امکان سفر به تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 • اجازه اقامت برای خانواده و فرزندان (زیر 21 سال)
 • امکان شهروند شدن هلند پس از 5 سال زندگی
 • آسان بودن انجام کسب و کار در اروپا
 • مجوز کار در هلند

پاسپورت کشور هلند به عنوان با ارزش‎ترین و محترم شمرده‎ترین پاسپورت‎ها در تمام دنیا محسوب شده، به طوری که در جهان جایگاه رتبه چهار پاسپورت قدرتمند را به خود اختصاص داده است. چرا که افراد می‎توانند بدون پاسپورت به 173 کشور از جمله آمریکا و انگلیس و تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر داشته و رفت و آمد کنند.