تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا

بررسی نکات کلیدی در تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا

آیا می‌دانید تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم هم امکان پذیر است؟ آیا از شرایط تحصیل در این کشور اطلاع دارید؟ ما در این بخش از سایت پارسیان اپلای قصد داریم تا شما را با تمامی شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا آشنا کنیم. تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

شرایط عمومی تحصیل در کانادا

بی شک مهاجرت به کشور کانادا یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی خواهد بود. کانادا کشوری است که دانشگاه‌های بسیار رده بالا و همچنین دارای رتبه‌های برتر طبق ارزیابی جهانی را در خود جای داده است. دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی این کشور از سطح کیفیت آموزشی و علمی بسیار بالایی برخوردار هستند. تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و شروع از مقطع کارشناسی این امکان را به دانشجویان می‌دهد که مسیر موفقیت خود در زمینه‌ی تحصیل و همچنین پیدا کردن شغل مناسب در راستای رشته تحصیلی‌شان را برای خود هموارتر کنند.

تحصیل با مدرک دیپلم

همانطور که می‌دانید، کانادا به عنوان یکی از امن‌ترین کشورها در جهان برای مهاجرت به شمار می‌آید. به خصوص شهرهای بزرگ آن مانند تورنتو و ونکوور از امنیت بسیار بالای رفاهی و اجتماعی برای زندگی برخوردار هستند. هر ساله افراد بسیاری از سراسر جهان با فرهنگ‌ها و ادیان مختلف به خصوص ایرانیان با هدف ادامه زندگی و شروع یک زندگی جدید در جهت بهبود وضع اجتماعی و رفاهی و همچنین اقدام برای کار برای اقامت و سکونت به این کشور مهاجرت می‌کنند، به همین دلیل است که این کشور دارای تنوع فرهنگی زیادی می‌باشد.

با قوانین و روش‌های موجود برای مهاجرت تحصیلی به کانادا، با یک کلیک آشنا شوید.

بنابراین باید گفت کشور کانادا همواره آغوشش برای مهاجران بین المللی و دانشجویان خارجی باز بوده و پذیرای آنان است. تنوع فرهنگی در کانادا موجب می‌شود که متقاضیان بین المللی در این کشور کمتر احساس غربت کنند. چراکه افراد بومی و ساکنان اصلی کانادا به این تنوع فرهنگی عادت کرده‌ و سازگاری بسیاری با دانشجویان خارجی دارند.

این کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی و اقلیمی خود به عنوان یکی از زیباترین کشورهای دنیا شناخنه شده است. بسیاری از مردم این کشور را با آبشارهای بسیاری که در خود جای داده از جمله آبشار نیاگارا، و تیم‌های عالی هاکی روی یخ، می‌شناسند. کانادا از جمله کشورهایی است که دارای طبیعت بسیار زیبا و دل انگیزی است، به همین علت سالانه توریست‌ها و مهاجران بسیاری رابه خود جذب می‌کند. تحصیل در کانادا امکان یک تجربه‌ی فوق العاده در طول دوره‌ی زندگی تحصیلی و کاری را برای مهاجران فراهم خواهد کرد.

مزایای تحصیل در کانادا

همانطور که می‌دانید بیشتر دانشگاه‌ها و کالج‌های برتر دنیا در کانادا واقع شده‌اند که همین امر موجب شده که دانشجویان بین المللی بسیاری از سراسر جهان به این کشور مهاجرت کرده و موفقیت‌های بالایی را با تحصیل در این کشور کسب کنند. بهتر است بدانید هر ساله افراد زیادی با عنوان کارشناسان و متخصصان خبره‌ در رشته و زمینه‌های مختلف مانند روزنامه نگاری، سیاست، پزشکی و فناوری از دانشگاه‌های این کشور فارغ التحصیل شده و به بازار کار پیوسته‌اند.

به عنوان مثال می‌توان به دانشگاه تورنتو و دانشگاه مک گیل در این زمینه اشاره کرد. که اگر مایل به ادامه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم  هستید، این امکان را خواهید داشت که از ابتدای ورود به مقطع کارشناسی در کنار بعضی از تندترین ذهن‌های جهان و انسان‌های نخبه شروع به کار کنید، که این یک شانس محسوب می‌شود!

کانادا تعداد زیادی از موسسات آموزشی گوناگون و متنوعی را در خود جای داده است. به عنوان مثال می‌توان از کالج‌ها، پلی تکنیک‌ها و مدارس حرفه‌ای که در این کشور وجود دارند نام برد. متقاضیان باید با توجه به هدف‌ و آنچه در ذهنشان دارند، موسسه‌ی آموزشی مناسب خود را با دقت انتخاب نمایند.

فارغ التحصیلان کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا می‌توانند به راحتی وارد بازار کار شده و همچنین دانشجویانی که در دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل هستند،  این امکان برایشان محیا خواهد شد که در هر زمینه‌ای که به آن علاقه‌مند باشند، شغل‌های بسیار خوبی را برای خود برگزینند.

معرفی دانشگاه‌های کانادا در این مقاله از سایت پارسیان اپلای

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در کالج

ممکن است این سوال برای بسیاری از متقاضیان تحصیل در کانادا پیش بیاید که چه تفاوتی بین تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در کالج با دانشگاه است؟ لازم است بدانید بعضی از کالج‌ها در کشور کانادا دوره‌هایی را برای دانشجویان برگزار می‌کنند که منجر به صدور گواهینامه (Certificate) در زمینه‌های خاص و مختلف می‌شوند در حالی که دانشگاه‌ها روی برنامه‌های آکادمیک و حرفه ای‌تر تمرکز خواهند کرد. کالج‌ها و دانشگاه‌ها معمولا مقطع لیسانس را به متقاضیان ارائه داده و بسیاری از آن‌ها نیز برنامه‌هایی نیز برای مقطع کارشناسی ارشد را ارائه خواهند داد. همانطور که می‌دانید دانشگاه‌ها در کل بزرگتر از کالج‌ها هستند و همچنین دوره‌های متنوع تری را برای دانشجویان در نظر می‌گیرند.

تحصیل با مدرک دیپلم

به این نکته توجه داشته باشید که گاهی اوقات یک دانشگاه می‌تواند متشکل از چندین مدرسه یا کالج باشد.

در کشور کانادا هدف کالج‌ها غالبا نسبت به دانشگاه‌ها مستقیما به سمت کاریابی و ورود دانشجویان به بازار کار متمایل و متمرکز می‌باشند. این به این معنی خواهد بود که آن‌ها دروس عملی را به متقاضیان تحصیل در این کالج‌ها ارائه خواهند داد. به طور کلی در بسیاری از کالج‌های این کشور، مدت زمان مورد نیاز برای دریافت یک گواهینامه (Certificate) یک سال یا کمتر است، این در حالی است که در مقابل زمان دریافت یک مدرک دیپلم (Diploma) حدود دو تا سه سال زمان خواهد برد.

در ادامه به معرفی برخی از بهترین کالج‌ها جهت تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم خواهیم پرداخت:

 • کالج Centennial
 • کالج هامبر
 • کالج جورج براون
 • کالج سنکا
 • کالج Red river

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در مقطع کارشناسی

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در مقطع کارشناسی دارای شرایط خاصی می‌باشد. با توجه به اینکه این کشور در خصوص شرایط سنی سخت گیری‌ها و محدودیت‌هایی دارد، بهتر است بعد از زمان دریافت دیپلم، بیشتر از 2 تا 3 سال فاصله برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر نباشد.

لازم است بدانید علاوه بر مدرک دیپلم، تحصیل در این کشور مستلزم شرایط دیگری نیز خواهد بود، که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، مدرک زبان می‌باشد. برای دریافت پذیرش در دانشگاه‌های کانادا در مقطع کارشناسی دانشجویان ملزم به داشتن آیلتس 6 خواهند بود. بهتر است بدانید در صورتی که سطح متقاضیان پایین‌تر از سطح مورد نیاز دانشگاه باشد، آن‌ها این امکان را دارند که برای دوره‌های زبان دانشگاه مورد نظر خود در کانادا ثبت نام کرده و قبل از شروع دوره‌های کارشناسی در این کشور اقدام به تقویت سطح زبان خود نمایند. بنابراین خبر خوب این است که این شرایط وجود خواهد داشت که بدون مدرک زبان هم افراد بتوانند برای ادامه تحصیل در دانشگا‌های کانادا اقدام کنند. مهم ترین نکته در مورد دانشجویان بین المللی این است که آن‌ها این امکان را دارند که با اجاره کار پاره وقت به مدت 20 ساعت در هفته در کنار تحصیل، امورات زندگی خود را بگذرانند.  هزینه‌های تحصیل در مقطع کارشناسی از رشته‌ای به رشته دیگر متفاوت خواهد بود، اما شهریه دانشگاه‌ها به طور تقریبی حدود 12.000 تا 18.000 دلار کانادا می‌باشد.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

 • مدارک پذیرش
 • مدارک هویتی
 • مدارک تمکن مالی
 • انگیزه نامه

در ادامه به مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل خواهیم پرداخت:

 • فراگیری یکی از زبان های رسمی کانادا ( انگلیسی و یا فرانسوی )
 • اخذ مجوز اقامت دائم کانادا
 • حضور در کانادا برای حداقل سه سال در مدت 5 سال بعد از اخذ اقامت دائم
 • پرداخت مالیات حداقل به مدت 3 سال از 5 سال آخر اقامت دائم شخص

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که ذهن دانشجویان بین المللی را به خود مشغول مشغول خواهد کرد هزینه‌های زندگی و همچنین هزینه‌های تحصیل در این کشور خواهد بود. همانطور که می‌دانید واحد پول کشور کانادا دلار بوده و با توجه به این واحد پول، هزینه زندگی در این کشور به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی همانند مجارستان، چک، فنلاند و یا لتونی بالاتر است.  نکته قابل توجه در این راستا این است که کانادا مانند کشورهایی چون آلمان و یا اتریش سیستم تحصیل رایگان را ندارد.

بنابراین هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور به نسبت بعضی از کشورها بالاتر خواهد بود. اما در مقابل با توجه به سیستم آموزشی منحصر به فردی این کشور برای دانشجویان فراهم کرده و همچنین  زبان رسمی انگلیسی، بسیاری از افراد به سمت این کشور سوق داده شده و جذب تحصیل در این کشور می‌شوند.  با توجه به این که کانادا کشور مهاجر پذیری است و البته با نرخ بیکاری بسیار پایین، دانشجویان بین المللی این امکان را دارند که با اقدام به کار کردن در حین تحصیل بعضی از هزینه‌های ضروری خود را تامین کنند.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *