معرفی انواع ویزا کانادا و روش های اخذ ویزا کانادا

معرفی انواع ویزا کانادا و روش های اخذ ویزا کانادا

آیا با چگونگی دریافت ویزای کانادا آشنا هستید؟ آیا شرایط و مراحل اخذ ویزای این کشور را می‌دانید؟ ما در این بخش از سایت مهاجرتی پارسیان اپلای قصد داریم تا شما را با مراحل اخذ ویزای کانادا آشنا کرده و تمامی شرایط و ویژگی‌های آن را به‌طور کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

اخذ ویزای کانادا و شرایط عمومی آن

همانطور که می‌دانید از گذشته تا کنون ایرانیانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، مانند هر کشور دیگری نیازمند به دریافت یکی از انواع مختلف ویزای کانادا مثل ویزای تحصیلی، توریستی، کاری و… خواهند بود، اما به دلیل بسته شدن کنسولگری این کشور در ایران، متقاضیان جهت این امر یا باید از طریق کشور دیگری مثل ارمنستان، ترکیه و یا دبی اقدام کنند و یا از طریق وب سایت دولت کانادا و از سامانه اینترنتی این کار را انجام دهند.

ویزا کانادا

ویزای کانادا که به عنوان ویزای مولتی کانادا شناخته می‌شود، این امکان را به متقاضیان می‌دهد که اقامت موقت و یا دائم خود را از طریق اخذ ویزای کانادا بدست آورند. این امر توسط سفارت و یا کنسولگری کشور کانادا صادر می‌شود، اما در هنگام ورود به خاک کانادا، این ویزا زیر نظر افسرهای مرزی بررسی می‌شود. توجه داشته باشید که در همین حین سوالاتی از متقاضیان پرسیده خواهد شد. در بعضی موارد دیده شده که افسر مرزی ممکن است از ورود فرد به کانادا جلوگیری کند، بنابراین این سوالات در تصمیم گیری برای پذیرش یا رد متقاضی بسیار تاثیرگذار خواهد بود، پس باید به این مرحله دقت و توجه بیشتری داشته باشید.

کشور کانادا هم مانند کشورهای دیگر در جهان، از شرایط و قوانینی جهت صدور ویزا برخوردار می‌باشد، که یکی از این شرایط بررسی اعتبار پاسپورت خواهد بود، به این صورت که پاسپورت متقاضی برای دریافت ویزای کانادا باید حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد.

نکته مهم این است که با توجه به نیاز به وجود سابقه سفر جهت اخذ ویزای‌های توریستی و مولتی کانادا، متقاضیان برای دریافت این نوع ویزاها، باید سوابق سفری خود را بیشتر کرده و بهبود ببخشند، چراکه این کار ویا داشتن ویزای شنگن در صدور این نوع ویزاها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

باید در نظر داشته باشید که برای دریافت انواع ویزای کانادا، متقاضیان باید حتما دارای تمکن مالی باشند، که اثبات این امر توسط پرینت حساب بانکی فرد امکان پذیر می‌باشد. دقت کنید که میزان دارایی فرد باید کاملا مطابق با شغل متقاضی باشد، در غیر این صورت منجر به ایجاد ابهاماتی سفارت کانادا خواهد شد.

بررسی مزایا و معایب مهاجرت به کانادا | اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید روی لینک کلیک کنید.

 افرادی که دارای بستگانی در کشور کانادا می‌باشند، می‌توانند برای ورود به این کشور از اقوام خود درخواست دعوت نامه کنند، زیرا از طریق این روش هدف متقاضی از سفر، برای دولت این کشور مشخص شده و انجام این کار نقطه قوتی برای پرونده او محسوب خواهد شد.

مراحل دریافت ویزای کانادا

نکته مهمی که برای دریافت ویزای کانادا باید به آن توجه داشته باشید این است که اولین قدم  اخذ وقت از سفارت است. دریافت وقت سفارت از یک کشور، موجب خواهد شد که افراد متقاضی در سریعترین زمان ممکن بتوانبد ویزای مربوط به آن کشور را اخذ نمایند. بعد از مشخص شدن وقت سفارت، متقاضی باید در زمان و تاریخ مشخصی که برایش تعیین شده به سفارت مراجعه کرده، مدارک مورد نظر خود را تحویل داده و پروسه انگشت نگاری را به انجام برساند.

بعد از گذراندن این مراحل، متقاضی باید منتظر دریافت پاسخ از سوی سفارت بماند، که این مدت معمولا بین دو هفته تا یک ماه و یا حتی در بعضی مواقع بیشتر، به طول خواهد انجامید.

پس از دریافت پاسخ مثبت از سفارت کشور مربوطه، فرد متقاضی باید برای تکمیل مابقی مراحل مجددا به سفارت مراجعه کرده و ادامه فرایند را طی کند. همانطور که در قبل ذکر شد با توجه به عدم وجود سفارت کانادا در حال حاضر در ایران، متقاضیان باید جهت دریافت وقت سفارت به کشورهایی مثل ترکیه، امارات، ارمنستان، آذربایجان، گرجستان و قطر و یا هر کشور دیگری که سفارت کانادا در آن‌جا حضور دارد سفر کرده و و از طریق آن کشور اقدام کند.

ویزا کانادا

انواع مختلف ویزای کانادا

ویزای کانادا دارای انواع مختلفی می‌باشد که با توجه به هدف متقاضی برای ورود این کشور صادر خواهد شد.

هر یک از این انواع شرایط، قوانین و اعتبار مخصوص به خود را دار که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

 • ویزای توریستی کانادا

این نوع ویزا، یکی از انواع مختلف ویزای کانادا محسوب می‌شود که متقاضیان بین المللی جهت بازدید از این کشور و تفریح اقدام به دریافت آن می‌کنند.

ویزای توریستی خود به دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می‌شود. مدت اعتبار ویزای کوتاه مدت 90 روز بوده که همین هم ممکن است با توجه به نظر سفارت با مدت اعتبار کمتری در دسترس متقاضیان قرار بگیرد. ویزای توریستی بلند مدت به این صورت است که، برای متقاضیان رفت و آمد به مدت 5 سال به کشور کانادا فراهم شده و امکان پذیر خواهد بود، و در هر بار ورود، متقاضی این امکان را دارد که به مدت زمان شش ماه در کانادا اقامت داشته باشد. توجه داشته باشید که در حال حاضر کشور کانادا فقط ویزای توریستی از نوع بلند مدت را صادر می‌کند و این ویزا فقط برای افرادی صادر می‌شود که دارای اهداف گردشگری هستند.

 • ویزای تجاری و کاری کانادا

قبل از هر چیزی باید بدانید که ویزای تجاری و ویزای کاری دو نوع مختلف از ویزا هستند. به این صورت که ویزای تجاری برای افرادی صادر می‌شود که دارای اهداف سرمایه گذاری و یا کارآفرینی خواهند بود، اما ویزای کاری برای افرادی در نظر گرفته شده که قصد دارند در این کشور فقط به کار و اشتغال بپردازند.

متقاضیان برای دریافت ویزای کاری باید اول یک پیشنهاد شغلی و یا دعوت نامه کاری توسط کارفرما دریافت کنند، سپس با ارائه این موارد و همچنین ارائه دیگر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری این کشور اقدام نماید..

 • ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا به عنوان یکی دیگر از ویزاهای صادر شده جهت ورود به کشور کانادا بوده، که متقاضیان برای دریافت این نوع ویزا باید اول از دانشگاه منتخب خود در این کشور پذیرش دریافت کرده وبعد از آن به همراه نامه نامه پذیرش و دیگر مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی، اقدام به درخواستی تحت عنوان ویزای تحصیلی یا دانشجویی از سفارت کانادا، داشته باشند.

آشنایی با صفر تا صد هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا

 هزینه ویزای کانادا

متقاضیان برای دریافت ویزای این کشور، باید تمامی هزینه‌های مربوط به اخذ هر کدام از ویزاهای کشور کانادا را به طورکامل مورد توجه و بررسی قرار دهند.

هزینه ویزای توریستی کشور کانادا در کل 185 دلار است که این رقم شامل  85 دلار هزینه انگشت نگاری و100 دلار هزینه خود ویزا خواهد بود.

در خصوص شرایط سنی، متقاضیانی که دارای سن زیر 14 سال و یا سن بالای 80 سال هستند، برای آنان نیز نیازی به انجام انگشت نگاری نخواهد بود.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا به طور تقریبی حدود 235 دلار خواهد بود، که این رقم شامل 150 دلار هزینه دریافت ویزا و 85 دلار هزینه انگشت نگاری خواهد بود.

در ویزای نوع کاری کانادا نیز، هزینه مشخص شده برای انگشت نگاری مبلغ 85 دلار و 155 دلار هزینه خود ویزا است، که در مجموع 240 دلار تخمین زده می‌شود.

در نظر داشته باشید که علاوه بر کل این هزینه ها در صورتی که قصد داشته باشید پروسه دریافت ویزا را با کمک یک وکیل مهاجرتی انجام دهید، هزینه وکیل، سفر به کشور مربوطه و وقت سفارت، به هزینه‌های ویزا نیز اضافه خواهد شد. 

ویزا کانادا

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کانادا

 • اصل پاسپورت دارای اعتبار کافی جهت صدور ویزای 5 ساله. لازم به ذکر است در صورت داشتن پاسپورت‌های قدیمی که در آن‌ها ویزاها و سفرهای قبلی شما ذکر شده‌اند، بسیار کمک کننده می‌باشند.
 • یک قطعه عکس جدید ۳,۵ در ۴,۵ رنگی با زمینه سفید
 • مدارک هویتی شامل شناسنامه، سند ازدواج، کارت ملی و غیره
 • تکمیل فرم مربوط به دریافت ویزا
 • در صورت داشتن فرزند، گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان باید ارائه گردد.
 • پرینت بانکی نشان دهنده تمکن مالی که به زبان انگلیسی ترجمه شده است و دارای مهر شعبه بین المللی است. در صورت داشتن سند ملک، اتومبیل، اوراق قرضه و غیره بهتر است جهت افزایش شانس دریافت ویزا این مدارک نیز ضمیمه گردند.
 • ارائه دعوتنامه در صورت داشتن اقوام در کانادا
 • برای فرزندانی که با یکی از والدین خود سفر می‌کنند ارائه رضایت نامه از طرف شخصی که آن‌ها را همراهی نمی‌کند ضروری است.
 • در صورتی که متقاضی کارمند باشد باید گواهی اشتغال به کار و فیش حقوقی دو ماه اخیر خود را ارائه نماید.
 • در صورتی که متقاضی خود کارفرما باشد باید اطلاعات و مدارک مربوط به شرکت همراه با لیست بیمه و واریزی مالیات را ارائه نماید.

به طور خلاصه

در این مقاله از موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای با صفر تا صد انواع ویزا مهاجرتی برای کانادا آشنا شدید، مدارک مورد نظر برای دریافت ویزا کانادا را شناختید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت و روش‌های آن در کشورهای مختلف می‌توانید به صفحه بلاگ پارسیان اپلای مراجعه کنید.

 

 

 

 

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *