مهاجرت سرمایه‌ گذاری چیست

با مفهوم کامل مهاجرت سرمایه گذاری و اخذ ویزا آن آشنا شوید

مهاجرت سرمایه‌ گذاری چیست و چه مزایایی دارد؟ بهترین کشورها برای سرمایه‌گذاری کدامند؟ تفاوت مهاجرت کاری با سرمایه گذاری در چیست؟ روش‌های گوناگونی برای مهاجرت و اخذ اقامت کشورهای خارجی وجود دارد. یکی از بهترین این روش‌ها سرمایه‌گذاری است. در این مقاله به بررسی بیش‌تر مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری خواهیم پرداخت. با ما همراه شوید.

مهاجرت سرمایه‌ گذاری چیست

مهاجرت سرمایه گذاری چیست

امروزه کشورهای بزرگ و پیشرفته جهان روش‌های گوناگونی برای پذیرش مهاجر از دیگر کشورها ارائه داده‌اند. بسیاری از افراد نیز به امید آینده و شرایطی بهتر برای اخذ اقامت دائم این کشورها تلاش می‌کنند. هر یک از روش‌های مختلف مهاجرت و اخذ اقامت دائم برای دسته‌ای خاص از افراد مناسب است. به طور مثال اگر شما دانشجو هستید و قصد ادامه تحصیل در کشور محبوب خود را دارید، می‌توانید برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان آن کشور اقدام کنید. یکی از بهترین و مطمئن‌ترین روش‌های مهاجرت و اخذ اقامت کشورهای مختلف اروپایی و آمریکایی، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است. ویزای سرمایه‌‌گذاری که به آن ویزای طلایی نیز گفته می‌شود به افرادی تعلق خواهد گرفت که مبلغی مشخص را به روشی خاص در کشور مقصد سرمایه‌گذاری کنند. با استفاده از ویزای سرمایه‌گذاری می‌توانید به راحتی به کشور مقصد مهاجرت کرده و پس از مدت زمان کوتاهی اقامت دائم خود را نیز اخذ کنید.

برای مهاجرت سرمایه‌گذاری در هر یک از کشورها روش‌ها و شیوه‌های مختلفی معرفی شده است. امروزه بسیاری از سرمایه‌گذاران بزرگ به سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی پیشرفته علاقه نشان می‌دهند؛ زیرا با سرمایه‌گذاری در کشورهای صنعتی می‌توانید از بازگشت سرمایه و کسب سود مطمئن باشید. علاوه بر این مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری روشی راحت‌تر و البته مطمئن‌تر برای مهاجرت است. ارائه ویزای سرمایه‌گذاری در زمانی آغاز شد که کشورهای مختلف در جهان برای رشد و توسعه اقتصادی بیش‌تر خود به جذب کارآفرینان و سرمایه‌گذاران خارجی و بین‌المللی پرداختند. با وارد شدن سرمایه‌های خارجی به کشور، رونق اقتصادی قوت بیش‌تری گرفته و شغل‌های بیش‌تری ایجاد می‌شوند. مفهوم ویزای سرمایه‌گذاری تقریباً از سال 2006 مورد توجه همگان به ویژه سرمایه‌گذاران بزرگ قرار گرفت. در ادامه به بررسی بیش‌تر مهاجرت سرمایه‌گذاری و مزایا و شرایط آن خواهیم پرداخت.

مزایای مهاجرت سرمایه گذاری چیست

همانطور که گفتیم مهاجرت سرمایه‌گذاری از جمله روش‌های محبوب برای مهاجرت به کشورهای خارجی قدرتمند و اخذ اقامت دائم آن‌هاست. اما مزایای مهاجرت سرمایه گذاری چیست و چه چیزی موجب علاقه همگان به این روش مهاجرتی می‌شود؟ اگر مهاجرت سرمایه‌گذاری را با دیگر روش‌های مهاجرت نظیر مهاجرت کاری یا تحصیلی مقایسه کنید، متوجه می‌شوید که این روش به هزینه بالایی نیاز دارد. اما حتی با در نظر گرفتن هزینه بالای این نوع مهاجرت، باز هم می‌توان مزایای زیادی برای آن برشمرد که می‌تواند به آن برتری بیش‌تری بدهد. اگر شما نیز به تازگی درباره این روش مهاجرت شنیده‌اید، شاید بهتر باشد که با برخی از مزایای آن نیز آشنا شوید. برخی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری عبارت است از:

کسب سود بالا

یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت با روش سرمایه‌گذاری کسب سود بالا است. با وجود اینکه این روش هزینه بالایی طلب می‌کند، باز هم می‌توانید مطمئن باشید که با سرمایه‌گذاری در کشورهای صنعتی و پیشرفته می‌توانید پس از مدتی سود قابل ملاحظه‌ای دریافت کنید. کشورهای بزرگ و اقتصادی به دلیل اقتصاد قدرتمند و پیشرفته خود مکان بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری هستند. البته بهتر است پیش از اقدام به استفاده از این روش، ابتدا درباره کشورهای مختلف تحقیق کرده و مناسب‌ترین مکان و روش برای سرمایه‌گذاری را انتخاب کنید.

اخذ اقامت دائم در زمانی کوتاه

از دیگر مزایای مهم مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، امکان اخذ اقامت دائم کشور مقصد است. در واقع بسیاری از افراد از این روش با هدف اخذ اقامت دائم کشور محبوب خود استفاده می‌کنند. البته قوانین و شرایط کشورهای مختلف جهت صدور اقامت دائم برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی متفاوت است. در برخی از کشورها و تحت شرایط تعیین شده می‌توانید پس از سرمایه‌گذاری اقامت دائم را دریافت کنید؛ در حالی که در برخی دیگر از کشورها برای احذ اقامت دائم نیاز به زندگی به مدت چندین سال در آن کشور را خواهید داشت. در هر صورت با استفاده از روش سرمایه‌گذاری می‌توانید اقامت دائم خود را سریع‌تر و راحت‌تر از دیگر روش‌های موجود اخذ کنید.

برخورداری از سطح بالای رفاه اجتماعی

آخرین موردی که قصد داریم به عنوان یکی از مزایای مهاجرت سرمایه‌گذاری به آن اشاره کنیم، امکان برخورداری از سطح بالای رفاه اجتماعی در کشورهای بزرگ و صنعتی است. همانطور که پیش‌تر گفتیم، بسیاری از افراد با هدف برخورداری از شرایط زندگی بهتر به کشورهای خارجی مهاجرت می‌کنند. شما نیز می‌توانید با مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت دائم کشور محبوب خود، از شرایط مناسب و سطح بالای اقتصادی و رفاه و امنیت بهره‌مند شوید.

مهاجرت سرمایه‌ گذاری چیست

مهم‌ترین شرایط و روش‌های مهاجرت سرمایه گذاری چیست

همانطور که پیش‌تر گفتیم، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به هر کشوری قوانین و شرایط مخصوص به خود را دارد. علاوه بر این برای مهاجرت سرمایه‌گذاری با روش‌های گوناگونی مواجه خواهید شد. برای سرمایه‌گذاری در برخی از کشورها به مدرک زبان معتبر و محدوده سنی مشخصی نیاز خواهید داشت، در حالی که در کشورهای دیگر به چنین مدارکی نیاز نخواهد بود. علاوه بر این برای سرمایه‌گذاری در هر کشوری به حداقل مبلغ مشخصی نیاز خواهید داشت تا بتوانید اقامت دائم را نیز اخذ کنید. اما به طور کلی برای سرمایه‌گذاری بین‌المللی در هر کشوری به مدارک زیر نیاز پیدا خواهید کرد:

  • پاسپورت معتبر
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • اسناد ملکی
  • اثبات تمکن مالی و نامه بانکی
  • گواهی و مدارک آزمایشات پزشکی معتبر
  • جواز کسب

برخی از رایج‌ترین روش‌هایی که برای مهاجرت سرمایه گذاری به قبرس شمالی یا دیگر کشورهای امریکایی و اروپایی در اختیار خواهید داشت عبارت است از:

مهاجرت سرمایه‌گذاری با خرید ملک

از جمله روش‌های مهاجرت سرمایه‌گذاری، خرید ملک در کشور مقصد است. البته بهتر است اشاره کنیم که این روش نیز در هر کشوری شرایط و قوانین مخصوص به خود را دارد. شما می‌توانید در بسیاری از کشورهای خارجی پیشرفته ملک خریداری کنید تا پشتوانه‌ای مالی داشته باشید. اما توجه داشته باشید که در برخی از کشورها نظیر کانادا(هزینه زندگی دانشجویی در کانادا)، با خرید ملک نمی‌توانید اقامت دائم را اخذ کنید. توجه داشته باشید که در بسیاری از کشورها شما باید با توجه به ارزش و نوع ملک، باید مالیات آن را نیز به دولت پرداخت کنید. مبلغ مورد نیاز برای خرید ملک نیز بسته به کشور و ایالت انتخابی شما کاملاً متفاوت خواهد بود.

 

مهاجرت سرمایه‌گذاری با ثبت شرکت

روش دیگری که می‌توانید برای مهاجرت سرمایه‌گذاری از آن استفاده کنید، ثبت شرکت است. لازم به ذکر است که با ثبت شرکت نیز ممکن است نتوانید اقامت دائم را اخذ کنید. زیرا ثبت شرکت نفعی به اقتصاد کشور مقصد نمی‌رساند و تنها در جهت توسعه منافع شخصی شما سودمند خواهد بود. برای ثبت شرکت به میزان مبلغ خاصی نیاز نخواهید داشت. شرایط و قوانین ثبت شرکت نیز به کشور مقصد بستگی خواهد داشت.

مهاجرت سرمایه‌گذاری با کارآفرینی

از دیگر روش‌های مهاجرت سرمایه‌گذاری به کشورهای خارجی کارآفرینی است. با کارآفرینی در کشورهای خارجی می‌توانید به دلیل سود رساندن و ایجاد اشتغال، اقامت دائم را نیز دریافت کنید. تنها به خاطر داشته باشید که کارآفرینی نیز در هر کشوری قوانین و شرایط مخصوص به خود را دارد که باید به آن‌ها توجه کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت سرمایه گذاری چیست

پس از آنکه با مزایای مهاجرت سرمایه‌گذاری و شرایط زندگی دانشجویی در سوئد و شرایط و روش‌های مختلف آن آشنا شدید، بهتر است بهترین کشورهای جهان برای سرمایه‌گذاری را نیز بشناسید. همانطور که گفتیم شرایط مربوط به اخذ ویزای سرمایه‌گذاری در هر کشوری متفاوت است. پس بهتر است پیش از تصمیم‌گیری در این مورد به طور دقیق درباره آن مطالعه کنید. برخی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت سرمایه‌گذاری عبارت است از:

سنگاپور

کشور سنگاپور با جمعیتی در حدود 6 میلیون نفر یکی از بهترین کشورها برای سرمایه‌گذاری است. با سرمایه‌گذاری در این کشور همسر و فرزندان مجرد شما نیز امکان اخذ اقامت دائم را خواهند داشت. برای اجرای برنامه سرمایه‌گذاری در این کشور به حدود 2 میلیون و 500 هزار دلار سنگاپور احتیاج خواهد داشت.

استرالیا

برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کشور استرالیا به حدود 1 میلیون و 500 هزار دلار نیاز خواهید داشت. اقامت این کشور به همسر و فرزندان شما نیز اعطا خواهد شد.

فرانسه

می‌توانید با تزریق سرمایه در یک شرکت فرانسوی و یا ایجاد شغل در فرانسه سرمایه‌گذاری کنید. برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری فرانسه به هیچگونه مدرک تحصیلی یا زبان نیاز نخواهید داشت.

بلژیک

برای سرمایه‌گذاری در کشور بلژیک نیز به تجربه کسب و کار یا مدرک زبان نیاز نخواهید داشت. برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری در این کشور به حداقل سرمایه در حدود 350 هزار یورو نیاز خواهید داشت. این کشور محبوب‌ترین برنامه برای مهاجرت کسب و کار در اروپا را دارا می‌باشد.

در یک کلام

همانطور که در پارسیان اپلای خواندید، یکی از محبوب‌ترین و مطمئن‌ترین روش‌های مهاجرت به کشورهای خارجی اخذ ویزای سرمایه‌گذاری است. در این مقاله به پرسش مهاجرت سرمایه گذاری چیست پاسخ داده و برخی از مهم‌ترین مزایای استفاده از این روش را برشمردیم. برای مهاجرت سرمایه‌گذاری به کشورهای خارجی می‌توانید از روش‌های مختلفی از جمله خرید ملک یا کارآفرینی استفاده کنید. از برخی از بهترین کشورها برای سرمایه‌گذاری می‌توان به فرانسه، بلژیک، سنگاپور، و استرالیا اشاره داشت. مهاجرت سرمایه‌گذاری به هر یک از این کشورها شرایط و قوانین مخصوص به خود را دارد که بهتر است نسبت به آن‌ها توجه کافی داشته باشید.

در این رابطه بخوانید...

آخرین نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *