مهاجرت کاری به هلند

بررسی شرایط مهاجرت کاری به هلند

کشور زیبای هلند در جهان معروف به مهد گل و زیبایی و هنر است و بین دو کشور بلژیک و آلمان در اروپا قرار دارد. این کشور با طبیعت زیبایی که دارد افراد بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. همچنین کشور هلند با اقتصاد توسعه ‌یافته‌ای که دارد، با توجه به شرایط اقتصادی موجود در کشور موقعیت‌های مناسب  سرمایه‌گذاری و تجارت را در اختیار متقاضیان قرار داده است.

کشور هلند با توجه به دارا بودن موقعیت جغرافیایی و منابع طبیعی، در حوزه‌های مختلف شغلی فرصت‌های ایده آلی را جهت مهاجرت کاری برای افراد متقاضی خلق کرده است. مشاغل مورد نیاز هلند، جاب آفر از کارفرمای هلندی و ویزای کاری که بر اساس آن دریافت می‌شود، می‌تواند فرصت خوبی برای کسب فرصت کار و زندگی در اروپا را برای افراد فراهم کند.

امروزه مهاجرت کاری به هلند و دریافت ویزای کاری این کشور به این جهت که می‎تواند منجر به دریافت اقامت در این کشور شود،  بسیار مورد توجه متقاضیان مهاجرت به این کشور قرار گرفته است. همچنین دریافت اقامت به دلیل این که کشور هلند نرخ  بیکاری پایینی را داشته و از شرایط اقتصادی بسیار مطلوبی برخوردار است و همچنین به دلیل شرایط رفاهی مناسب، پایین بودن هزینه ها، آزادی بیان، فراهم کردن بستر کار مناسب و … برای بسیاری از مهاجران به این کشور بسیار حائز اهمیت است.

ویزا کاری هلند

افرادی که به دنبال پیدا کردن کار در هلند و دریافت اقامت از این طریق می‎باشند، می‎بایست در خصوص مواردی از قبیل روش‌های دریافت ویزای کاری هلند، فرصت‌های شغلی موجود در این کشور و طریقه یافتن شغل مناسب در آن اطلاعات کافی را کسب کنند.

انواع ویزای هلند

در نظر داشته باشید که اولین و مهم‎ترین شرط ورود به کشور هلند برای متقاضیان خارجی، داشتن ویزای این کشور است.  ویزاهای هلند انواع مختلفی دارند که در زیر به بررسی آن خواهیم پرداخت.

 • ویزای کوتاه مدت هلند: ویزای کوتاه مدت به شما اجازه خواهد داد که در هلند به مدت 90 روز در بازه 180 روزه اقامت کنید.
 • ویزای ترانزیت یا نوع A: به این جهت که در این کشور به انجام فعالیتی بپردازید، ابتدا باید مجوز ورود به آن‎جا را داشته باشید، که به این معنی است که شما باید ویزای ترانزیت داشته باشید. این ویزا تا رسیدن به فرودگاه‎های هلند اعتبار داشته و به شما اجازه خروج از فرودگاه، حتی به مدت یک دقیقه را نخواهد داد.
 • ویزای نوع C: جهت خارج شدن از بخش بین المللی فرودگاه و ورود به داخل کشور، باید نوع دیگری از ویزا را به همراه داشته باشید که به آن نوع C  نیز گفته می‎شود، و این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد که به مدت 3 ماه یا 6 ماه در شنگن اقامت کنید. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که این ویزا برای شهروندان ایرانی صادر نخواهد شد.

شرایط دریافت ویزای کاری جهت مهاجرت کاری به هلند

از این رو که کشور هلند هر ساله تعداد زیادی متقاضی کار از سراسر دنیا را نیز دارد، بنابراین شرایط مهاجرت کاری به هلند و دریافت ویزای کار این کشور و همچنین اقامت در این کشور کار آسانی نخواهد بود و از شرایط خاصی برخوردار است، که عبارتند از:

 • افراد متقاضی ویزای کاری هلند باید برای مدت زمان اقامت خود در این کشور گواهی مبنی بر تامین هزینه‎های زندگی خود را ارائه دهند.
 • متقاضی باید دعوت نامه ای که از طرف کارفرمایی ساکن کشور هلند برای او فرستاده شده را ارائه دهد.
 • متقاضی ویزای کاری هلند باید روزمه ی تحصیلی(مهاجرت تحصیلی به هلند) خود را ارائه دهد.
 • فرد متقاضی باید آدرس محل زندگی و اقامت خود در کشور هلند را نیز ارائه دهد.
 • متقاضی همچنین باید مدارک بیمه مسافرت و هم چنین فرم های مربوط به ویزا را نیز ارائه دهد.

در ادامه به انواع ویزای کاری جهت مهاجرت کاری به هلند خواهیم پرداخت.

ویزا کاری هلند

ویزای کار هلند MVV

این ویزا بلند مدت بوده و برای افرادی قابل استفاده می‎باشد که خانواده آن‎ها در کشور هلند باشد و قصد داشته باشند نزد آن‎ها رفته و بتوانند در کشور هلند به دنبال شغلی مناسب و مورد نظرشان بگردند، و مجوز کار دریافت کنند. افراد کشور‎های جزء اتحادیه اروپا ، حوزه شنگن و شهروندان استرالیا نیازی به دریافت این نوع ویزا نخواهند داشت.

ویزای کار هلند بازگشت پذیر

این نوع از ویزا زمانی مناسب خواهد بود که شما اجازه داشته باشید که برای مدت زمان زیادی درکشور هلند بمانید اما قصد داشته باشید که در این مدت امکان رفت و آمد و یا ورود و خروج از کشور را داشته باشید، ولی  مشکلی برای اقامتتان پیش نیاید، بنابراین می‎بایست این نوع ویزا را داشته  باشید و اعتبار آن می‎تواند به مدت 3 ماه یا یک سال باشد.

ویزای کار از نوع GVVA

دستیابی به این نوع ویزا زمانی امکان پذیر خواهد بود که شما در کشور هلند کار فرمایی داشته باشید که برای شما مجوز کار صادر کرده باشد و شما بتوانید به وسیله آن این ویزا را دریافت کنید.

مدت اعتبار این ویزا معمولا 36 ماه بوده و تقریبا 3 ماه قبل از به پایان رسیدن اعتبار آن، در صورتی که قصد ماندن در هلند را داشت باشید برای تمدید آن باید به سازمان امور مهاجرین هلند مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای کاری هلند

ویزای کاری هلند نیز می‎تواند در جهت دسترسی به اقامت این کشور بسیار مفید باشد. البته اگر از مدت زمان کار کردن و زندگی شما در این کشور 5 سال گذشته باشد و همچنین در این مدت مالیات به دولت پرداخت کنید، بنابراین این امکان برای شما فراهم خواهد بود که اقامت دائم خود را دریافت کنید. اما برای گرفتن ویزای کار هلند نیازمند مدارکی خواهید بود که عبارت است از:

 • ارائه مدرک تحصیلی که از کارشناسی شروع می‎شود و هر چه درجه علمی شما بالاتر باشد امکان اینکه شما بتوانید ویزا بگیرید بیشتر است.
 • مسلط بودن به زبان انگلیسی چرا که زبان بیش از 90 درصد مردم هلند، انگلیسی است.
 • داشتن پاسپورت که اعتبار آن بیشتر از 6 ماه باشد.
 • در دست داشتن فرم قرار داد کاری خود.
 • فرم‎های مربوط به ویزای کاری هلند.
 • نداشتن سوء سابقه فردی که متقاضی ویزا است.
 • داشتن کپی از بلیط رزرو شده خود و کپی صفحات 1 تا 5 ویزای گرفته شده.
 • داشتن گردش مالی مناسب در شش ماه گذشته که مورد تایید سفارت باشد.
 • مدارک مربوط به بیمه ی شخص متقاضی.
 • دو صفحه اول شناسنامه فرد که ترجمه شده باشد.
 • دو قطعه عکس شخص متقاضی.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *