زندگی در کانادا

بررسی مزایا و معایب مهاجرت و زندگی در کانادا

کانادا یکی از بهترین و قدرتمندترین کشورهای جهان است که به دلیل امکانات بالا توجه بسیاری از مهاجران را به خود جلب می‌کند. سالانه افراد بسیاری برای برخورداری از امکانات و رفاه بهتر از کشورهای مختلف به کانادا مهاجرت می‌کنند. در این مقاله قصد داریم درباره شرایط زندگی در کانادا و همچنین مهاجرت کاری به این کشور بپردازیم. با پارسیان اپلای همراه شوید.

مزایای مهاجرت و زندگی در کانادا

کشور کانادا کشوری واقع در آمریکای شمالی بوده که پس از روسیه بزرگ‌ترین و پهناورترین کشور جهان به شمار می‌آید. کشور کانادا در سال 1867 و پس از کسب قدرت و حق حاکمیت از بریتانیای کبیر به کشوری مستقل تبدیل شد. جمعیت این کشور چیزی در حدود 34 میلیون نفر برآورد شده است. پایتخت کشور کانادا شهر اتاوا است. بر اساس آمار محبوب‌ترین شهرهای کانادا تورنتو، ونکوور، مونترال، و کلگری هستند. کشور کانادا یکی از محبوب‌ترین و بهترین مقاصد برای مهاجرانی است که با امید به زندگی و تحصیل بهتر وطن خود را ترک می‌کنند.

صفر تا صد شرایط و هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

زندگی در کانادا

شهروندان ایرانی نیز در طی سال‌های اخیر علاقه بسیاری به مهاجرت تحصیلی و کاری به این کشور پیدا کرده‌اند. بسیاری از دانشجویان ایرانی نیز برای ادامه تحصیل خود در کشور کانادا روزشماری می‌کنند. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با یافتن شغلی مناسب پس از اتمام تحصیل خود در کانادا، ویزای خود را به ویزای کاری تغییر داده و در این کشور اقامت داشته باشند. برخی از مهم‌ترین دلایلی که موجب محبوبیت بالای کشور کانادا و زندگی در آن نزد مهاجران می‌شود عبارت است از:

شرایط آسان برای مهاجرت به کانادا

یکی از مهم‌ترین دلایلی که توجه بسیاری از مهاجران را به کشور کانادا جلب می‌کند، شرایط آسان برای مهاجرت به این کشور است. یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا سرمایه‌گذاری در این کشور است. مبلغی که برای مهاجرت سرمایه‌گذاری به کانادا به آن نیاز خواهید داشت در مقایسه با کشورهای دیگر نظیر آمریکا، انگلستان، و استرالیا بسیار پایین‌تر است. علاوه بر این دلار کانادایی نسبت به دیگر ارزهای جهان نرخ برابری بسیار کم‌تری دارد. اگر هم قصد مهاجرت کاری به کانادا را داشته باشید، می‌توانید با تسلط به زبان انگلیسی، مدارک تحصیلی لازم، و همچنین مهارت و تجربه مرتبط در مدت زمان نسبتاً کوتاهی اجازه مهاجرت به کانادا را دریافت کنید.

برای دانشجویان نیز کشور کانادا یکی از بهترین مقصدها خواهد بود. دانشجویان با مهاجرت به کانادا شانس تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان را خواهند داشت؛ و علاوه بر این پس از اتمام تحصیل نیز می‌توانند اقامت دائم کانادا را اخذ کنند. علاوه بر این با وجود محدودیت‌های اعمال شده نسبت به کشور ایران، شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا برای ایرانیان مشکل‌تر نشده است و مهاجران ایرانی همچنان می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند.

نرخ بیکاری پایین کانادا

از دیگر مواردی که زندگی در کانادا را برای بسیاری از افراد جذاب‌تر می‌کند، نرخ پایین بیکاری در این کشور است. کشور کانادا به دلیل اقتصاد پویای خود همواره با کمبود نیروی کار مواجه است. در این کشور می‌توانید همواره از فرصت‌های شغلی جدید بهره‌مند شوید. بسیاری از افراد با مهاجرت به کانادا با دنیای وسیعی سرشار از جایگاه‌های شغلی متنوع مواجه می‌شوند که در آن می‌توانند با کمی تلاش و کوشش به آرزوها و امیدهای خود دست پیدا کنند.

نرخ پایین جرم و جنایت

یکی از مهم‌ترین دلایل برای انتخاب کانادا به عنوان مقصدی مناسب برای مهاجرت، نرخ پایین جرم و جنایت در آن است. دولت کانادا در سال 2012 با اختصاص درصد بیش‌تری از بودجه خود به امنیت، کشور خود را به عنوان یکی از امن‌ترین کشورهای جهان به تمام افراد در سرتاسر دنیا معرفی کرد. درصد تخلف و جرم و جنایت در کشور کانادا از سال 1991 روندی کاهشی داشته است. همچنان نیز انتظار می‌رود که این آمار روند نزولی خود را به خوبی حفظ کند.

دریافت پاسپورت کانادایی

از دیگر مزایای زندگی در کانادا دریافت پاسپورت این کشور است. طبق قوانین و شرایط وضع شده، افرادی که بتوانند اقامت دائم کانادا را اخذ کنند، پس از حدود سه سال حضور در این کشور می‌توانند شهروندی کانادا را نیز دریافت کنند. داشتن پاسپورت کانادا به خودی خود مزایا و امتیازات بسیار زیادی دارد که با داشتن آن می‌تواند از فرصت‌های بسیار بیش‌تری در سرتاسر دنیا بهره‌مند شوید. با داشتن این پاسپورت می‌توانید آزادانه و بدون داشتن ویزا به حدود 170 کشور در جهان سفر کنید. قدرت پاسپورت کانادایی موجب علاقه بسیاری از افراد به اقامت در این کشور شده است.

قدرت و ثبات بالا

یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای زندگی در کانادا قدرت و ثبات بالای این کشور است. کشور کانادا از نظر اقتصادی جزو قدرتمندترین کشورهای جهان است. مهاجرت به این کشور برای افرادی که به دنبال مکانی مطمئن برای سرمایه خود هستند بسیار مناسب است. اقتصاد کشور کانادا الگوبرداری زیادی از کشور آمریکا دارد. علاوه بر این کانادا یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان نفت به آمریکا می‌باشد. رشد اقتصادی کشور کانادا نسبت به کشورهای اروپایی بالاتر است. بدین ترتیب اگر قصد مهاجرت کاری کانادا و یا راه‌اندازی کسب و کاری جدید در این کشور را دارید، می‌توانید از کسب سود خود در این مسیر مطمئن باشید.

زندگی در کانادا

شرایط مهاجرت کاری کانادا

زندگی در کانادا با استفاده از ویزای کاری یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای مهاجرت و اقامت در این کشور است. یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهایی که برای مهاجرت کاری به کانادا به آن نیاز خواهید داشت، دریافت یک پیشنهاد شغلی و مجوز کار است. برای دریافت پیشنهادهای شغلی مرتبط با رشته تحصیلی و مهارت خود می‌توانید از وبسایت‌های کاریابی استفاده کرده و رزومه خود را در این سایت‌ها قرار دهید. بدین وسیله کارفرامایان کانادایی می‌توانند از مهارت‌های شما آگاهی یافته و به شما پیشنهاد شغلی دهند. برای اینکه بتوانید از طریق اخذ ویزای کاری وارد کانادا شوید باید به موارد زیادی توجه داشته باشید. در مراحل مختلف عوامل گوناگونی از جمله سطح مهارت در زبان، تحصیلات، سن، و سابقه کاری شما ارزیابی خواهند شد. هر اندازه که در این ارزیابی امتیاز بالاتری کسب کنید، شانس بیش‌تری برای مهاجرت کاری به کانادا را خواهید داشت.

توجه داشته باشید که ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی یکی از مهم‌ترین موارد است. حتی اگر مهارت و سابقه بالایی داشته باشید، در صورت عدم مهارت در یکی از این دو زبان به هیچ وجه واجد شرایط نخواهید بود. افرادی که مدرک تحصیلی خود را از کشور کانادا دریافت نکرده‌اند باید مدارک تحصیلی خود را معادل‌سازی کرده و ضمن دیگر مدارک خود برای اداره مهاجرت کانادا ارسال کنند. مدرک دانشگاهی در سطح دکتری بیش‌ترین امتیاز را برای شما به دنبال خواهد داشت. علاوه بر این هراندازه که سابقه کار بیش‌تری داشته باشید، شانس بیش‌تری برای اخذ ویزای کاری کانادا خواهید داشت. افراد 18 الی 35 سال نیز در مراحل ارزیابی امتیاز بیش‌تری دریافت می‌کنند.

هزینه زندگی در کانادا

یکی از مهم‌ترین مواردی که بهتر است پیش از مهاجرت به کانادا در نظر داشته باشید، هزینه و شرایط زندگی در این کشور است. در واقع تامین‌ هزینه‌های مربوط به زندگی مهم‌ترین موردی است که می‌تواند بر زندگی شما در کشورهای خارجی تاثیرگذار باشد. می‌توان مهاجران بسیاری را مشاهده کرد که به دلیل عدم توانایی در تامین هزینه‌های زندگی خود ناچار به بازگشت به کشور خود شده‌اند. در سه سال اخیر آمار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا روندی افزایشی داشته است. بسیاری از افراد مهاجرت از طریق کار یا تحصیل را انتخاب می‌کنند. مسلماً برای دانشجویان بین‌المللی تامین هزینه‌ زندگی در کانادا به دلیل پرداخت شهریه دانشگاه مشکل‌تر خواهد بود. البته دانشجویان اجازه دارند که در حین تحصیل خود به کاری پاره‌ وقت نیز مشغول شوند تا بتوانند بخشی از هزینه‌های خود را جبران کنند. شهریه دانشگاه‌های کانادا ممکن است کمی بالا به نظر رسد اما به طور کلی از شهریه دانشگاه‌های انگستان، آمریکا، یا استرالیا پایین‌تر است.

توجه داشته باشید که شهریه دانشگاه به صورت مستقیم به دانشگاه انتخابی و رشته تحصیلی شما بستگی خواهد داشت. علاوه بر این شهریه دانشگاه بسته به مقطع تحصیلی نیز متفاوت خواهد بود. شهریه دانشگاه برای دانشجویان مقطع کارشناسی چیزی در حدود 550 تا 30 هزار دلار در سال برآورد شده است. این مبلغ برای مقطع کارشناسی ارشد از 1750 تا 65,000 دلار خواهد بود. یکی دیگر از مواردی که بخش زیادی از هزینه‌های شما را به خود اختصاص خواهد داد هزینه‌های مربوط به اجاره مسکن و اقامت است. هزینه اجاره مسکن نیز به شهر و منطقه سکونت شما بستگی خواهد داشت. اما به طور کلی هزینه اقامت در شهرهای بزرگ و پرجمعیت نسبت به شهرهای کوچک‌تر بیش‌تر خواهد بود. برای کاهش هزینه مربوط به مسکن می‌توانید از اقامت‌گاه‌های دانشجویی استفاده کنید و یا با چند نفر از دوستان خود یک آپارتمان را به صورت مشترک اجاره کنید.

به طور خلاصه

همانطور که در پارسیان اپلای خواندید، کشور کانادا یکی از وسیع‌ترین و قدرتمندترین کشورهای جهان است که توجه بسیاری از مهاجرین را از سرتاسر دنیا به خود جلب کرده است. از جمله مزایای زندگی در کانادا می‌توان به نرخ بیکاری پایین در این کشور و همچنین آمار اندک مربوط به جرم و جنایت اشاره داشت. شرایط زندگی در کانادا برای دانشجویان به دلیل پرداخت شهریه دانشگاه مشکل‌تر است. با این وجود دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با پرداختن به کاری پاره وقت بخشی از هزینه‌های خود را جبران کنند. بهتر است پیش از مهاجرت به کانادا درباره هزینه‌های زندگی در این کشور که در این مقاله به آن پرداختیم نیز تحقیق کنید.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *