دوره های زبان در اروپا

آشنایی با انواع دوره‌های زبان در اروپا؛ مهاجرین بخوانند

آیا مایل به یادگیری زبان در کشورهای مختلف اروپایی هستید؟ آیا از دوره های زبان مخصوص هر کشور برای مهاجرت اطلاع دارید؟ آیا از قوانین دوره‌های زبان در اروپا خبر دارید؟

پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با دوره های زبان در اروپا، که برای مهاجرت به این کشورها در نظر گرفته شده، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شرایط اقامت از طریق دوره‌های زبان در اروپا

کشورهای اروپایی اغلب بیشترین مهاجر را نسبت به سایر کشورها می‌پذیرند و افرادی که قصد مهاجرت دارند از روش‌های مختلفی برای رسیدن به هدف خود استفاده میکنند چرا که می‌توانند با اینکار زندگی بهتری را تجربه کنند. معمولا افراد بدنبال مسیر بهتر و آسان‌تر برای مهاجرت از طریق موسسه اعزام دانشجو از مشهد هستند که یکی از این روش ها اقامت از طریق دوره‌های زبان در اروپا می‌باشد که یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین راهها محسوب می‌شود.

دوره های زبان در اروپا

یکی از اصلی‌ترین نکاتی که افراد در هنگام اخد اقامت از طریق دوره‌های زبان مد نظر دارند ویزای همراه است که این امر به سه حالت انجام می‌پذیرد:

 • همراهان می‌تواند از همان اول برای مهاجرت اقدام نموده و همراه متقاضی باشند.
 • ابتدا متقاضی اقدام به مهاجرت کرده و به کشور مورد نظر رفته، بعد از مدتی برای همراهان درجه یک خود اقدام نماید.
 • در این حالت متقاضی اجازه بردن همراه با خود را ندارد مگر از طریق اقامت کاری یا سرمایه‌گذاری.

دریافت اقامت از طریق دوره‌های زبان در اروپا می‌تواند برای همه امکان پذیر باشد اما باید به این امر توجه داشت که فقط برخی از کشورها به ایرانیان اجازه تحصیل زبان را در کشورشان را می‌دهند، در نتیجه قبل از هر اقدامی اول باید آشنایی کامل با قوانین و شرایط آن کشور را داشته باشید.

در ادامه  به بررسی دوره‌های زبان در چند کشور مختلف اروپایی می‍پردازیم.

اقامت اروپا از طریق دوره‌های زبان در کشور سوئد

سوئد کشوری است در شمال اروپا در شبه جزیره اسکاندیناوی با جمعیتی حدود 10.000.000 نفر. این کشور جزو پنج کشور بزرگ می‌باشد اما به دلیل شرایط آب و هوا و سرما اکثر مردم آن در جنوب این کشور سکونت دارند. سالیانه تعداد زیادی از افراد برای تحصیل در دوره زبان انگلیسی یا سوئدی به این کشور مهاجرت می‌کنند.

برای بسیاری از متقاضیان تحصیل در دوره‌های زبان در اروپا به عنوان راهی برای اقدام به کار در آن کشورها در نظر گرفته می‌شود. آشنایی صفر تا صد با زندگی دانشجویی در سوئد مقاله مفیدی برای مهاجرین به این کشور می باشد.

دوره‌های زبان در سوئد به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 • دوره تابستانی

این دوره در تابستان برگزار می‌شوند که هزینه تقریبی این دوره‌ها 30.000 کرون، و مدت زمان آن 4 ماه می‌باشد.

برای ورود به این کلاس‌ها مدرک پیش‌دانشگاهی و در بعضی از دانشگاه‌ها نمره آیلتس 5 الزامی می‌باشد، همچنین شهریه‌ باید قبل از درخواست ویزای دانشجویی به این کشور بطور کامل پرداخت شود.

 • دوره ترمی

برگزاری این دوره بصورت دو ترم در سال می‌باشد. ترم‌های ژانویه و سپتامبر. مدارک مورد نیاز برای ورود به این دانشگاه اعم از مدرک پیش دانشگاهی و آیلتس 5.5 می‌باشد. این دوره بصورت آکادمیک بوده و برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاهها را دارند برگزار می‌شود. شهریه‌ی هر ترم بطور تقریبی 85000 کرون بوده که شامل هزینه‌های خورد و خوراک و اقامت دانشجو می‌باشد.

 • دوره یکساله

این دوره بصورت یکساله بوده و در دو ترم برگزار می‌شود. شروع ترم از سپتامبر می‌باشد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دوره زبان در کشور سوئد:

 • اسکن ترجمه تمامی مدارک تحصیلی اعم از دیپلم، پیش دانشگاهد و دانشگاه، و ریز نمرات به زبان انگلیسی یا سوئدی
 • اسکن صفحه اول پاسپورت
 • اسکن مدرک زبان انگلیسی

تمامی این مدارک باید با تاییدیه دادگستری وزارت خارجه باشند.

اقامت اروپا از طریق دوره‌های زبان درقبرس

قبرس کشوری جزیره‌ایست که در شرق مدیترانه قرار دارد و در همسایگی ترکیه می‌باشد. مردم این کشور به زبان ترکی صحبت می‌کنند‌ اما با زبان انگلیسی آشنایی کامل دارند. شما می توانید برای آشنایی بیشتر مقاله معرفی دانشگاه های قبرس شمالی را مطالعه فرمایید.

همانطور که قبلا هم ذکر شد امروزه متقاضیان زیادی برای گذراندن تحصیل و دوره‌های زبان در اروپا اقدام می‌کنند. بسیاری از این داوطلبان کشور قبرس را بدلیل شرایط بهتر زندگی و آب و هوایی برای ادامه تحصیل انتخاب میکنند.

مزایای تحصیل در این کشور به این صورت است که هزینه تحصیل نسبت به سایر کشورها و دانشگاههای برگزار کننده‌ی دوره‌های زبان در اروپا پایین‌تر می‌باشد و علاوه بر استفاده از امکانات تحصیلی با کیفیت بالا می‌توانید همزمان از امکانات گردشگری و تفریحی هم بهره ببرید. همچنین سیستم تدریس و آموزشی در دانشگاهها و موسسات مربوطه دقیقا با سیستم آموزشی در انگلستان برابری می‌کند. و مهمترین نکته اقامت در این کشور، نزدیکی آن به کشورمان ایران است.

از طریق لینک داده شده شرایط و قوانین مهاجرت سرمایه گذاری به قبرس شمالی را مطلع شوید.

دوره های زبان در اروپا

دوره‌های زبان در این قبرس به دو صورت است:

 • کوتاه مدت ( بین یک هفته تا سه ماه)
 • بلند مدت (بیش از سه ماه)

در دوره‌های کوتاه مدت هزینه‌ها بستگی به زمان و شهریه‌ی کلاسها، انتقال از فرودگاه، اقامت، خورد و خوراک، تور شهری، و مدرک پایان دوره می‌باشد. اما در دوره‌های بلند مدت هزینه صرفا برای کلاسها بوده و شامل  اسکان، خوراک و… نمی‌باشد و دانشجو موظف است برای مابقی امکانات هزینه جدا پرداخت نماید.

باید در نظر داشت سن متقاضی باید بالای 18 سال، و حداقل مدرک تحصیلی دیپلم می‌باشد.

اقامت اروپا از طریق دوره‌های زبان درآلمان

آلمان کشوری‌ است در قلب اروپا که به دو بخش غربی و شرقی تقسیم می‌شود، با جمعیتی حدود 83.000.000 نفر، مردم آلمان عموما افرادی بسیار جدی اما آرام و مهربان هستند.اگر برای تحصیل و گذراندن دوره‌های زبان در اروپا کشور آلمان را انتخاب کردید(آشنایی با صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به آلمان)، باید در نظر داشته باشید شرکت در دوره زبان آلمانی الزامی‌است، چرا که اکثرا در دانشگاهها شما در کلاسهایی شرکت خواهید کرد که به زبان آلمانی تدریس خواهند کرد و آشنایی کامل به این زبان از اهمیت بالایی برخوردار است. پس شما باید سطح دانش خود از هر دو زبان آلمانی و انگلیسی را به طور همزمان بالا ببرید.

برای انتخاب یک موسسه مهاجرتی مناسب اولین چیزی که باید مد نظر داشته باشید این است که آیا دانشگاهی که انتخاب می‌کنید دوره زبان آلمانی برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته است یا خیر. که البته شما می‌توانید برای گذراندن این دوره از موسسات خصوصی هم استفاده کنید.

بعد از اینکه دوره مورد نظر خود را انتخاب نمودید باید مراحلی از جمله پر کردن فرم‌های مربوطه را طی کنید.حداقل مدرک زبان برای شرکت در این دوره‌ها B1 می‌باشد.زمان تقریبی این دوره ها بین 4 تا 8 هفته می‌باشد.

ویزای دوره زبان

این ویزا جزو ویزای تحصیلی در کشور آلمان تلقی می‌شود که فقط برای متقاضیانی که در دوره‌های زبان شرکت کرده‌اند که امکان اقامت با این ویزا بین 3 تا 12 ماه می‌باشد.

شما با این ویزا نمی‌توانید اقامت کاری یا درخواست ورود به دانشگاه کنید. اگر تمایل به ادامه تحصیل در آلمان بعد از طی کردن دوره‌های زبان را داشته باشید باید به کشور خود برگشته و مجدد برای ویزای دانشجویی اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای دوره زبان در آلمان:

 • دو برگه درخواستویزا که به طور کامل تکمیل شده باشند
 • یک پاسپورت معتبر (که بر اساس تاریخ برگشتتان حداقل 3 ماه از اعتبارش باقی مانده باشد و قدیمی تر از 10 سال نباشد و همچنین حداقل دو برگه خالی داشته باشد)
 • تاییدیه درخواست برای دوره زبان، یا گواهی ثبت نام (دوره باید در هفته حداقل 18 ساعت تایم درسی داشته باشد)
 • گواهی توانایی مالی برای گدراندن این دوره
 • یک بیمه سلامت قابل قبول برای تمام طول مدت اقامت
 • دو عدد عکس که به تازگی گرفته شده باشد
 • سه عدد کپی از صفحات پاسپورت
 • یک انگیزه نامه برای شرکت در این دوره ها
 • مدرکی که نشان دهنده ی استعفای شما از کار در صورت کارمند بودن باشد.

اقامت اروپا از طریق دوره‌های زبان درمجارستان

مجارستان کشوری با فرهنگی متفاوت‌تر با دیگر کشورهای اطرافش در اروپا می‌باشد، با جمعیتی حدود 9.000.000 نفر.

یکی از راههای مهاجرت به مجارستان تحصیل و انتخاب دوره‌های زبان در این کشور است. هزینه تحصیل در این کشور بسیار مقرون بصرفه می‌باشد.

دوره های زبان در مجارستان

 • دوره زبان مجاری
 • دوره زبان آلمانی
 • دوره زبان انگلیسی
 • دوره زبان فرانسوی

که این دوره‌ها با در نظر گرفتن سطح زبان دانشجو بین 6 ماه تا 1 سال می‌باشد.

در برخی از دانشگاههای مجارستان، زبان مجاری از ابتدا آموزش داده می‌شوند که مدت زمان این کلاسها 1100 ساعت است.

شرایط دوره‌های زبان در مجارستان

 • بصورت ترمیک و دو ترم در سال
 • پذیرش برای ترمهای سپتامبر، ژانویه و اکتبر
 • بصورت تعیین سطح اولیه

در ادامه به معرفی چند موسسه ارائه دهنده دوره‌های زبانهای مختلف در این کشور می‌پردازیم:

 • موسسه ULYSSES HUNGARIAN LANGUAGE SCHOOL
 • موسسه BABILON LANGUAGE STUDIO KFT
 • کالج دونا
 • کالج مک دنیل
 • خانه بین المللی بوداپست

در این مقاله سعی داشتیم که تمامی شرایط دوره‌های زبان در اروپا را در چند کشوری که تحصیل در دانشگاههای آن شامل حال ایرانیان میباشند را بطور کامل توضیح دهیم.

 

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *