زندگی در سوئد

بورسیه تحصیلی سوئد 2023 | شرایط و مدارک اخذ بورس تحصیلی

آیا قصد مهاجرت تحصیلی به سوئد را دارید؟ آیا  شرایط تحصیل و بورسیه تحصیلی سوئد را می‌دانید؟ما در این بخش از سایت پارسیان اپلای قصد داریم تا شما را با تمامی شرایط تحصیلی و همچنین  بورسیه تحصیلی سوئد آشنا کنیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

شرایط عمومی تحصیل و بورسیه تحصیلی سوئد

کشور سوئد، جزیی از منطقه اسکاندیناوی است، که این کشور واقع در شمال اروپا و در شبه جزیره اسکاندیناوی می‌باشد. این کشور  هم مرز با دریای بالتیک است و همچنین از غرب با نروژ هم مرز و همسایه است. رودخانه تون جزء بیشتری از مرزهای سوئد و فنلاند را در شرق این کشور تشکیل می‌دهد. قسمتی از شمال کشور سوئد در محدوده قطب شمال است. این کشور مرزهای دریایی با دانمارک، آلمان، لهستان، روسیه، لیتوانی، لتونی و استونی دارد.

مساحت کشور سوئد حدود 450.000 کیلومتر مربع می‌باشد، که این مساحت تقریباً دو برابر مساحت جزیره بریتانیای بزرگ و همچنین کمی بزرگتر از ایالت کالیفرنیای آمریکا می‌باشد. جمعیت این کشور 9.000.000 نفر می‌باشد که بیشتر ساکنان آن در بخش جنوبی سوئد متمرکز هستند. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر سوئد استکهلم است. زبان ساکنان این کشور زبان سوئدی و آلمانی شمالی است که بسیار به زبان  دانمارکی و نروژی نزدیک می‌باشد. نکته قابل توجه این است که زبان انگلیسی نیز کاربرد گسترده‌ای در این کشور دارد.

مهاجرت تحصیلی به سوئد

مهاجرت به کشور سوئد از راه‌های گوناگونی امکان پذیر می‌باشد، که بورسیه تحصیلی سوئد و در کل تحصیل در این کشور، یکی از این روش‌ها به شمار می‌آید. متقاضیان با توجه به شرایط سنی و مدرک تحصیلی در مقاطع مختلف می‌توانند در این کشور اقدام به تحصیل در سوئد کنند.

بورسیه تحصیلی سوئد می تواند از سوی دانشگاه‌ها و موسسه‌های دولتی به متقاضیان ارائه شود.

آشنایی با صفر تا صد نحوه مهاجرت کاری به سوئد از طریق مقال مرتبط به آن در سایت موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای

حال در ادامه به انواع بورسیه تحصیلی سوئد که از سوی دانشگاه‌ها ارائه می‌شود، خواهیم پرداخت:

 • بورسیه‌ های تحصیلی ارائه شده توسط موسسات سوئدی

که این نوع بورسیه تحصیلی به‌طور مخصوص برای دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در مقاطع کارشناسی در نظر گرفته شده است.

 • بورسیه‌ تحصیلی سوئد از طریق برنامه VISBY

در اصل این بورسیه تحصیلی نتیجه مشارکت بین کشور روسیه و کشورهای شرقی اتحادیه اروپا می باشد. این بورسیه برای متقاضیانی در نظر گرفته شده که خواستار تحصیل و تمرکز بر روی موضوعات مرتبط با پایداری، نوآوری و مسئولیت های اجتماعی هستند.

 • بورسیه ‌های تحصیلی در نظر گرفته شده توسط دانشگاه‌ها به صورت مستقل

هر یک از موسسات برای تصمیم‌گیری درباره میزان، مدت زمان و معیارهای پذیرش بورسیه‌ های تحصیلی دارای اختیار عمل به‌طور مستقل می‌باشند.

 • بورسیه‌ های تحصیلی مخصوص کشورها

این نوع از بورسیه تحصیلی فقط به‌طور مخصوص برای دانشجویان بین ‌المللی از کشورهای خاصی در نظر گرفته شده است، که بودجه لازم آن نیز از بنیاد‌های مستقل، دانشگاه‌ها و مابقی سازمان‌ها تامین می‌شود.

طرح بورسیه تحصیلی سوئد از طریق دانشگاه استکهلم

این طرح بورسیه در دانشگاه استکهلم، به دانشجویان به ویژه متقاضیان واجد شرایط برای برنامه‌های کارشناسی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا (EEA سوئیس) پذیرفته شده و مورد نیاز برای پرداخت هزینه تحصیل هستند، در نظر گرفته شده است. بورس تحصیلی دانشگاه استکهلم فقط هزینه‌های تحصیل را تحت پوشش قرار داده، و به این معنی است که متقاضیان مستلزم به پرداخت هزینه‌ها و شرایط زندگی دانشجویی در سوئد خود هستند.

معرفی دانشگاه‌های برتر سوئد

این کشور که به مهد جایزه نوبل مشهور می‌باشد، بسیاری از دانشگاه‌های برتر بر طبق رتبه بندی‌های جهانی را در خود جای داده است. افرادی که در یکی از دانشگاه‌های سوئدی تحصیل می‌کنند، می‌توانند به راحتی به ادامه  تحصیل خود را در موسسات اروپایی دیگری بپردازند، چراکه در سال ۲۰۰۷ این کشور با دیگر کشورهای اروپایی به توافقاتی دست یافتند که برابر با یک استاندارد واحد و رویه های آموزشی یکسان پیش روند.

در ادامه به معرفی تعدادی از دانشگاه‌های برتر سوئد در سال 2020 خواهیم پرداخت:

 1. Karolinska Institute در شهر استکهلم
 2. Lund University در شهر لاند
 3. Uppsala University در شهر اوپسالا
 4. Stockholm Universityدر شهر استکهلم
 5. University of Gothenburg در شهر گوتنبرگ
 6. KTH Royal Institute of Technology در شهر استکهلم

زندگی دانشجویی در سوئد

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در سوئد

آن دسته از متقاضیان خارجی که عضو اتحادیه اروپا و یا کشورهای عضو منطقه اقتصادی اروپا نیستند،  برای اقدام به تحصیل و یا بورسیه تحصیلی سوئد، پیش از شروع دوره تحصیلی باید مجوز تحصیلی و اقامتی از مراجع دولتی مربوط به این امر در سوئد را دریافت کنند. فرصت دریافت ویزای تحصیلی برای متقاضیان بین المللی تا اواسط ژانویه برای ثبت نام ترم سپتامبر مقرر شده است.

البته با توجه به متغیر بودن شرایط در هر یک از دانشگاه‌ها و کالج‌ها دانشجویان ملزم هستند که قبل از ثبت نام اطلاعات مربوط به پذیرش برای هر دانشگاه را از طریق وب سایت مربوط به آن دانشگاه، به‌طور کامل مشاهده و بررسی کنند.

در ادامه مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا تحصیلی به این کشور را عنوان خواهیم کرد:
–  ارائه گذرنامه معتبر

 • تکمیل فرم های درخواست ویزای تحصیلی در سوئد
 • ارائه عکس و نامه پذیرش دانشگاه
 • گواهی ازدواج و گواهی تولد فرزند
 • مدرک آزمون آیلتس با امتیاز مورد نیاز دانشگاه و مقطع مورد اقدام
 • ارائه گواهی تمکن مالی که هزینه زندگی و هزینه تحصیل شما در سوئد را شامل می شود.

 

 

 

 

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *