ویزا همراه آمریکا

شرایط دریافت ویزای همراه آمریکا 2023

آیا می‎دانید شرایط ویزای همراه آمریکا به چه صورت است؟ آیا روش‎های گوناگون دریافت ویزای همراه آمریکا و مراحل آن را می‎دانید؟ ما در این بخش از سایت موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای قصد داریم تا شما را با تمامی شرایط و انواع این نوع ویزا و همچنین مراحل دریافت آن آشنا کنیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ویزای همراه آمریکا2023 و شرایط عمومی آن

در حال حاضر با توجه به شرایط کنونی کشور آمریکا، یکی از مهمت‎ترین دغدغه‎های مهاجرین ایرانی به این کشور ویزای همراه آمریکا می‎باشد. در واقع در تعریف ویزای همراه آمریکا یا Dependent Visa می‎توان گفت که این ویزا به نوعی از ویزا می‌گویند که به همسران و فرزندان اجازه مسافرت به ایالات متحده، با هدف همراهی یک عضو خانواده دارای ویزای آمریکا را فراهم خواهد کرد.

با توجه به این امر که بسیاری از دسته‎‌های ویزای آمریکا مانند ویزای تحصیلی F1 و کاری H1B ویزای همراه خاص خودشان یعنی F2 و H4 را دارا می‎باشند، اما برخی دیگر اینگونه نخواهد بود، یعنی بعضی از دسته‎‌های ویزای آمریکا اعضای خانواده را ملزم به درخواست دسته‌‎های ویزای مشابه از قبیل ویزاهای E-2 و C-2 خواهند کرد.

ویزا همراه آمریکا

بر اساس قوانین مربوط به کشور آمریکا، ویزای همراه این کشور به تمامی اعضای خانواده به همراه اجازه زندگی، کار و تحصیل در این کشور را به طور موقتی می‎‌دهد، اما با توجه به همین قانون، همسر یا همسران و کودکان زیر 18 سال صلاحیت دریافت ویزای همراه آمریکا را خواهند داشت. اما نحوه و شرایط این نوع ویزا برای انوع دارندگان ویزای آمریکا به صورت متفاوت می‎باشد و هر کدام نیز انواع و شرایط گوناگون و مختص به خود را دارند.

معمولا اکثر افراد جهت مهاجرت به آمریکا از دو طریق تحصیلی و یا کاری اقدام خواهند کرد، از این رو ما به بررسی شرایط ویزای همراه آمریکا از این دو روش خواهیم پرداخت.

ویزای همراه آمریکا برای دارندگان ویزای تحصیلی

ویزای همراه آمریکا F2 یک ویزای همراه غیر مهاجر محسوب شده که به اعضای خانواده دارنده ویزای دانشجویی آمریکا (F1 Visa) ارائه خواهد شد. لازم به ذکر است که دارندگان ویزای مهاجرت تحصیلی به آمریکا، خود هم به تحصیل و هم به کار در ایالات متحده مجاز می‎باشند. همچنین همسر یا فرزند زیر 18 سال آن‎ها نیز این اجازه را خواهند داشت که با دریافت ویزای همراه مربوطه (F2 Visa) وارد خاک آمریکا شوند. اما باید در نظر داشته باشید که ویزای F2 مستقیما به این موضوع مربوط می‎شود که دارنده ویزای F1 (شخص متقاضی) آن شرایط را داشته باشد.

مراحل دریافت ویزای همراه آمریکا (F2) به شرح زیر می‎باشد:

مرحله اول: دریافت فرم I-20 از طریق اطلاع رسانی دارنده ویزای F1 به موسسه SEVP مبنی بر اینکه همراهان نیز قصد درخواست ویزا را دارند.

مرحله دوم: تکمیل تمامی فرم آنلاین DS-16 و تحویل آن به همراه کلیه اطلاعات ضروری.

مرحله سوم: پرداخت هزینه درخواست ویزا که می‎بایست پرداخت شود تا پروسه رسیدگی آغاز شود.

مرحله چهارم: زمان‎ بندی برنامه مصاحبه که این کار را می‎توان همزمان با متقاضی F1 و یا به طور جداگانه اقدام کرد.

مرحله پنجم: گردآوری مدارک لازم برای دریافت ویزای  F2، تحویل مدارک لازم همزمان با انجام مصاحبه انجام خواهد شد، که شامل پاسپورت، کپی پاسپورت، صفحه تایید DS-160 ، مدرک تمکن مالی، عکس ویزای آمریکا، دعوت نامه مصاحبه، رسید پرداخت هزینه ویزا، اصل و کپی فرم I-20، کپی فرم I-20 دارنده ویزای F1 ، کپی ویزای F1، کپی پاسپورت دارنده ویزای F1، سند ازدواج و شناسنامه خواهد بود.

ویزای همراه آمریکا برای دارندگان ویزای کار

دریافت ویزا از طریق مهاجرت کاری به آمریکا، یعنی ویزای H4 برای اعضای خانواده همراه دارنده ویزای کار آمریکا یا H1B Visa صادر خواهد شد. در اینجا منظور از اعضای خانواده، شامل همسر و فرزند یا فرزندان زیر 21 سال بوده که قصد ملحق شدن به دارنده ویزای H1B در آمریکا را خواهند داشت.

 

تحصیل مهندسی در آمریکا

 

مراحل دریافت این نوع ویزا عبارتند از:

مرحله اول: درخواست آنلاین از طریق تکمیل فرم DS-160 می‎باشد. در این مرحله متقاضی باید صفحه بارکد تاییدیه را نگه داشته، از آن پرینت گرفته و تا زمان مصاحبه همراه خود داشته باشد.

مرحله دوم: پرداخت هزینه ویزای H4

مرحله سوم: زمان بندی انجام مصاحبه با سفارت یا کنسولگری ایالات متحده آمریکا که در صورت انجام هماهنگی‎های لازم، متقاضی تاییدیه مصاحبه را دریافت خواهد کرد.

مرحله چهارم: تکمیل بسته مدارک لازم از قبیل فرم درخواست تکمیلی  DS-160، پاسپورت معتبر با حداقل یک صفحه خالی، 2 قطعه عکس ویزای آمریکا، رسید پرداخت ویزا، کپی ویزای دارنده H ، کپی فرم I-129 ، فرم I-797 و درخواست تایید کار (LCA) همسر یا والدین خود، کپی پاسپورت همسر، قراداد کاری همسر، کپی توصیه نامه همسر، کپی پرداخت مالیات همسر، شناسنامه و گواهی ازدواج.

شرایط اخذ گرین کارت کشور آمریکا

متقاضیانی که تمایل به دریافت گرین کارت کشور آمریکا را دارند باید شرایط مربوط به این امر را در نظر داشته باشند که عبارتند از:

  • غیر مجاز نبودن تقاضای اخذ گرین کارت کشور آمریکا
  • اثبات حضور یکی از اعضای خانواده در کشور آمریکا توسط متقاضی

لازم به ذکر است که دریافت ویزای همراه آمریکا برای افرادی که دارای سوء سابقه جنایی هستند و یا دچار بیماری سختی می‎باشند و یا برای افرادی که از توان مالی کافی برخوردار نیستند، امکان پذیر نخواهد بود. افرادی که توان مالی کافی ندارند یا به عبارتی افراد بی بضاعت، متقاضیانی هستند که برای گذراندن زندگی خود به کمک‌‎های مالی دریافتی توسط دولت نیاز بسیاری خواهند داشت، اما در نظر داشته باشید در صورتی که متقاضیان یک گواهی از حامیان مالی خود با این مضمون که از لحاظ مالی هیچ مشکلی برای فرد وجود نداشته باشد، ارائه دهند، این امر می‌‎تواند موجب حذف این گزینه شده و در مسیر دریافت گرین کارت آمریکا کمک بسزایی برای این دسته افراد باشد.

دریافت ویزای همراه آمریکا برای همسر و فرزندان کمتر از سن ۲۱ سال و همینطور پدر و مادر افرادی که شهروندی آمریکا را دارند، به صورت فوری امکان ‌پذیر خواهد بود.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *