ویزا توریستی آمریکا 2021

شرایط و قوانین ویزا توریستی آمریکا 2023

آیا قصد سفر کوتاه مدت به کشور آمریکا را دارید؟ آیا می‎دانید جهت ویزای توریستی آمریکا 2023 چه مدارکی لازم است؟ ما در این بخش از سایت موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای قصد داریم تا شما را با تمامی مراحل و شرایط ویزای توریستی آمریکا 2023 آشنا کنیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ویزای توریستی آمریکا ۲۰۲3

ویزای توریستی آمریکا 2023 یا Vistitor visa به عنوان یکی از انواع ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا محسوب می‎‌شود. هدف از صدور این نوع ویزا، اجازه ورود به آمریکا و اقامت کوتاه مدت (کمتر از شش ماه) می‎باشد. توجه داشته باشید که افرادی که دارای ویزای توریستی آمریکا 2023 هستند، در مدت اقامت خود اجازه کار یا تحصیل(مهاجرت تحصیلی به آمریکا) در آن کشور را نخواهند داشت و نمی‌توانند بیشتر از مدت تعیین شده در خاک آمریکا اقامت خود را ادامه دهند.

ویزا توریستی آمریکا 2021

بنابراین موارد استفاده از ویزای توریستی‌ آمریکا 2023 تنهابرای مقاصدی از قبیل گردشگری، دیدار خانواده و دوستان و بازدیدهای تجاری و اداری بوده و این امکان برای افراد فراهم نخواهد بود که از آن برای مواردی همچون تحصیل، کار(مهاجرت کاری به آمریکا) و اخذ اقامت دائم آمریکا استفاده کنند.

در حالت کلی سفارت‎های مختلف آمریکا سعی بر آن دارند تا کوتاه‎ترین زمان را برای صدور ویزای توریستی آمریکا در نظر بگیرند. در واقع زمانی که برای درخواست ویزای آمریکا مورد نیاز می‎باشد سه روز کاری است. بعد از اینکه درخواست متقاضیان مورد قبول واقع شد بین ۷ الی ۱۰ روز زمان نیاز است تا استیکر مورد نظر ویزای آن‎ها در نظر گرفته شود.

لازم به ذکر است که افراد تحت عنوان یک فرد خارجی برای سفر به آمریکا، در صورتی که قصدشان از سفر اقامت دائم نباشد، به این معنی که قرار است که به صورت کوتاه مدت در این کشور حضور داشته باشند، نیاز به ویزای کوتاه مدت یا توریستی خواهند داشت.

از این رو ویزای توریستی آمریکا 2023 یک ویزای غیر اقامتی محسوب خواهد شد. حال مقصود از این سفر یا دیدار از جاذبه‎های این کشور باشد و یا در مورد یک بیزینس کوتاه با شخصی در کشور آمریکا و یا هر مثال دیگری که نیاز به مدت زمان کوتاهی داشته باشد.
در خصوص ویزای توریستی آمریکا 2021 دو برگه زرد و صورتی وجود دارد که هر یک موارد خاص مربوط به خود را شامل می‎شود. برگه زرد نشان دهنده این است که کیس مورد نظر باید به واسطه پلیس فدرال آمریکا مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که این بررسی دارای مشکل خاصی نباشد، شرایط صدور ویزا به متقاضیان ارائه خواهد شد.
در صورتی که برگه صورتی به متقاضیان ارائه شود، این به این معنی خواهد بود که سفارت تشخیص داده است که نیاز به بررسی از سوی پلیس فدرال نبوده و شرایط برای دریافت ویزای توریستی آمریکا به سادگی قابل دسترس خواهد بود.

انواع ویزای توریستی آمریکا 2023

 • ویزای توریستی B1 آمریکا
 • ویزای توریستی B2 آمریکا
 • ویزای توریستی سینگل و مولتی آمریکا

شرایط دریافت ویزای توریستی آمریکا 2023

یکی از شرایط مهم و اساسی برای دریافت ویزای توریستی آمریکا 2021، به اثبات رساندن این موضوع است که متقاضی قصد اقامت طولانی مدت در این کشور را نخواهد داشت و پس از اتمام مدت تعیین شده به کشور خود باز خواهد گشت. جهت این امر باید چند موضوع را به صورت روشن مشخص کنند که به شرح زیر می‎باشد:

 • داشتن وابستگی به میهن خود
 • داشتن تمکن مالی کافی
 • توانایی سفر به کشورهای همسایه ایران برای انجام کارهای سفارت و ویزا

ویزا توریستی آمریکا 2021

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی آمریکا 2023

 • پاسپورت
 • تاییدیه فرم DS160
 • ترجمه شناسنامه
 • یک قطعه عکس که حداکثر مربوط به شش ماه قبل باشد.
 • ارائه پرینت حساب و موجودی بانک مربوط به دریافت حقوق ماهیانه در صورت اشتغال و یا در صورت حقوق بازنشستگی
 • ارائه برنامه زمان بندی شده تفریحی و کاری مرتبط به سفر
 • اسناد مالکیت منزل یا زمین
 • برنامه‎های کاری فرد که نشان از اشتغال به کار وی در موقعیت خاص شغلی را دارد.
 • نامه اشتغال به تحصیل در دانشگاه های ایران که موجب افزایش شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا می‌شود.
 • فرم Ds-5535: فقط در صورت نیاز احتیاج به تکمیل این فرم است.
 • پاسپورت‎های قدیمی و مدارک سفر های قدیمی

در نظر داشته باشید که وقت سفارت طبق قانون اعلام خواهد شد و تاکید و اصرار در سریع‎تر شدن روند پروسه دریافت ویزای توریستی آمریکا هیچ تاثیری نخواهد داشت. همچنین ممکن است بعضی از کیس‎ها زمان بیشتری نیاز داشته باشند و یا نیاز به مدارک بیشتری داشته باشند.


مدت زمان اعتبار ویزای توریستی آمریکا 2023

ویزاهای توریستی آمریکا می‌توانند با توجه به شرایط فردی شخص متقاضی، مدت اعتبارهای متفاوتی از شش ماه تا ده سال را در بر داشته باشند. اما با توجه به قطع روابط دیپلماتیک کشور ایران و آمریکا، ویزاهای توریستی به صدور رسیده برای اتباع ایرانی از نوع سینگل می‎باشد و حداکثر شش ماه اعتبار خواهد داشت. از همین رو متاسفانه در حال حاضر امکان دریافت ویزای مولتی و یا ویزای توریستی ده ساله آمریکا برای متقاضیان ایرانی وجود نخواهد داشت.

ویزا توریستی آمریکا 2021

مراحل درخواست ویزای توریستی آمریکا 2023

جهت دریافت ویزای توریستی آمریکا 2023 متقاضیان می‎بایست چند مرحله کلی زیر را سپری کنند:

 • تکمیل فرم الکترونیکی درخواست ویزای توریستی آمریکا ( فرم Ds-160 ) به صورت آنلاین
 • دریافت وقت سفارت آمریکا به منظور انجام مصاحبه
 • برنامه ریزی برای مصاحبه، با توجه به زمان انتظار برای مصاحبه
 • آماده شدن برای مصاحبه و پرداخت مبلغ مورد نیاز مصاحبه

دلیل ریجکت شدن درخواست ویزای توریستی آمریکا 2023

یکی از دلایل اصلی جهت ریجکت شده ویزا، نداشتن تمکن مالی مناسب است که باعث خواهد شد با درخواست ویزای توریستی آمریکا مخالفت‎هایی صورت بگیرد. در بعضی مواقع افسر پرونده بسیار دقیق و سخت گیر است در چنین شرایطی از متقاضی اسناد ملکی درخواست خواهد شد، که اگر فرد نتواند این اسناد ارائه دهد، در روند این پروسه دچار مشکل خواهد شد.

اما نکته بسیار مهمی که سبب ریجکت شدن درخواست ویزای توریستی آمریکا 2023 خواهد شد، این است که در روز مصاحبه حضوری حقیقت گفته نشود و یا به نبه صورتی غیر شفاف عنوان شود.

همچنین اگر شخص متقاضی باردار باشد، احتمال ریجکت شدن ویزای توریستی آمریکا برای او بیشتر خواهد بود.

لازم به ذکر است که اینکه اگر شخصی در آمریکا از اقوام یا دوستان فرد متقاضی، سابقه پناهندگی داشته باشد و برای او دعوت نامه ارسال کرده باشد، این دعوت نامه به نفع متقاضی نخواهد بود.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *